Technologie informatyczne (IT) Resume Porady i przykłady

Posted on

Technologie informatyczne (IT) Resume Porady i przykłady

Do poszukiwań ktoś pracy, pisanie CV może być bardzo trudnym zadaniem, ale dla technologii informatycznych (IT) specjalistów, może to być szczególnie trudne. Przemysł wysoce techniczny stale się rozwija, a CV muszą być stale aktualizowana.

Zrozumieć Attention Span

We wszystkich dziedzinach, ofert pracy często się setki lub nawet tysiące zgłoszeń. Ze względu na objętość, zatrudnianie menedżerów często po prostu przejrzeć odezwie. Jeśli CV jest tylko blok tekstu, aplikacja będzie prawdopodobnie odrzucony bez menedżer kiedykolwiek czytać.

Aby tego uniknąć, trzeba zerwać swoje CV na kategorie, takie jak edukacja, historii pracy i umiejętności. Należy również tworzyć listy wypunktowane aby zgrabnie podsumować najważniejsze informacje. Listy i kategorie dokonać CV bardziej atrakcyjne wizualnie i łatwe do odczytania.

Ograniczyć długość CV

Zatrudnianie menedżerów mają ograniczoną ilość czasu poświęcić na czytanie życiorysów, więc starają się ograniczyć swoje CV do jednej stronie, albo dwa w absolutnej większości. Coś więcej niż to dwie strony będą prawdopodobnie ignorowane.

Użyj swoje CV, aby wyróżnić swoje największe osiągnięcia, ale pamiętaj, aby usunąć wszelkie doświadczenia w pracy z uczelni lub szkoły. Należy także usunąć wszelkie doświadczenia, które nie są bezpośrednio związane z pracy, o które się ubiegasz. Jeśli mają różne doświadczenia, można stworzyć różne wersje swojego CV, które podkreślają te różne doświadczenia. Te specyficzne doświadczenie CV może być stosowany przy ubieganiu się o różnych pozycjach.

Realizacje podświetlane, a nie zadania

Większość CV czyta się jak listę zadań, takich jak „zaktualizowane oprogramowanie firmy, używane, tworzonych baz umiejętności rozwiązywania problemów do rozwiązywania problemów.” Chociaż mówi firmę co robił każdego dnia, nie odróżnia cię od konkurencji, podkreślając to, co jednoznacznie przynieść do pracy.

Zamiast skupić się na osiągnięciach i wymienić je jako specyficznie, jak to możliwe. Na przykład, jeśli stworzyliśmy program, który uproszczone procesy i zapisywane pracownicy czas, że jest ważne, aby wspomnieć. Każdy przypadek, w którym dostarczana wyników przed terminem, w ramach budżetu, lub przekroczył oczekiwania warto zwrócić uwagę.

Jeśli to możliwe, używać numerów do oszacowania swoich sukcesów. Na przykład, jeśli opracowali aplikację, która uratowała swoje pieniądze firmy, stan, ile pieniędzy jest zapisane. Jeśli pomogły usprawnić proces, użyj procent, aby pokazać jak dużo bardziej wydajny stał się proces. IT rekrutację, szczególnie docenić tego rodzaju danych.

Wpisz słowo

Należy dostosować każde CV, aby dopasować pracę się ubiegasz. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest to słowo z pracy wpis na swoim życiorysie. Na przykład, jeśli aukcja praca zawiera szereg wymaganych umiejętności, obejmują te umiejętności słów w swoim życiorysie (choć tylko wtedy, gdy te umiejętności). Pomoże to kierownik rekrutacji łatwo zobaczyć, że są przygotowani do pracy.

Co więcej, wiele firm korzystać z systemu śledzenia wnioskodawcy (ATS) wnioskodawcom ekranem. Jeżeli wnioskodawca nie posiada wystarczającej liczby słów kluczowych z pracy wymienienie w ich stosowaniu, kandydat może zostać wyeliminowane.

Usuń osobistych zainteresowań

Chyba swoje interesy bezpośrednio odnosić się do swojej pracy, pracodawcy naprawdę nie obchodzi, jeśli jesteś pasjonatem piłki nożnej, muzyki lub fotografii. Pamiętaj, aby wyjąć sekcję interesów CV.

Wyjątkiem od tej zasady jest tylko, jeśli poza odpowiada praca wolontariuszy ze swojej pracy. Na przykład, jeśli stworzył program dla lokalnej organizacji non-profit w celu zarządzania informacjami dawcy, że jest coś, co jest istotne to w CV.

podkreślają Umiejętności

Mimo że chcesz usunąć niepowiązanych interesów, trzeba zrobić, aby to umiejętności tech w CV. W sekcji oznaczonej „Umiejętności” (lub coś podobnego, jak „kompetencje techniczne”) zawiera żadnych programów, języków programowania i innych umiejętności, które są ważne dla pracy.

Nie ma potrzeby, aby to podstawowe umiejętności tech, że większość wnioskodawców pracy mają, takie jak znajomość pakietu Microsoft Office.

Nie dezorientować język techniczny

Chociaż trzeba będzie używać języka technicznego w CV (na przykład na liście umiejętności technicznych), unikać zbyt dużo żargonu, akronimów i terminów zwłaszcza, że ​​niektórzy ludzie nie są znane.

Unikaj języka technicznego, co było charakterystyczne dla swojej starej firmy. Zamiast trzymać się terminów branżowych, że wszyscy w IT zna. Należy pamiętać, że rekrutujący mogą nie być zaznajomieni z tech żargonu, więc używaj tylko tyle języka technicznego, jak trzeba, aby pokazać, co jesteś w stanie.

Przykłady Recenzja W skrócie

Mając na przykład CV może sprawić, że proces tworzenia lub aktualizowania CV łatwiejsze. Uważne przykładowe CV na takich stanowiskach jak: Front End Web Developer, Help Desk Technician, Software Engineer, Tech Wykonawcy i Web Developer okażą się pomocne.

Sprawdzane i edytować swoje CV

Tylko dlatego, że jesteś w to nie znaczy, można mieć ortograficzne lub gramatyczne błędy w CV. Upewnij się, że dokładnie sprawdzane swoje CV przed przesłaniem go. Poproś znajomego lub nawet trener kariery przeczytać swoje CV, jak również, patrząc pod kątem błędów oraz niespójności w swojej formatowania.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *