Jak znaleźć oferty pracy z domu, które teraz zatrudniają

Posted on

Jak znaleźć oferty pracy z domu, które teraz zatrudniają

W miarę przedłużania się pandemii w 2020 r., Kiedy szkoły i firmy zamykają swoje drzwi w całym kraju, wielu pracowników (i ich pracodawców) odkrywa, jak korzystać z technologii, aby wykonywać swoją pracę z domu.

Oczywiście nie jest to możliwe dla wszystkich – jeśli zostałeś zwolniony z pracy lub „praktycznej” pracy w restauracji, gościnności, produkcji lub innych branżach, możesz martwić się o to, jak skończysz spotykać się. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają dzieci w wieku szkolnym w domu.

Podczas gdy duże firmy, takie jak Amazon, Walmart i Target, obecnie zatrudniają tysiące nowych pracowników i podnoszą wynagrodzenie, ludzie, którzy muszą dbać o swoje dzieci, nie mogą skorzystać z tych możliwości.

Ważne : Dobrą wiadomością jest to, że jest teraz mnóstwo miejsc pracy w domu – i zapewne masz umiejętności, które możesz do nich zatrudnić.

W rzeczywistości badanie FlexJobs dotyczące pracy zdalnej podaje, że „w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła o 44%, aw ciągu ostatnich 10 lat wzrosła o 91%”.

Oto, jak znaleźć możliwości pracy z domu, które uzupełnią twoje dochody, gdy wybuchnie pandemia.

Kto jest zatrudniony?

Jednym z najbardziej ekscytujących trendów w rekrutacji jest to, że firmy z wielu branż restrukturyzują swoje działania, aby objąć nimi zdalną siłę roboczą. Jest to szczególnie prawdziwe w sektorach opieki zdrowotnej, IT, obsługi klienta, księgowości, sprzedaży oraz edukacji / szkoleń.

Ponieważ technologie internetowe stały się bardziej niezawodne, osoby z silnymi umiejętnościami administracyjnymi mogą teraz pracować z domu w tych zdalnych rolach komputerowych / administracyjnych.

Na rynku pracy „z domu” jest naprawdę „coś dla każdego”. Niektóre z najlepszych zadań do pracy zdalnej obejmują zadania call center i komputerowe, wprowadzanie danych, kodowanie i transkrypcję, zadania obsługi klienta, role marketingowe oraz korepetycje / zadania dydaktyczne.

Wskazówka : zapoznaj się z tymi wskazówkami dla osób poszukujących pracy zdalnej i poradami, jak znaleźć pierwszą pracę z domu, aby dowiedzieć się więcej o opcjach pracy z domu.

Przygotuj się do poszukiwania pracy

Zaktualizuj swój profil LinkedIn i CV . LinkedIn to wspaniałe narzędzie do wyszukiwania ofert pracy z domu. Pozwala także na szeroką sieć kontaktów z pracodawcami, którzy specjalnie starają się zatrudnić wirtualną siłę roboczą. Zaktualizuj tam swoje CV, koncentrując się na jego ulepszeniu, aby wspomnieć o umiejętnościach, które są wysoko cenione przez zdalnych pracowników.

Uwaga : najcenniejsze umiejętności poszukiwane przez kandydatów do pracy zdalnej obejmują dobre umiejętności klawiszowe, znajomość oprogramowania komputerowego, elastyczność i organizację. Ogłoszenie o pracy jest najlepszym źródłem do decydowania, które frazy kluczowe użyć w CV.

Odśwież swoje umiejętności techniczne . Jedynym ogólnym wymogiem dla pracowników zdalnych jest dobra znajomość obsługi komputera, takiej jak obsługa pakietu Microsoft Office, zarządzanie pocztą e-mail, wprowadzanie danych, zarządzanie kalendarzem cyfrowym, wideokonferencje i wiadomości błyskawiczne.

Darmowe lub niedrogie zajęcia komputerowe online są oferowane przez dostawców, w tym LinkedIn Learning, Udemy i Microsoft 365 Fundamentals.

Wyszukaj zdalne tablice ofert

Istnieją internetowe tablice ofert pracy, które koncentrują się w całości na liście ofert pracy z domu. Niektóre, takie jak FlexJobs, wymagają subskrypcji, ale inne są bezpłatne.

FlexJobs

FlexJobs nie tylko zapewnia starannie wyselekcjonowane listy zdalnych i elastycznych zadań, ale także oferuje informacje o firmach, które zatrudniają, testy umiejętności i inne zasoby do poszukiwania pracy. (Koszt: 14,95 USD / miesiąc z okazjonalnymi ofertami subskrypcji z 50% rabatem).

Pracujemy zdalnie

WeWorkRemotely oferuje aktualne oferty pracy z domu w takich dziedzinach, jak Dev. Operacje oraz Sysadmin, projektowanie produktu i UX, programowanie, administracja oraz biznes i zarządzanie. (Koszt: bezpłatny.)

Zdalny

Remote zarabia, obciążając pracodawców listami zadań na swojej stronie. Oferuje prostą wyszukiwarkę ofert pracy; po prostu wpisz interesujący Cię tytuł, aby zobaczyć, co tam jest. (Koszt: bezpłatny.)

Rebelia wyścigu szczurów

Rat Race Rebellion oferuje listy „prac domowych” i „koncertów pobocznych”. Po prostu kliknij interesującą Cię pracę, a zostaniesz przekierowany do ogłoszenia o pracy online firmy zatrudniającej. (Koszt: bezpłatny.)

Upwork

Podobnie jak Fiverr , Upwork jest popularnym narzędziem dla freelancerów, takich jak pisarze, fotografowie, redaktorzy, graficy i projektanci stron internetowych, aby znaleźć występy. Oferuje także możliwości pracy z domu dla freelancerów w inżynierii i architekturze, analizie danych i analizie, prawie, tłumaczeniu, wsparciu administracyjnym, obsłudze klienta / pomocy technicznej, sprzedaży i marketingu oraz księgowości.

Wyszukaj ogólne tablice ofert pracy

Glassdoor ma listę firm, które teraz zatrudniają do zadań w pełni zdalnych. Oferty pracy z domu są również reklamowane na najważniejszych stronach z ofertami pracy, takich jak Monster, Indeed i CareerBuilder – wyszukaj za pomocą terminów takich jak „zdalny” i „wirtualny”, aby znaleźć wolne stanowiska.

Wskazówka : Rzeczywiście dodano filtr wyszukiwania, dzięki czemu osoby poszukujące pracy mogą łatwo znaleźć role zidentyfikowane jako zdalne. Kliknij „Zdalny” u góry strony wyników wyszukiwania, aby uzyskać dostęp do list.

Najlepsze wyszukiwane hasła do użycia

Aby zobaczyć, co tam jest, wpisz w oknie wyszukiwania frazy kluczowe, takie jak „praca w domu”, „praca w domu”, „praca w domu”, „zdalny”, „telepraca” i „online”. Możesz zawęzić wyszukiwanie, wprowadzając również interesujący Cię tytuł pracy (na przykład: „zdalny asystent administracyjny”).

Wskazówka : Podczas korzystania z tych witryn może być konieczne cięższe działanie w celu ustalenia, czy reklamowana praca jest w rzeczywistości rolą pracy w domu. Przeczytaj uważnie każdy opis stanowiska.

Skorzystaj z LinkedIn Jobs

Kolejnym cudownym źródłem jest bezpłatna wyszukiwarka ofert pracy LinkedIn . Wpisz swój tytuł pracy w polu „Szukaj pracy” i słowo „Remote” w polu „Lokalizacja”. Aby łatwo złożyć podanie, postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi w ogłoszeniu o pracę.

Przeszukuj LinkedIn za pomocą hashtagów, takich jak #hiring now, #remote, #remotejobs i #remotework. Możesz śledzić hashtagi, aby przejrzeć najnowsze posty.

Odwiedź strony internetowe firmy

Po dowiedzeniu się, że posiadanie wirtualnej siły roboczej może zaoszczędzić im dużo pieniędzy, niektóre firmy wdrożyły aktywne programy rekrutacyjne do pracy w domu. FlexJobs oferuje cenną listę 100 najlepszych firm ze zdalnymi zleceniami; Należą do nich Appen, Lionbridge, VIPKID, Williams-Sonoma, UnitedHealth Group, Aetna i Amazon. FlexJobs ma również listę 20 w pełni zdalnych firm, które teraz zatrudniają.

Jeśli istnieje firma, w której szczególnie chcesz pracować, taka jak Amazon, powinieneś również zajrzeć do sekcji „zatrudnianie” lub „praca” na stronie korporacyjnej.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *