Jak dostosować się do pracy zdalnej z dziećmi

Posted on

Jak dostosować się do pracy zdalnej z dziećmi

Jaki jest najlepszy sposób na przystosowanie się do pracy zdalnej, jeśli masz dzieci? Pandemia COVID-19 zmienia sposób, w jaki ludzie pracują. Rodzice próbują pogodzić pracę i życie rodzinne w trakcie pandemii. Firmy znajdują rozwiązania, które pozwalają pracownikom zdalnie obsługiwać interesy, często podczas oglądania dzieci.

Systemy szkolne, przedszkola i opiekunki są anulowane i zamykane. Praca w domu to już ogromna zmiana dla niektórych pracowników. Praca bez opieki nad dziećmi jest jeszcze większym wyzwaniem.

„Zazwyczaj dzieci chodzą do szkoły” – mówi Jill Felska, dyrektor ds. Ludzi i kultury w Limelight Health, dostawcy rozwiązań dla przedsiębiorstw opartych na chmurze dla branży świadczeń pracowniczych. „Praca zdalna to wystarczająco duża zmiana, ale jest to zupełnie nowa wersja pracy w domu”.

TheCareerGuru Careers rozmawiało z Felską i Tanią Luną, CEO Lifelabs Learning, firmy zajmującej się rozwojem przywództwa, która pomaga menedżerom, menedżerom i zespołom w doskonaleniu najbardziej przydatnych umiejętności życiowych.

Eksperci omawiają, w jaki sposób pracownicy i kierownicy mogą nauczyć się pracy z dziećmi w domu. Oto pięć kluczowych wskazówek, które wymyślili.

1. Ustaw praktyczną powierzchnię biurową

Twój obszar roboczy jest niezwykle ważny . Komfort ma kluczowe znaczenie, podobnie jak fizyczne oddzielenie pracy od życia. Jednak trudno jest całkowicie się rozdzielić, jeśli mieszkasz na małej przestrzeni, która jest obecnie zajmowana przez innych członków rodziny.

„To może być mały kącik twojego studia. Negocjuj tę przestrzeń: to tylko praca ”- mówi Luna. „Jesteśmy stworzeniami kontekstowymi. Nawiązujemy naprawdę szybkie skojarzenia. ”

Wskazówka: na przykład nie pracuj na kanapie. Zamiast tego pracuj przy oddzielnym biurku. To zmniejszy stres w twoim życiu domowym, w tym w twoich dzieciach.

Luna zauważa, że ​​każda stresująca sytuacja w pracy przeniknie do twojej kanapy. „Zadaj sobie pytanie, jak lokalizujesz pracę w określonej przestrzeni i jak to robisz, abyś nie był rozproszony? Na przykład niektóre osoby używają laptopa do pracy i używają tabletu tylko do celów osobistych. Pracuj ze swoimi dziećmi, aby wspólnie stworzyć znak „nie przeszkadzać”, a nawet położyć taśmę ostrzegawczą. ”

2. Bądź elastyczny w kwestii przepracowanych godzin

Rodzice wymyślają kreatywne sposoby na wykonanie pracy. Felska spotkała jedną parę, w której żona pracuje przez około cztery godziny, podczas gdy jej mąż uczy dzieci w domu. Potem się zmieniają.

Dyrektor uważa, że ​​tego rodzaju ustalenia pomogą pracownikom w życiu, zwiększając ich zaufanie do swoich firm. „Kiedy ufasz ludziom, że wykonują swoją pracę, wtedy wraca ci szacunek” – mówi

Uwaga: Luna zauważa, że ​​menedżerowie mogą łatwiej dostosować się do odległego życia, jeśli martwią się wynikami, a nie zachowaniem swoich pracowników w danym momencie.

„Uwolnij swoją potrzebę wsadzania niedopałków i skoncentruj się bardziej na wynikach biznesowych” – radzi Luna. „A gdybyś nigdy nie wiedział, ile czasu ktoś spędza w pracy? Co jeśli możesz po prostu skupić się na wyniku i terminie? To dobry sposób na poprowadzenie bez względu na to, czy jesteś zdalny, czy osobiście, ponieważ pozbawia cię tendencji do mikrokontroli, która zabija produktywność. ”

3. Utwórz uporządkowaną, zdrową domową rutynę

Podczas pracy w domu kuszące jest noszenie piżamy przez cały dzień, pominięcie prysznica i kiepska przekąska. Jednak eksperci twierdzą, że popadnięcie w te nawyki wpłynie na twoją psychikę. Pokaż swoim dzieciom, że naprawdę pracujesz.

„Ważne jest, aby wstać i wziąć prysznic, jakbyś wchodził do biura” – mówi Felska. „Na początku fajnie jest po prostu rzucić włosy i nosić piżamę, ale w końcu czujesz się źle. Chcesz postawić się w innym duchu, jakbyś miał pracować. ”

Luna sugeruje zdrowe odżywianie się, picie dużej ilości wody i wykorzystanie czasu dojazdów do pracy, aby zrobić coś pozytywnego, na przykład ćwiczyć lub gotować spokojne śniadanie.

Ważne: Według Luny „Twórz z dziećmi dzieci rytuały rozpoczynania i kończenia pracy, które sygnalizują przejście do trybu pracy lub powrót do domu, takie jak rozciąganie, zakładanie butów lub odtwarzanie piosenki”.

Luna kontynuuje: „Możesz mieć coś, na co z niecierpliwością oczekujesz na początku i na koniec dnia, co nie tylko pomoże ci przygotować się do pracy, ale także zapewni sprężystość i redukcję stresu, gdy jesteśmy w środku tak dużej niepewności. ”

4. Zdefiniuj jasne oczekiwania komunikacyjne

Po skonfigurowaniu technologii komunikacyjnych – takich jak Zoom, Slack lub inne punkty sprzedaży – menedżerowie mogą jasno i uczciwie określić oczekiwania. Nie chcesz, aby jedna osoba na Slack 24-7, podczas gdy inny pracownik wracał do ciebie tylko raz dziennie.

Ostrzeżenie: brak oczekiwań może być szczególnie stresujący dla rodziców.

„Mów o tym, jakiego rodzaju komunikacji używasz i jakie są oczekiwania” – poleca Felska. „Poza spotkaniami menedżerowie powinni określić, ile czasu minie, zanim spodziewają się odpowiedzi. Powinny ustawić parametry i nadmiernie się komunikować. Porozmawiaj o obawach członków zespołu, których mogą nie przedstawiać. „Co się stanie, jeśli nie będę przy biurku przez godzinę?” „Co się stanie, jeśli moje dzieci będą się bić i będę musiał zrozumieć sytuację LEGO?”

5. Bądź elastyczny i wybaczaj sytuacje życiowe

Według Felskiej i Luny nie ma teraz czasu na mikrozarządzanie. Menedżerowie muszą być elastyczni, jeśli chodzi o pracowników, zwłaszcza pracowników z dziećmi. Podobnie pracownicy muszą wybaczać sobie.

„To nieznane terytorium” – przyznaje Felska. „Niektóre dni są świetne. W niektóre dni żałujesz, że nie opuszczasz domu, ale nie możesz. Dajcie sobie i innym trochę łaski. ”

Luna dodaje, że wideokonferencje mogą ujawnić pewne rzeczy, których nie jesteśmy przyzwyczajeni, ale to w porządku.

„Menedżerowie powinni powiedzieć:„ Zobaczysz moje pranie, zobaczysz, jak biegają moje dzieci, moje psy itp. ” Myślę, że czas na twarz jest o wiele ważniejszy niż próba zachowania profesjonalnej postawy. Po prostu to znormalizuj. ”

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *