7 podstawowych zasad Work-at-Home w celu zwiększenia wydajności

Posted on

7 podstawowych zasad Work-at-Home w celu zwiększenia wydajności

Kiedy próbujesz zrównoważyć swoje życie zawodowe w jednym miejscu, zawsze może pojawić się kilka nieoczekiwanych zmarszczek, które ograniczają produktywność zawodową. Jednak większości problemów, które napotykają pracownicy pracujący w domu (np. Zakłócenia, rozproszenie itp.), Można uniknąć, ustanawiając pewne zasady dotyczące pracy w domu dla swojej rodziny, siebie, a nawet współpracowników. Chociaż specyfika zasad każdej rodziny pracującej w domu będzie się różnić, rozwiąż te siedem problemów, aby zapewnić wydajność

1. Ustaw (i śledź) godziny pracy

Kiedy pracujesz w biurze zewnętrznym, powrót do domu jest sygnałem, że dzień pracy dobiegł końca. Jeśli jesteś już w domu, praca może z łatwością rozciągnąć się na wieczór lub weekendy. Współpracownicy mogą myśleć, że ponieważ pracujesz w domu, jesteś zawsze dostępny. Z drugiej strony, można pozwolić, aby rozproszenie zjadło w czasie, w którym powinieneś być w pracy. Jednym z rozwiązań jest wcześniejsze ustawienie godzin pracy.

Może to być tak proste, jak sporządzenie planu mentalnego na początku każdego dnia lub tak skomplikowane, jak wypełnienie miesięcznego harmonogramu, w zależności od potrzeb. Kluczem jest być realistą.

Wskazówka: jeśli jesteś zatrudnionym telepracownikiem, Twój pracodawca mógł ustawić dla ciebie godziny pracy. Jeśli jesteś niezależnym wykonawcą lub właścicielem firmy domowej, możesz chcieć uwzględnić pewien poziom elastyczności w ciągu dnia. Upewnij się, że planowane godziny pracy są znane wszystkim domownikom. Jeśli dzieci nie zrozumieją twojego harmonogramu, nie zrozumieją swojego miejsca w nim.

Aby mieć pewność, że pracujesz w odpowiednim czasie, rozważ prowadzenie dziennika lub korzystanie z timera, nawet jeśli nie jest to wymagane. Twoje wrażenie liczby godzin pracy może nie być tak dokładne, jak myślisz.

2. Ustaw (i osiągnij) cele

Nie wystarczy po prostu ustawić harmonogram; musisz wyznaczyć cele dla tego, co osiągniesz w tym czasie.

Być może ustalanie celów, czy to krótkoterminowych, średnioterminowych czy długoterminowych, jest już częścią umowy o pracę w domu z pracodawcą. Jeśli jednak nie, powinieneś to zrobić sam i upewnić się, że jest to oparte na solidnych podstawach twoich wartości.

Ważne : tworząc cele, zacznij od długoterminowych i pracuj wstecz. Gdzie chciałbyś, aby Twoja firma prowadziła dom za rok? Jakie projekty chcesz zrealizować w ciągu najbliższych sześciu miesięcy w pracy? Następnie pracuj wstecz, aby zidentyfikować kroki, które należy podjąć, aby osiągnąć te cele i zastosować je w codziennej lub cotygodniowej rutynie. Okresowo oceniaj swoje postępy.

3. Ogranicz przerwy w pracy członków rodziny

To, co zasługuje na przerwę w czasie pracy, powinno być jasne dla wszystkich, w tym dla dorosłych. Dzieci zwykle zapominają o zasadach, podczas gdy dorośli myślą, że ich nie dotyczą.

Jeśli twoje dzieci są małe, twoje zasady będą musiały być bardziej luźne, niż jeśli twoje dzieci są wystarczająco dorosłe, aby zadbać o własne potrzeby. Ale nawet jeśli są w stanie, nie oznacza to, że będą chcieli. Trzymaj linię na reagowanie na przerwy, a ostatecznie przestaną pytać lub przynajmniej tyle pytać.

Wskazówka : Jednym ze sposobów na zminimalizowanie przerw w pracy dzieci jest zaplanowanie jak największego dnia. Układaj z wyprzedzeniem przekąski, ubrania itp. Zaplanuj, co dzieci mogą robić podczas pracy. Rób małe przerwy w ciągu dnia. Jeśli dzieci wiedzą, że w pewnym momencie wyjdziesz ze swojego biura, łatwiej będzie czekać na informację.

Jeśli masz opiekę nad dziećmi, zapewnij swojemu opiekunce opiekuńczej władzę, nie wychodząc z biura, gdy usłyszysz płacz dziecka. Zaufaj, że Twój opiekun sobie z tym poradzi.

Jeśli twoim opiekunem jest twój małżonek, autorytet może nie stanowić problemu, ale on lub ona mogą czuć się swobodniej, aby ci przeszkadzać niż opiekunka do dziecka. Bez względu na to, kto jest twoim opiekunem, przedyskutuj z wyprzedzeniem, co zasługuje na przerwanie.

4. Zmniejsz dystrakcje

Przerwy ze strony innych osób nie są jedyną formą rozproszenia, na jaką napotykają pracownicy domowi. Wszyscy możemy być rozproszeni przez e-mail, media społecznościowe, prace domowe, telewizję i wiele innych. Aby uniknąć rozpraszania uwagi podczas pracy w domu, potrzebujesz samodyscypliny. A kluczem do rozwoju jest zrozumienie twoich słabości. Jak wspomniano wcześniej, prowadzenie rejestru twoich godzin i działań może być pomocne w ujawnieniu, gdzie zejdziesz z toru. Kiedy już wiesz, co cię rozprasza, ustal sobie zasady, godziny, procedury i cele.

5. Stwórz wydajne środowisko pracy

Tworzenie wydajnego środowiska zaczyna się od fizycznego obszaru roboczego, ale wykracza poza to. Oddzielne biuro domowe z drzwiami jest idealne, ale nie wszyscy mamy na to miejsce. Niezależnie od tego, gdzie pracujesz, czy to w rogu jadalni, czy w sypialni, powinien być dedykowany do tego celu. Codzienne konfigurowanie i rozkładanie przestrzeni roboczej jest nieefektywne. Powinno to być miejsce, w którym prawdopodobieństwo wystąpienia zakłóceń jest najmniej prawdopodobne.

Jeśli masz dedykowane biuro domowe, to, czy dzieci mogą przebywać w twoim biurze w godzinach pracy, jest jedną z najbardziej podstawowych decyzji, które musisz podjąć. W przypadku częstych spotkań telefonicznych lub wideo może być konieczne zastosowanie zasad zamkniętych drzwi. Jeśli pozwolisz dzieciom w biurze, prawdopodobnie będziesz potrzebować pewnych zasad. Mogą być na tyle proste, że nawet małe dzieci mogą za nimi podążać: pukaj przed wejściem lub nigdy nie wchodź, gdy rozmawiasz przez telefon, lub zawsze używaj cichych głosów.

Częścią tworzenia środowiska produkcyjnego jest także sposób prezentacji się w pracy. Nawet jeśli nigdy nie masz spotkań wideo, posprzątaj się i ubieraj przed rozpoczęciem pracy. Praca w swoich PJ może wydawać się świetna, ale nie stawia cię w odpowiednim nastroju do wydajnej pracy.

6. Odpowiednia wielozadaniowość

Wszyscy czasem wykonujemy wiele zadań, ale kiedy pracujesz w domu (szczególnie z dziećmi), może być kuszące, aby robić to za dużo. Może pozostawić ci ciąg niedokończonych projektów i dzieci, które czują, że nigdy nie mają twojej pełnej uwagi.

Sztuką jest efektywne wykonywanie wielu zadań jednocześnie w ograniczonym zakresie. W trakcie wideokonferencji można składać pranie lub sprawdzić pocztę e-mail, gdy czekasz na dziecko z zajęć. Jednak podczas interakcji z dzieckiem albo chcesz być w pełni obecny, albo odkładać na później, aż będziesz w stanie poświęcić całą uwagę.

7. Bądź dostępny

Kiedy pracujesz zdalnie, Twój pracodawca, klienci lub klienci muszą ufać, że pracujesz w ich imieniu, tak jak tego oczekują. Aby zbudować to zaufanie, musisz być dostępny. Oznacza to pisanie wydajnych wiadomości e-mail i szybkie odpowiadanie innym. Oznacza to podniesienie telefonu i dzwonienie w razie potrzeby. Może to nawet oznaczać od czasu do czasu wejście do biura.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *