Jak napisać list motywacyjny – próbki pokrywa literę Pisanie Porady

Posted on

Jak napisać list motywacyjny - próbki pokrywa literę Pisanie Porady

Czy trzeba napisać list motywacyjny, aby ubiegać się o pracę? W większości przypadków odpowiedź brzmi tak. Twój list może sprawić różnice pomiędzy uzyskanie kwalifikacyjnej lub posiadające swoje CV ignorowane, więc to ma sens, aby poświęcić niezbędną ilość czasu i wysiłku do pisania skutecznych listów motywacyjnych.

Oto wszystkie informacje trzeba napisać list motywacyjny, że dostanie aplikacja zauważył. Przeglądu tych wskazówek na co należy zawrzeć w liście przewodnim, jak go sformatować, a przykłady wielu różnych profesjonalnie napisanych listów motywacyjnych.

Co to jest list motywacyjny?

Przed rozpoczęciem pisania listu motywacyjnego, należy zapoznać się z celem dokumentu. List motywacyjny to dokument wysłany z CV do dostarczenia dodatkowych informacji na temat swoich umiejętności i doświadczenia.

List zawiera szczegółowe informacje na temat, dlaczego mają kwalifikacje do pracy się ubiegamy. Nie wystarczy powtarzać co w CV – raczej zawierać konkretne informacje o tym, dlaczego jesteś silny pasuje do wymagań pracy pracodawcy. Pomyśl o swoim liście motywacyjnym jako skoku sprzedaży, które handlują poświadczenia i pomagają uzyskać wywiad. Jako takie, chcesz upewnić się, że list motywacyjny robi najlepsze wrażenie na osobie, która go oceniam.

List motywacyjny zazwyczaj towarzyszy każdej wznowić wysyłasz. Pracodawcy stosują listów motywacyjnych jako sposób skriningu kandydatów do dostępnych miejsc pracy oraz do określenia, które kandydaci chcieliby przeprowadzić wywiad. Jeśli pracodawca wymaga list motywacyjny, zostanie on wpisany do delegowania zadań. Nawet jeśli firma nie poprosić o jeden, może chcesz dołączyć w każdym razie.

To pokaże, że trzeba umieścić kilka dodatkowych wysiłków w swojej aplikacji.

Różne typy listów motywacyjnych

Istnieją trzy główne typy listów motywacyjnych. Wybierz rodzaj listu, który pasuje do Twojego powód do pisania.

  • List motywacyjny , który reaguje na znanym miejscem pracy ( patrz próbki list motywacyjny )
  • List poszukiwania , które pyta o możliwych pozycjach ( patrz próbki zapytania ofertowego )
  • List sieci , która żąda informacji i pomocy w poszukiwaniu pracy ( patrz przykłady sieci list )

Gdy ubiegasz się o pracę, która została wysłana przez firmę, która jest wynajmu, będzie przy użyciu „list motywacyjny” styl.

Co zawrzeć w liście przewodnim

List motywacyjny powinien uzupełniać, a nie powielać swoje CV. Jego celem jest zinterpretować, faktyczne CV danych zorientowanych i dodać indywidualne podejście do wniosku o zatrudnienie. Dowiedzieć się więcej na temat różnic pomiędzy CV i list motywacyjny, aby upewnić się zacząć pisać list motywacyjny z prawidłowym podejściem.

List motywacyjny jest często swoją najwcześniej napisany kontakt z potencjalnym pracodawcą, tworząc krytyczny pierwsze wrażenie. Coś, co może wydawać się mały błąd, jak literówki, może dostać swoją aplikację natychmiast strącony listę. Z drugiej strony, nawet jeśli Twój list motywacyjny jest wolne od błędów i doskonale napisane, jeśli to ma charakter ogólny (i nie odnosi się do firmy lub do wszelkich szczegółach w opisie pracy) jest również prawdopodobne, aby zostać odrzucone przez wynajmu menedżer.

Skuteczne listów motywacyjnych wyjaśnić przyczyny zainteresowanie w konkretnej organizacji i identyfikacji najbardziej odpowiednich umiejętności i doświadczenia. Określić znaczenie starannie czytając opis stanowiska, oceny wymagane umiejętności i dostosowywanie ich do własnych umiejętności.

Pomyśl o przypadkach, gdzie zastosowanie tych umiejętności i jak można byłoby skuteczne w pozycji dostępnych.

Przejrzyj listę, co należy uwzględnić w liście przewodnim do pracy, zanim zaczniesz.

Co do opuść swój list motywacyjny

Są pewne rzeczy, które nie muszą zawierać w listów motywacyjnych piszesz. List jest o swoich kwalifikacji do pracy, a nie o ciebie osobiście. Nie ma potrzeby, aby udostępniać żadnych osobistych informacji o sobie lub swojej rodziny w nim. Jeśli nie posiadają wszelkie kwalifikacje pracodawca domaga nie wspominając go. Zamiast skupić się na użyciu poświadczeń, które mają mecz. Nie wspominając o wynagrodzenie, chyba że firma prosi o swoich wymagań płacowych. Jeśli masz pytania dotyczące pracy, wynagrodzenia, harmonogramu lub korzyści, to nie należy wymienić je w liście.

Jedna rzecz, że bardzo ważne jest, aby nie pisać zbyt dużo. Trzymaj list skupiony, zwięzły, a kilka akapitów długości. Ważne jest, aby przekazać tylko tyle informacji, aby zachęcić menedżera zatrudniania do skontaktowania się z wywiadu.

Jeśli piszesz zbyt dużo, to prawdopodobnie nie będzie czytać.

Dostosuj swój list motywacyjny

Jest to bardzo ważne, że Twój list motywacyjny być dostosowane do każdej pozycji, które się ubiegamy się. Oznacza to więcej niż tylko zmiana nazwy firmy w treści listu.

Każdy list motywacyjny piszesz powinny być dostosowane w celu uwzględnienia:

  • Która praca starasz się (to tytuł pracy w swoim pierwszym akapicie)
  • Jak dowiedziałeś się o pracę (i skierowania jeśli posiadasz)
  • Dlaczego mają kwalifikacje do pracy (być specyficzne)
  • Co masz do zaoferowania pracodawcy i dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej firmy (dopasować swoje umiejętności do opisu stanowiska pracy oraz zapoznania się na misji, wartości i celów organizacji wspomnieć w liście)
  • Dziękuję za rozważane do pracy

Wytyczne do pisania listu motywacyjnego

Oto zarys elementów, które powinny być zawarte w każdym liście przewodnim. Zanim zaczniesz, to może być pomocne do przeglądu niektórych próbek list motywacyjny, tak więc masz wizualny jak wszystko pasuje na stronie.

Te przykłady list motywacyjny, zarówno pisemne i e-mail, przeznaczone są do różnych rodzajów aplikacji o pracę i zapytania o pracę. Czy należy wziąć czas, aby spersonalizować swój list, więc jest to silne poparcie swojej zdolności do pracy, dla których starasz.

Nagłówek
listu motywacyjnego należy rozpocząć i informacji zarówno swoim pracodawcy kontaktu (nazwa, adres, numer telefonu, e-mail), a następnie w terminie. Jeśli jest to e-mail, a nie rzeczywiste list, podać swoje dane kontaktowe na końcu listu, po podpisie.

Twoje informacje kontaktowe powinno zawierać:
Imię i Nazwisko
Ulica,
Miasto, Stan Kod pocztowy
Telefon
E-mail

Witanie
Rozpocznij swój list motywacyjny pozdrowienie z „Dr./Mr./Ms. Nazwisko.” Jeśli nie jesteś pewien, czy kontakt jest płci męskiej lub żeńskiej, można napisać swoje imię i nazwisko. Jeśli nie znasz nazwy pracodawcy, po prostu napisać: „Drogi menedżerowi.” To jest lepsze niż ogólny i formalny, „Do kogo to może dotyczyć.”

Sprawdź informacje o tym jak wybrać odpowiedni list motywacyjny powitanie, aby wybrać taki, który działa do pracy i firmy które się ubiegasz się.

Wprowadzenie
Rozpocznij wprowadzanie stwierdzając co praca ubiegasz. Wyjaśnić, gdzie słyszałeś o pracy, szczególnie jeśli słyszał o niej od kontaktu powiązanym ze spółką. Pokrótce swoje umiejętności i doświadczenie dopasować firm i / lub stanowiska; to daje pracodawcy podgląd resztę swojego listu. Twój cel na wstępie jest dostać uwagę czytelnika. Aby rozpocząć, patrz przykłady angażowania zdań otwarcia dla listów motywacyjnych.

Ciało
W ust lub dwa, dlaczego jesteś zainteresowany w pracy i dlaczego dokonałeś doskonałego kandydata na to stanowisko. Wspomnieć konkretne kwalifikacje wymienione w ofercie pracy i wyjaśnić, jak można spotkać tych kwalifikacji. Nie wystarczy przekształcić swoje CV, ale dostarczają konkretne przykłady, które pokazują swoje umiejętności.

Pamiętaj, że czyny mówią głośniej niż słowa, więc nie tylko „powiedzieć” czytelnika, że ​​to, na przykład, wielki gracz zespołu z silnymi umiejętności komunikacyjne i doskonałą dbałością o szczegóły. Zamiast wykorzystywać konkretne przykłady ze swojego doświadczenia zawodowego na „show” tych cech w działaniu. Oto więcej informacji o tym, co umieścić w sekcji treści listu motywacyjnego.

Zamykanie
W sekcji zamknięcia swojego listu, przekształca swoje umiejętności sprawi, że silne dopasowanie dla firmy i / lub pozycji. Jeśli masz pokój (Pamiętaj, podobnie jak CV, twój list motywacyjny nie powinien już być niż jednej stronie – tutaj jest więcej informacji o tym, jak długo list motywacyjny powinien być) można również dyskutować dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej firmy.

Państwo, które chcieliby Państwo okazję przeprowadzić wywiad lub przedyskutowania możliwości zatrudnienia. Wyjaśnić, co zrobisz, aby follow-up, a kiedy to zrobisz. Podziękować pracodawcy za jego / jej rozpatrzenia.

Podpis
Użyj grzecznościowy, a następnie kończy swój list motywacyjny wraz z podpisem odręcznym, a następnie, przez wpisaną nazwą. Jeśli jest to e-mail, wystarczy podać swoje imię i nazwisko wpisane, a następnie informacje kontaktowe po grzecznościowy.

Sformatować swój list motywacyjny

Twój list motywacyjny powinien być sformatowany jak profesjonalnego biznesu listu. Czcionka powinna dopasować czcionkę użytą w CV, a powinno być proste i łatwe do odczytania. Podstawowe czcionki, takie jak Arial, Calibri, Georgia, Verdana i Times New Roman działa dobrze. Czcionką o wielkości 10 lub 12 punktów jest łatwy do odczytania. marginesy standardowe są 1” na górnej, dolnej i lewej i prawej stronie ekranu.

Dodaj spację pomiędzy nagłówkiem, witanie, każdego akapitu, zamykania i podpisie. Można zmniejszyć rozmiary czcionek i marginesów, aby utrzymać dokumentu na jednej stronie, ale należy pozostawić wystarczającą ilość miejsca na białej liście do być łatwe do odczytania.

Edycję i korektę list motywacyjny

Pamiętaj, aby edytować i dowód swój list motywacyjny przed wysłaniem. To może wydawać się głupie, ale upewnij się, że to poprawne nazwy pracodawcy i firmy – kiedy piszesz wiele listów motywacyjnych na raz, łatwo jest popełnić błąd. Drukowanie i czytanie na głos list jest dobrym sposobem, aby złapać małych literówek, takich jak brakujące słowa lub zdania, które brzmią dziwnie.

Zawsze dokładnie sprawdzić pisownię nazwy kontaktu, a także nazwę firmy. Oto dalsze wskazówki do korekty list motywacyjny. Jeśli to możliwe, pozyskać przyjaciela lub członka rodziny, aby pomóc korektę list motywacyjny, jak dwie pary oczu są lepsze niż jeden, a nawet profesjonalnych korektorów nie zawsze złapać własne błędy.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *