Jak zapytać, czy stanowisko jest zdalnie Praca

Posted on

Jak zapytać, czy stanowisko jest zdalnie Praca

Jeśli firma nie konkretnie powiedzieć stanowisko to zadanie zdalnie w opisie, to najprawdopodobniej nie zamierza zatrudnić telecommuter bezpośrednio. I to jest dość powszechne. Telepraca jest często perk dozwolony po pracownika udowodnił swoją wydajność w biurze. A decyzja jest często wykonywane przez poszczególnych zarządców, nawet jeśli firma ma politykę telepracy.

Jeśli nie byłoby zaakceptować stanowiska, że ​​nie jest to zadanie zdalnie, to masz niewiele do stracenia, pytając wprost, czy jest możliwość telepracy w tej pozycji. Ale ty pewnie nadal chcesz czekać, aż oferta została wykonana lub jest w toku.

Jednak tylko dlatego, że firma nie zatrudnić telecommuter bezpośrednio nie znaczy, że nie ma możliwości położenia coraz zadanie zdalnie w przyszłości. A jeśli będzie nadal chcesz pracę, nawet jeśli nie telepracy jest dozwolone, musisz być subtelne, aby dowiedzieć się o polityce telepracy firmy.

Jeśli firma nie jest zdalnie z dziećmi, prosząc o telepracy może poważnie zranić swoje szanse na uzyskanie pracy. Zrób krok po kroku, aby zebrać informacje na temat telepracy.

Po pierwsze, badania

Jeśli znasz kogoś, kto pracuje w firmie (który nie jest zaangażowany w proces rekrutacji), zapytać, jak zdalnie w obsłudze jest. Czy on lub ona znam nikogo, kto telecommutes? Jeśli tak, to jak często? Czy istnieje polityka telepracy?

Jeśli nie zna żadnych wewnętrznych, badania spółki, aby uzyskać poczucie swojej postawy wobec zagadnień życiem zawodowym. Czytaj newsów o firmie. Sprawdź listę firm zdalnie w obsłudze. Szukać wskazówek w opisie stanowiska pracy. Nie wspomina „elastyczność” lub inne korzyści praca-życie?

Należy jednak pamiętać, że tylko dlatego, że firma umożliwia pewne telepracę, to nie znaczy, stanowisko się ubiegamy może być telecommuted.

Zadaj pytania pośrednie

Dowiedzieć się o godziny i lokalizacji biura. (Czy pozycja znajduje się w tym biurze? Jakie są godziny Zadanie jest?) Są nieszkodliwe pytania, które mogłyby dają pewne informacje. Spróbuj odebrać subtelne wskazówki na temat postaw swoich ankieterów dotyczące spraw życiem zawodowym. Czy oni zdają otwarty do elastycznych godzin?

Jeśli znaki są dobre (zarówno na postawy telepracy i otrzymujesz ofertę), zdecydować, czy chcesz być nieco bardziej bezpośredni o nim, zadając pytania ogólne dotyczące polityki telepracy / FlexTime spółki. Jeśli telepraca jest dozwolone, ale tylko na zasadzie case-by-case, może chcesz się zatrzymać tutaj. Poczekaj, aż byłem w pracy na pewien czas, aby przywołać telepracę ponownie.

Bezpośrednio zapytać, jeśli się odważysz

Jeśli firma nie jest zdalnie w obsłudze i poprosić o telepracy bezpośrednio, to prawdopodobnie nie dostanie pracę. Więc opierać swoje decyzje na ile realizować to na ile chcesz pracę, jeśli nie można zdalnie w ogóle.

Jeśli zdecydujesz się zapytać, czy pozycja może stać pracę zdalnie, poczekaj oferta praca jest wykonana. Spróbować umieścić pozytywny spin na telepracy dla firmy, czyli wyeliminowanie dojeżdżać będzie Ci bardziej produktywne, to zaoszczędzić przestrzeń biurową, etc.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *