Wytyczne dla co należy uwzględnić w CV

Posted on

 Wytyczne dla co należy uwzględnić w CV


Podczas pisania CV, istnieje szereg formatów CV można wybrać, w tym chronologiczny, funkcjonalny i ukierunkowanych odezwie. Jednak niezależnie od formatu wybranego CV, istnieją pewne wytyczne, które większość CV należy przestrzegać.

Oto informacje na temat tego, co umieścić w swoim CV, a także, co nie powinno być wymienione w CV. Istnieją również wytyczne dotyczące długości resume, czcionki i marginesów strony.

Oto nasze Wytyczne CV

Długość resume

Twoje CV powinno być jak najkrótszy; dwie strony jest maksymalna długość, ale jedna strona jest korzystne. Tu bardziej chodzi o długość CV i jak długo CV powinno być. Jeśli chcesz poznać swoje CV na jednej stronie, oto jak zacisnąć go i zyskać dodatkową przestrzeń.

Czcionka i Rozmiar

Nie używać ozdobnych czcionek, które są trudne do odczytania. Times New Roman, Arial, Calibri, lub podobna czcionka jest najlepszy. Twój rozmiar czcionki powinna wynosić między 10 a 12 punktów, choć imię i nazwisko oraz Nagłówki sekcji może być trochę większy i / lub pogrubioną czcionką. Oto jak wybrać czcionkę CV.

Marginesy strony

Standardowe marginesy strony w edytorach tekstu (1″ margines na górnej, dolnej i lewej i prawej stronie strony) dla większości odezwie. Jeśli jednak trzeba dokręcić marginesy, aby zmniejszyć długość CV, w porządku w celu zmniejszenia marginesów 1/2″ na boki i do góry i na dole.

Układ

Jednak zdecydujesz się zorganizować sekcje CV, należy zachować każdy jednolity przekrój. Na przykład, jeśli umieścić nazwę jednej spółki kursywą, każda nazwa firmy musi być kursywą. Jeśli jesteś jednym śmiałym tytule pracy, pogrubienie je wszystkie.

Informacje, których należy unikać

Nie zawierają informacji osobistych, takich jak urodziny, wzrost, waga, stan cywilny, dzieci, itp, chyba że sytuacja tego wymaga.

Precyzja

Pamiętaj, aby zmieniać swoje CV przed wysłaniem. Sprawdzanie pisowni, gramatyki, czasy, nazwy firm i ludzi, itd mieć przyjaciela lub usług doradcy kariery kontrolę nad swoim CV, jak również. Użyj tej korekty kontrolną, aby upewnić CV jest doskonały.

Co zawrzeć w CV

Oto kilka informacji, które należy koniecznie zawierać w swoim życiorysie:

Identyfikacja

 • Zawierać imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres e-mail w sekcji identyfikacyjnej na górze CV, lub za jeden z tych innych możliwości adresowania swoje CV.
 • Użyj profesjonalny adres e-mail (np johnsmith@gmail.com zamiast soccerlover@hotmail.com).

Cel

 • Ta sekcja jest opcjonalna. Jeśli zdecydujesz się zawierać cel CV, przechowywać go zwięzły i konkretny; podać żądaną pracę lub pole, a co masz nadzieję osiągnąć w tej dziedzinie.

Profil

 • Inna opcja sekcja jest profil resume, które zawiera podsumowanie swoich umiejętności, doświadczeń i celów pisanych specjalnie dla delegowania zadań.

Edukacja

Oto więcej informacji o tym, co zawierają i jak formatować sekcję edukacyjną resume.

 • Obejmują stopni odebranych w odwrotnym porządku chronologicznym (z ostatniego stopnia wymienionych wcześniej).
 • Pamiętaj, aby podać nazwę każdej instytucji, jego lokalizację i datę ukończenia (lub przewidywany termin ukończenia studiów).
 • W stosownych przypadkach, zawierać główny / poboczny swoich pól, a także GPA i wszelkie honory, publikacje i projekty.
 • Chyba że jesteś obecny licealista, nie zawierają swój wysoki stopień szkolny.

Doświadczenie

Oto więcej informacji na odcinku doświadczenie CV, w tym co do listy, a jak go sformatować.

 • Podać swoje doświadczenie zawodowe w odwrotnym porządku chronologicznym (z ostatniego stopnia wymienionego pierwszy).
 • Ta sekcja może zawierać pracy, staży i wolontariatu. Licealiści mogą również zawierać klubów i drużyn sportowych, jeśli dotyczy.
 • Zawierać nazwę firmy, stanowisko oraz termin zatrudnienia.
 • Listy około trzech ważnych zadań, osiągnięć lub umiejętności zdobyte w każdej pracy. Użyj czasowników działania, by opisać swoje osiągnięcia; unikać zwrotów pasywnych, takich jak odpowiedzialny i obowiązki obejmują.

Umiejętności (opcjonalnie)

Oto informacje na odcinku umiejętności CV.

 • Zawierać żadnych systemów komputerowych, z którym są biegli, szczególnie jeśli są one związane z pozycją, dla którego ubiegamy.
 • Obejmują języków obcych, z którymi są znane; stan zarówno język i swój poziom znajomości (początek, średni, biegły, biegły).
 • Wymień wszystkie inne masz umiejętności, które odnoszą się do pracy, ale nie zostały uwzględnione w innym miejscu w swoim życiorysie.

Wolontariacie (opcjonalnie)

 • Można to wolontariusz sekcję doświadczenie przekazać swoje przywództwo, umiejętności komunikacyjne, itp listy nazwę organizacji, daty wolontariatu i swoje osiągnięcia.

Zainteresowania (opcjonalne)

 • Można także rozdział poświęcony hobby i zainteresowań, czy odnoszą się one do pozycji. Na przykład, jeśli starasz się pracować w sklepie z artykułami sportowymi, można dołączyć swoją pasję do koszykówki.

Przykładowy życiorys

Jest przykładem CV.

Ahmad Faishal
1234 Outback kalenicy
Jackson WY 83002
(123) 456-7890
faishal@email.com

TECHNIK SAMOCHODOWY

Wysoko wykwalifikowanych Automotive Technician z 7-letnie doświadczenie w naprawie i konserwacji samochodów krajowych i zagranicznych.

 • Udokumentowane zapewnienie wysokiej jakości usług dla klientów Sklep Motoryzacyjny naprawy.
 • Wybitni etykę pracy i budowania zespołu umiejętności; chętnych do pracy w godzinach nadliczbowych i elastyczne zmiany.
 • ASE Certyfikowany mechanika.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Ace Auto Naprawa, Jackson, WY
Automotive Technik / Mechanik , styczeń 2017-Present
Umiejętnie diagnozowania i naprawy problemów z krajowymi i japońskich samochodów importowych. Odbudowy i naprawy silników, grzejników oraz pompy wodne; wykonanie systemu zasilania zburzyć i naprawy.

 • Utworzono listę kontrolną procesu pomocy w szkoleniu nowych pracowników i zapewnić spójność diagnostyka i naprawa samochodowych.
 • Zapewniony zgodność operacyjna ze wszystkimi wymogami pojazdów państwowych oraz standardów kontroli emisji.

Johnsona Auto Naprawa, Idaho Falls, ID
Auto Mechanic , czerwiec 2013-grudzień 2016
pojazdów w celu zidentyfikowania, rozwiązać i naprawić uszkodzenia i awarie. Zainstalowane nowe części i systemów; eksploatowane pneumatyczne i narzędzia powietrza kompresji.

 • Realizowane kształcenie w rosnących przepisów bezpieczeństwa i technologii silnika i kontroli emisji.

Howard Bracia Budowa, Idaho Falls, ID

Robotnik , czerwiec 2011-czerwiec 2013
współbieżne z wykształcenia, pracował na budowach mieszkaniowych jako ramkowania. Wykorzystywane narzędzia ręczne i elektronarzędzia; eksploatowane koparki i mini koparek.

 • Utrzymane doskonały rekord frekwencji.

EDUKACJA

Advanced Certificate techniczny w zakresie technologii motoryzacyjnej, 2013
College of Eastern Idaho, Idaho Falls, ID
ASE (Narodowy Instytut Automotive Służby Excellence) poświadczone

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *