Jak napisać opisów stanowisk pracy dla swoje CV

Posted on

 Jak napisać opisów stanowisk pracy dla swoje CV


Kiedy myślisz o opisach stanowisk, prawdopodobnie myślisz ogłoszeń o pracę publikowanych przez pracodawców. Ale najważniejsze opisy stanowisk pracy mogą być te, które tworzą się, gdy jesteś opisywania przeszłości stanowiska w CV.

opisy stanowisk pokazać potencjalnym pracodawcom, czego dokonaliśmy w pozycjach już posiadanych. Zapewniają one również streszczenie swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

Dobrze napisane opisy dla każdego zadania, które odbyło się pomoże dostać swoje CV zauważone i wybrane do wywiadów. Jaki jest najlepszy sposób, aby napisać opisów stanowisk przyciągające uwagę?

Przed rozpoczęciem dodawania opisów stanowisk pracy do CV, może chcesz zrobić listę dokonań w każdym z miejsc pracy. Pozwoli to przygotować się do pisania CV.

Skupić się na umiejętności i osiągnięć

Po napisaniu opis zadania, szukać sposobów, aby Twój wyjaśnienie bardziej zwięzłe. Dołożyć starań, aby tworzyć skuteczne oceny skutków. Highlight umiejętności i osiągnięcia, świadczące tylko tyle szczegółowo, aby wspierać swoich pomieszczeń. Próbować zmieniać się zaimki i artykułów. Rozpocznij frazy lub zdania z czasownikami. Wybierz mocne słowa słowa wznawianie działania typu „zainicjowany” i „nadzorowane” są potężne i pokazać, że po dokonaniu wpływ na swojego zespołu.

Jeśli będzie złożenie CV dla organizacji, które je skanować do przeszukiwania baz danych komputerowych, to jak wiele pracy i przemysłu specyficzne „słowa kluczowe”, jak to możliwe. Podczas przeszukiwania baz danych potencjalnych kandydatów, pracodawcy poszukują CV z największą liczbą „hitów” na słowa kluczowe.

Słowa kluczowe są najczęściej rzeczowniki, np „Obsługa klienta” lub „znajomość obsługi komputera”. Aby najskuteczniej używać słów kluczowych, być konkretne, należy jak najwięcej, i posypać je całym swoim życiorysie.

Być selektywny o tym, co Dołącz

CV nie jest cała historia pracy, a nie muszą zawierać wszelkie obowiązki dla każdej roli. Określić najbardziej istotne informacje, umieszczając siebie w pozycji swojego potencjalnego pracodawcy: Czy ta informacja pomoże przekonać pracodawcę, że jesteś wartościowym kandydatem na wywiad?

Nie muszą zawierać co odpowiedzialność kiedykolwiek miałem. Grupować podobne zadania. Na przykład, zamiast wykazu „Odebrane telefony” i „odpowiedział na e-maile Klienta” w dwóch punktach, można połączyć i powiedzieć: „Rozwiązane problemy z klientami przez telefon, e-mail i czat.”

Priorytet pracy Opis Informacje

Następnie pomyśl o priorytetowe informacje podawane w każdym opisie. Obecne dane, które mają największe zainteresowanie potencjalnych pracodawców pierwszy. Rozważmy na przykład kandydata ubiegającego pracę w wystroju wnętrz.

Wznawiania może odzwierciedlać doświadczenia detalicznej, w którym 75 procent czasu kandydata wydano na sali sprzedaży, a 25 procent wydano projektowania okien i podłóg wyświetlaczy. Priorytetem, określona przez znaczenie dla pracodawcy, mówi, że konstrukcja okien i podłóg wyświetlaczach powinny być wymienione przed sprzedażą.

PRÓBA

Associate sprzedaży

Associate Sales , Detal USA, New York, NY października 20XX – Present

  • Zaprojektowany wszystkie duże okna za pomocą koloru jako ogniska pierwotnego.
  • Utworzono atrakcyjnych point-of-zakupu wyświetlaczy dla powolne przenoszenie małych przedmiotów; wzrost sprzedaży tych produktów o 30 procent.
  • Zorganizowane wyświetlacze piętro, aby zmaksymalizować przestrzeń i zwrócić uwagę na najnowszy towar.
  • Wykorzystane silne interpersonalne i umiejętności komunikacyjne do obsługi klientów; otrzymał pracownika nagrody miesiąca dwukrotnie.

Konkluzja: Wyróżnij swoje najbardziej odpowiednie kwalifikacje do wykonywania pracy poprzez wymienienie ich w pierwszej kolejności w opisie stanowiska pracy.

Ilościowego swoich osiągnięć

Ilościowo jak najwięcej informacji można (cyfry, znaki dolara, procenty wszystko może pomóc, aby sprawy). Punkt pocisk, który brzmi „Dorastałem ruchu 35 procent rok do roku” jest bardziej imponująco i pouczające niż ten, który brzmi po prostu „Poprawa ruchu.”

Prawie każdy opis, dla każdego zadania, można zwiększyć poprzez zastosowanie liczb. Kelnerka może rozpocząć się z opisem „wziął zamówień klientów i dostarczanej żywności.” Ale ilościowy opis mówiąc „służy klientom w ekskluzywnej restauracji 100-osobowej”, zapewnia znacznie lepszy wgląd.

PRÓBA

Kelnerka

Kelnerka, Maxill restauracja, New York, NY
stycznia 20XX – Present

  • Pod warunkiem, usługi kulinarne dla klientów w ekskluzywnej 100-osobowej drobnego zakładu jadalnym.
  • Serwowane posiłki, wyczyszczone tabele, monitorowany pięć tabel, i pod warunkiem, doskonałą obsługę klienta do maksymalnie 30 klientów.
  • Przeszkolony nowy kelnerzy w systemie POS, obsługi gości restauracyjnych oraz polityk i procedur.

Konkluzja: Pracodawcy lubią liczb. Jest dużo łatwiej patrzeć na znaki i symbole, niż to czytać słowa.

Podkreślić osiągnięć Ponad obowiązków

To ważne dla pracowników wiedzieć masz niezbędne doświadczenie do pracy w wymaganej pozycji. Mimo to, wielu kandydatów będzie miało to odpowiednie doświadczenie. Aby wyróżniać, jak podkreślają wartość dodaną. Skupić się na osiągnięciach, a nie odpowiedzialności.

Jak widać powyżej, numery mogą być twoim przyjacielem, jeśli chodzi o podkreślanie swoich osiągnięć w CV. Jak dobrze, zapewniają kontekst. Na przykład, można powiedzieć, „wzrost przychodów o 5 procent, po kilku latach spadku sprzedaży.” Albo raczej niż powiedzenie „Odebrane połączenia telefoniczne i rozpatrywane obawy klientów”, można powiedzieć, „Rozwiązane problemy klientów, odpowiadając na około 10 połączeń na godzinę. Stał iść do osoby w zespole do czynienia z najtrudniejszych rozmów telefonicznych i najtrudniejszych uskarżanie się.”

Choć ważne jest, aby zachować krótkie opisy, dodając szczegóły i kontekst może pomóc pracodawcom pokazują dlaczego chcesz być dobry mecz na stanowisko jest.

PRÓBA

Obsługa klienta

Klient Associate Service, ABD firmy, Marzec 20XX – sierpień 20XX

  • Rozwiązano problemy klientów skutecznie i sprawnie, odpowiadając około 300 połączeń tygodniowo.
  • Osiągnąć 100 procent bramek wydajności wzywają do dokładności, szybkości, pojemności, rozwiązywania problemów oraz satysfakcji klienta.
  • Nominacja dla pracownika-of-the-miesiącu cztery razy do doskonałej postawy i przykładowych umiejętności obsługi klienta.

Konkluzja: Pracodawcy chcą wiedzieć, czego dokonał. Ułatwić im, aby zobaczyć, co zrobiłeś za pomocą liczb i procentów.

Make Your Praca brzmią lepiej

Istnieją proste sposoby, aby uatrakcyjnić swojego CV do opisów stanowisk pracy Nakręć dźwięk bardzo imponujące. Kilka prostych poprawek tu i tam można uczynić swoje CV o wiele lepiej.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *