Jak napisać skuteczny CV

Posted on

 Jak napisać skuteczny CV

Co to jest CV, i dlaczego go potrzebujesz, gdy szukasz pracy? CV jest napisane Kompilacja swoje wykształcenie, doświadczenie zawodowe, poświadczeń i dokonań. Większość pozycji zawodowej wymagają od wnioskodawców do złożenia CV i list motywacyjny w ramach procesu aplikacji.

W wielu przypadkach, CV jest pierwszym dokumentem wypożyczenie menedżer będzie wyglądać w czasie przeglądania aplikacji, a więc jest to prawdziwe „pierwsze wrażenie”. W związku z tym ważne jest, aby umieścić czas i wysiłek w rozwój i utrzymanie zaktualizowany, dokładne CV.

Czy piszesz swoje pierwsze CV, lub nie zostały zaktualizowane je na jakiś czas i potrzebuje orzeźwiający, tutaj znajduje się instrukcja krok po kroku do pisania CV, które pomogą Ci zdobyć pracę chcesz.

Celem przeglądu CV

Pomyśl o CV jako „self-reklama”, który podsumowuje swoje doświadczenia na jednej stronie. Twoje CV jest jednym z najważniejszych elementów swojej ofercie pracy. To daje menedżerowi zatrudniania przegląd kwalifikacji masz do pracy, o którą się ubiegasz.

Należy również zapoznać się z różnicy pomiędzy CV i listu motywacyjnego:

  • CV jest zazwyczaj wysyłane z pismem przewodnim, który to dokument, który zawiera dodatkowe informacje na temat swoich umiejętności i doświadczenia w formie listu.
  • CV jest zwięzłe, często wypunktowane podsumowanie, natomiast list motywacyjny pasemkami i rozszerza się na pewnych cech lub osiągnięć, które byłyby idealne aktywa lub unikatowe dla danego zadania.

Zacznij od Doing mózgu wyrzucenia swoje doświadczenie

Skuteczna resume kładzie się podsumowanie kwalifikacji, które pchnie menedżerowi lub pracodawcy do przodu i zapraszam do rozmowy na stanowisko.

Jak również szczegóły dotyczące kwalifikacji, edukacji i historii pracy, wznawia może mieć również opcjonalne sekcje, takie jak cel, podsumowania, umiejętności lub pasemkami kariery. Sekcje te mogą być dodawane po Zebraliśmy wszystkie informacje faktyczne trzeba wymienić w CV.

Dla wielu osób może to być pomocne, aby usiąść z pióra i papieru lub pustego dokumentu programu Word, i zanotować ich historię pracy od początku do końca. Oczywiście, jeśli do tej pory na rynku pracy od wielu lat, to nie będzie efektywny czas, więc można wybrać się skupić na swoich najbardziej znanych i odpowiednich pozycjach.

Zrób listę swoich Work Experience

Bez względu na podejście, twoim celem będzie produkować chronologiczną listę doświadczenia, które jest istotne dla pracy starasz się. Mimo to powinien skupić się na profesjonalnym doświadczeniem zawodowym, można także nagrody lub wyróżnienia, wolontariusz lub doświadczenie wspólnotowym, post-grad zajęć i umiejętności, jak również swoje wykształcenie pomaturalne, które mogą przejść na dole CV Po uzyskaniu pierwsza praca po studiach.

Kiedy pracujesz na wysypisko mózgu, upewnij się, że zawierają nazwę firmy, jej lokalizację, datę zatrudnienia oraz kilka wypunktowania opisujące swoją rolę i obowiązki dla każdej pozycji listy. Choć może trzeba rozszerzyć na punktach później, trzeba będzie tę informację na minimum.

Skupić się na swoich osiągnięciach

Pisząc te opisy zadań już posiadanych, skupić się na to, co dokonuje się w każdej pozycji, a nie to, co zrobiłeś. Nieruchomość wymiernych osiągnięć w sposób numeryczny (zwiększenie sprzedaży o 20%, zmniejszenie kosztów o 10%, na przykład) pomogą CV wyróżniać.

Pamiętaj, aby dopasować te osiągnięcia kryteriów pracodawca poszukuje w delegowaniu zadań.

Jeśli jest to wyzwanie (i to może być!) Napisać opisy wznowienia że złapie uwagę kierownika zatrudniania, przeglądu tych wskazówek na jak zrobić swoją historię zatrudnienia CV brzmi lepiej – i Ci wziął na rozmowę.

Co Zostaw swoje CV

Są pewne rzeczy, które nie należą w CV do pracy. Co wyklucza jest tak samo ważne jak to, co zawierają. Idealnie, CV powinny odzwierciedlać doświadczenia, które są odpowiednie do zadania, które się ubiegamy się i zazwyczaj nie więcej niż dziesięć do piętnastu lat w przeszłość. Od CV należy, jeśli to możliwe, nie dłużej niż jedną lub dwie strony, być może trzeba wodnika pewne elementy.

Na przykład, jeśli podjął pracę i tylko tam na miesiąc lub tak, nie chcesz, aby włączyć tę pozycję. Jeśli już po studiach przez ponad pięć lat, to zazwyczaj najlepiej, aby usunąć wszelkie praktyki Miałeś, zakładając, że masz inne doświadczenie pracy zawodowej, aby wypełnić lukę.

Jednak jest to przypadek, w którym będziemy chcieli użyć zdrowego rozsądku. Jeśli poszedł na studia marketingu i miał staż marketing twój starszy roku, a następnie pracował jako serwer w ciągu najbliższych kilku lat, co chcesz podać swoje praktyki obrotu.

Ostatecznie chcesz spróbować znaleźć równowagę między tym doświadczenie, które jest zarówno aktualne i istotne.

Wybierz styl skrócie

Istnieje kilka podstawowych rodzajów odezwie używanych do zastosowania dla wakatów. Przed spędzać czas pisanie wszystkie szczegóły wokół każdej pozycji Miałeś, należy zdecydować, jaki styl CV w użyciu, ponieważ może wpłynąć na sposób opisać, organizowanie i notować swoje doświadczenie, wykształcenie, umiejętności, kwalifikacje i inne poświadczenia zatrudnienia.

Dostępne opcje to:

  • Chronologiczny – Najczęstszym typem CV, w których listy swoje doświadczenie zawodowe w odwrotnym porządku chronologicznym, od najbardziej do najmniej niedawno.
  • Funkcjonalne – Funkcjonalny resume koncentruje się na umiejętności i zdolności, a nie swojej historii pracy.
  • Kombinacja – Ten typ CV wymienia swoje umiejętności i doświadczenie przed historii zatrudnienia.

Które CV Type jest odpowiedni dla Ciebie?

Jaki rodzaj resume należy używać do poszukiwania pracy? To zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Celem każdego CV jest, aby pokazać menedżerowi mocne strony skarżącej, umiejętności i doświadczenie w tak krótkim czasie, jak to możliwe. Według jednego z badań, rekrutujący wydać jak najmniej sześć sekund przeglądając CV przed przejściem do następnego, więc jest to w najlepszym interesie, aby umieścić swoje najlepsze cechy i osiągnięć w widocznym miejscu na stronie.

Ponadto, funkcjonalne CV lub kombinacja może być również przydatna, jeśli starasz się zwrócić uwagę czytelnika od czegoś – a mianowicie, duże luki w swojej historii pracy lub objazdy do niepowiązanych dziedzinach.

Zacznij kompilacji CV

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj CV, nadszedł czas, aby zacząć pisać swoje CV. Nie musisz zaczynać od zera. Po pierwsze, należy przejrzeć przykłady typu CV już wybrany. Następnie wybierz szablon, który można skopiować i wkleić do dokumentu, a następnie wypełnić z własnej historii pracy.

Niezależnie od rodzaju życiorysu wybrać, mają dostosować swoje CV do pracy się ubiegamy się. Choć jest to całkowicie dopuszczalne, aby użyć szablonu CV, które dostosować, aby dopasować każdy opis stanowiska, że ​​to zły pomysł, aby wysłać dokładnie taki sam CV do wielu otworów, nawet w obrębie tej samej dziedzinie.

Twoim celem powinno być, aby napisać swoje CV z obu robotów i ludzi w umyśle. Wiele organizacji wykorzystuje systemów śledzenia zgłoszeń do sortowania i wznawia vet, przed zatrudniania menedżerów kiedykolwiek spojrzeć na nich. Oznacza to, że można mieć najlepsze doświadczenia i kwalifikacji w całej dziedzinie kandydatów i całkiem przyzwoity oprócz CV, ale informacje będą spadać przez szczeliny czy CV nie zawiera odpowiednich słów kluczowych. Dobre słowa kluczowe będą odnosić się nie tylko do swojego doświadczenia, ale z opisu stanowiska w sprawie delegowania, jak również.

Sformatować CV

Kiedy już napisany i zorganizowany informacje w zależności od rodzaju wybranej CV, należy go sformatować według typowych standardów zawodowych. Należy użyć spójnego odstępy całej, i równomiernie wielkości marginesów ze wszystkich stron, jeśli to możliwe. Jest to ogólnie najlepiej trzymać się domyślnymi ustawieniami Twojego Word Processor, ale w niektórych przypadkach, jeśli kurczyć marginesów po lewej, prawej, górnej i dolnej, to może pomóc kupić więcej miejsca, aby dopasować swoje CV na jednej stronie.

Chociaż wznawia wizualne lub infographic stały się modne w niektórych branżach, zawsze jest bezpieczny zakład trzymać się tradycyjnego formatowania: białej, czarnej stronie tekstu, czytelnej czcionki. Wybierz podstawową czcionką taką jak Arial, Times New Roman, Calibri, Helvetica, czy Gruzja. Idealnie, twój rozmiar czcionki powinien być nie większy niż 12 i nie mniejsza niż 10,5.

Nawet jeśli wysyłasz tylko w kopiach cyfrowo, to jest dobry pomysł, aby wydrukować swoje CV (jak to jest możliwe, że menedżerowie zatrudniania można robić tak), aby mieć pewność, że drukuje na jednej stronie i jest czytelny w formie drukowanej. Czytanie na wydrukowanej kopii CV pomoże również upewnić się, że jest dużo białego miejsca na stronie i wygląda profesjonalnie.

Sprawdzane, sprawdzane i ponownie sprawdzane

Nawet profesjonalni korektorzy mogą łatwo korektę własnej pracy. Po dokonaniu literówkę, trudno go złapać siebie. Z tego powodu, że to dobry pomysł, aby mieć jeden lub dwa zaufanych przyjaciół przyjrzeć CV przed wysłaniem go do rozpatrzenia.

Pomyśl o swoim CV jako żywy dokument

W krótkim okresie, należy dostosować swoje CV na podstawie każdego zadania, które dotyczą. Na przykład, jeśli jedna pozycja starasz się wydaje ważyć pewną odpowiedzialność lub skupić się na inny, należy upewnić CV przekazuje swoją wiedzę w tej dziedzinie.

W tym samym czasie, powinno być aktualizowanie CV ze swojego doświadczenia, gdyż rozwija, dodając żadnych nowych umiejętności nauczyłem, kursy Wziąłeś lub nagród wygrałeś.

Jest to o wiele łatwiejsze, aby zaktualizować swoje CV okresowo nie wszystkie na raz, więc nawet jeśli jesteś zatrudniony, ustawić przypomnienie, aby odświeżyć swoje CV, co trzy miesiące, podczas gdy informacja jest wciąż świeży w twojej głowie. Spowoduje to, że twój następny poszukiwania pracy znacznie łatwiejsze, jeżeli zdecydujesz się przełączyć firm lub kariery w przyszłości.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *