Kiedy (a kiedy nie) Dołącz list motywacyjny

Posted on

Kiedy (a kiedy nie) Dołącz list motywacyjny

Czy naprawdę potrzebny jest list motywacyjny, jeśli firma nie poprosić o jeden? Komponowanie dużo listów motywacyjnych w trakcie poszukiwania pracy może być trudne i czasochłonne. Z tego powodu, to nie dziwi fakt, że kandydaci często waha się zawierać list motywacyjny, gdy nie jest wyraźnie wymagane przez pracodawcę.

Jeśli zastanawiasz się, czy należy dołączyć list motywacyjny, krótka odpowiedź brzmi: tak. prawie zawsze należy przesłać list motywacyjny, nawet jeśli nie jest to konieczne, ale istnieje kilka wyjątków.

Po pierwsze, przyjrzyjmy się, dlaczego listów motywacyjnych mają wartość.

Dlaczego Napisz list motywacyjny?

Jeśli poważnie o lądowaniu pracę, dobrze napisany  list motywacyjny  daje szansę sprzedać siebie pracodawcy w formie opisowej i wyjaśnić, dlaczego jesteś idealnym kandydatem.

Uwaga : List motywacyjny daje Ci również możliwość, aby podkreślić swoje najsilniejsze kwalifikacje.
Skuteczna, spersonalizowana okładka list będzie również jasno powiedzieć, że jesteś bardzo zainteresowany w pracy. To dlatego, że pokazuje menedżerowi, który chcesz pracę na tyle, aby poświęcić trochę czasu, aby przejść dodatkowy dystans.

Kiedy List jest ważne

List motywacyjny daje również możliwość włączenia do szczegółów, które swoje CV nie zawiera. Na przykład, jeśli ubiegasz się z daleka, Twój list motywacyjny pozwoli przedstawić uzasadnienie dla relokacji i wspomnieć, że będziesz w okolicy wkrótce do ewentualnej rozmowy.

Luki w zatrudnieniu z rozsądnych wyjaśnień może być również skierowana w liście. List motywacyjny to również idealne miejsce do przedstawienia konkretnych przykładów, które dowodzą masz umiejętności i doświadczenie wymienione w CV.

Ponadto, pracodawcy często oczekują otrzymywać listów motywacyjnych, mimo że nie przewidują konieczność listu motywacyjnego w swoich ogłoszeniach o pracy.

Ważne: Kandydaci, którzy nie mają czasu, aby odpowiednio skomponować do nas często są postrzegane jako mniej zmotywowani do pracy.
W wielu przypadkach pracodawcy nie będą nawet spojrzeć w ofercie pracy, która nie zawiera list motywacyjny lub literę zainteresowania.

List motywacyjny Pisanie Porady

  • Napisz ukierunkowane list motywacyjny. Pamiętaj, aby pisać ukierunkowane list. To jest list motywacyjny napisany praca aukcji w umyśle. Skupić się na umiejętności i zdolności, które posiadają które sprawiają, że silne dopasowanie do konkretnego zadania.
  • Keep it krótki.  Upewnij się, że litery są zwięzłe (nie więcej niż jedna strona Wiecha w pięciu punktach) i że każda wypowiedź dokonać przekazuje coś istotnego o swoich kwalifikacji dla kandydata.
  • Wykraczać poza CV. Uniknąć po prostu powtarzając swoje CV. Podać przykłady nie wymienione w CV oraz rozszerzać rzeczy wspomnianych tylko krótko w swoim życiorysie. Twój list motywacyjny powinien mieć wyraźny cel w odniesieniu do danego zastosowania.
  • Edycja, edycja, edycji. Błędy w liście przewodnim zaszkodzi swoje szanse na uzyskanie wywiadu. Błędy, że będziesz wyglądać niechlujny, lub, co gorsza, nie wykształconych. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać swój list przed złożeniem go. Rozważmy prosząc przyjaciela lub kolegi, aby ją przeczytać, a także w celu sprawdzenia literówek, błędów gramatycznych i język mylące.

Kiedy nie obejmuje list motywacyjny

No list jest znacznie lepiej niż słabo napisany jeden. Dobrze skomponowany list motywacyjny służy jako próbkę swoich możliwości pisania, ale, niestety, przeciwnie jest prawdziwe. Jeśli nie masz czasu, aby napisać dobrze spreparowany list motywacyjny, że boiska umiejętności i pozycjonuje cię do pracy, zrezygnować z wysiłku.

Podobnie, jeśli aplikacja praca poucza, że ​​nie powinien zawierać list motywacyjny, to jest to zdecydowanie najlepszy do wskazówek, tak aby nie drażnić potencjalnym pracodawcą.

Ponadto, jeśli firma prosi, aby złożyć wniosek za pośrednictwem platformy internetowej, a nie ma miejsca, aby przesłać list motywacyjny, nie martw się o to.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *