Rodzaje listów motywacyjnych

Posted on

Rodzaje listów motywacyjnych

Kiedy jesteś poszukiwanie pracy, ważne jest, aby wybrać odpowiedni list motywacyjny dla celu listu. Istnieją różne rodzaje listów motywacyjnych, w tym pięciu najczęstszych typów: listy aplikacji skierowanie listów motywacyjnych, listów listów procentowej, sieciowych oraz wartość propozycją.

List motywacyjny użyć zostanie ustalona przez to, czy starasz się bezpośrednio do pracy lub po prostu szukają pomocy w poszukiwaniu pracy z osobami w sieci zawodowej.

Make Your Letter Specific

Należy wybrać rodzaj listu, który odzwierciedla, jak starasz się do pracy lub rodzaju pomocy w poszukiwaniu pracy, o którą wnioskujesz.

Twój list motywacyjny powinien być zaprojektowany specjalnie dla tego konkretnego celu. Jeśli jest to list motywacyjny dołączone do CV w ofercie pracy, powinno być dostosowane do każdej pozycji, której szukasz. Zatrudnianie menedżerów można rozpoznać, kiedy list motywacyjny wykonania skarżącej jest ogólna i że on lub ona używana do zastosowania dla wielu pozycjach. Takie listów motywacyjnych, które wykazują brak opieki lub głębokiego zainteresowania spółki, może spowodować CV były przekazywane przez bez skrócie.

Rodzaje listów motywacyjnych

  • List Zastosowanie:  list motywacyjny napisany jest do zastosowania dla konkretnego otworu pracy. Jest to tradycyjny list motywacyjny, który jest wysyłany z CV do ubiegania się o pracę.
  • Skierowanie List:  List motywacyjny skierowanie wymienia nazwisko osoby, która ma określoną Cię do pracy. To może być świetny sposób, aby zdobyć zainteresowanie wykonania pracodawcy, szczególnie jeśli dana osoba zapewniając skierowanie jest znane firmy jesteś zainteresowany pracą.
  • Letter of Interest:  List zainteresowania, znany również jako list poszukiwania, pyta o możliwych ofert pracy w danej firmie.
  • Networking literę:  Networking litery zażądać pracy porady i pomocy wyszukiwarki. Mogą one być skierowane do kolegów, aby osoby zostały spełnione w profesjonalnych konferencji i innych wydarzeń branżowych, lub osoby, do których podłączonych przez profesjonalnych portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn.
  • Value Proposition List:  Wartość propozycja jest zwięzłe wyjaśnienia, co sprawia, że kandydat wyjątkowy.

Jak wspomniano powyżej, swoje listy motywacyjne powinny być kierowane do potencjalnych miejsc pracy jesteś zainteresowany. Oznacza to, że przed napisaniem listu motywacyjnego, skierowanie listu, list interesów lub list propozycja wartości, trzeba zrobić swoje praca domowa i badań firmy wysyłanych swój list. Uzbrojony w tę wiedzę, można następnie wykazać w liście jaki sposób skillset i doświadczenie zawodowe zdecydowanie przyczynić się do organizacji powinny one zatrudnić.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *