Ako nájsť pracovné miesta z domu, ktoré sa teraz najímajú

Posted on

Ako nájsť pracovné miesta z domu, ktoré sa teraz najímajú

Keď sa rozsah pandémie v roku 2020 predlžuje, školy a podniky zavierajú dvere po celej krajine a mnohí zamestnanci (a ich zamestnávatelia) objavujú, ako používať technológiu na vykonávanie svojej práce z domu.

Toto samozrejme nie je možné pre každého – ak ste boli prepustení zo služby alebo z praktického povolania v reštaurácii, pohostinstve, spracovateľskom priemysle alebo v iných odvetviach, môžete sa obávať, ako to skončí stretnúť. To platí najmä pre ľudí, ktorí majú doma školské deti.

Zatiaľ čo veľké spoločnosti ako Amazon, Walmart a Target v súčasnosti prijímajú tisíce nových pracovníkov a zvyšujú mzdu, ľudia, ktorí sa musia starať o svoje deti, nemôžu tieto príležitosti využiť.

Dôležitá správa : Dobrou správou je však to, že pracovné miesta z domu sú už teraz hojné – a pravdepodobne budete mať zručnosti, ktoré si môžete na jednu najať.

Štúdia spoločnosti FlexJobs o práci na diaľku v skutočnosti uvádza, že „za posledných päť rokov vzrástla o 44% a za posledných 10 rokov vzrástla o 91%.“

Tu je návod, ako nájsť pracovné príležitosti z domu, ktoré vám doplnia príjem, pretože pandémia sa sama odohráva.

Kto je prenájom?

Jedným z najzaujímavejších trendov v oblasti náboru zamestnancov je skutočnosť, že spoločnosti vo viacerých odvetviach reštrukturalizujú svoje činnosti tak, aby zahŕňali pracovnú silu na diaľku. Platí to najmä v odvetviach zdravotníctva, IT, služieb zákazníkom, účtovníctva, predaja a vzdelávania / odbornej prípravy.

Keďže technológie online sa stali robustnejšími, v týchto vzdialených úlohách pre počítače a správu je teraz možné pracovať aj z domova so silnými administratívnymi schopnosťami.

Na trhu práce z domu je skutočne „niečo pre každého“. Medzi najlepšie úlohy na diaľku patria úlohy telefonického centra a počítača, úlohy zadávania údajov, kódovania a prepisu, zákaznícke služby, marketingové úlohy a doučovanie / výučba.

Tip : Pozrite sa na tieto zasvätené tipy, kde nájdete najlepšie úlohy na diaľku a rady, ako nájsť svoju prvú prácu z domu, aby ste sa dozvedeli viac o možnostiach z práce z domu.

Pripravte sa na hľadanie zamestnania

Aktualizujte svoj profil na LinkedIn a svoj životopis . LinkedIn je vynikajúci nástroj na hľadanie pracovných miest z domu. Umožňuje vám tiež široko nadväzovať kontakty so zamestnávateľmi, ktorí sa konkrétne snažia najať virtuálnu pracovnú silu. Aktualizujte svoj životopis tam, so zameraním na vylepšenie, aby ste spomenuli zručnosti, ktoré sú vysoko oceňované u vzdialených zamestnancov.

Poznámka : Medzi najcennejšie zručnosti, ktoré sa u uchádzačov o prácu na diaľku hľadajú, patrí dobrý talent v oblasti klávesnice, znalosti počítačového softvéru, flexibilita a organizácia. Pracovná reklama je najlepším zdrojom na rozhodovanie, ktoré kľúčové slová sa použijú pri vašom pokračovaní.

Oprášte svoje technické zručnosti . Jednou zo všeobecných požiadaviek pre vzdialených pracovníkov je to, že majú dobrú znalosť počítačových zručností, ako sú používanie balíka Microsoft Office, správa e-mailov, zadávanie údajov, správa digitálneho kalendára, videokonferencie a okamžité správy.

Poskytovatelia bezplatných alebo lacných online počítačových tried ponúkajú poskytovatelia vrátane LinkedIn Learning, Udemy a Microsoft 365 Fundamentals.

Hľadanie vzdialených pracovných portálov

Existujú online pracovné dosky, ktoré sa zameriavajú výlučne na uvádzanie pracovných príležitostí z domu. Niektoré, ako napríklad FlexJobs, vyžadujú predplatné, iné sa však môžu používať bezplatne.

FlexJobs

FlexJobs poskytuje nielen starostlivo spravované zoznamy vzdialených a flexibilných pracovných miest, ale tiež poskytuje informácie o spoločnostiach, ktoré prijímajú pracovníkov, testy zručností a ďalšie zdroje na hľadanie zamestnania. (Cena: 14,95 USD mesačne s občasnými zľavami na 50% zľavu.)

WeWorkRemotely

WeWorkRemotely ponúka aktuálne zoznamy úloh z práce z domu do oblastí vrátane Dev. Ops. a Sysadmin, návrh produktov, UX, programovanie, správa a obchod a správa. (Cena: zadarmo.)

diaľkový

Spoločnosť Remote zarába svoje zisky tým, že zamestnávateľom účtuje poplatky za zoznam pracovných miest na svojom webe. Ponúka jednoduchý vyhľadávací nástroj; jednoducho zadajte názov úlohy, o ktorú sa zaujímate, aby ste videli, čo sa tam nachádza. (Cena: zadarmo.)

Rasa potkanov

Rat Race Rebellion ponúka zoznamy „domácich úloh“ a „bočných koncertov“. Stačí kliknúť na zamestnanie, ktoré vás zaujíma, a budete presmerovaní na online inzerát o zamestnaní prijímajúcej spoločnosti. (Cena: zadarmo.)

Upwork

Rovnako ako Fiverr , aj Upwork je obľúbeným prostriedkom na hľadanie koncertov na voľnej nohe, ako sú spisovatelia, fotografi, redaktori, grafici a weboví dizajnéri. Poskytuje tiež príležitosti pre slobodných povolaní v oblasti strojárstva a architektúry, dátovej vedy a analýzy, práva, prekladu, administratívnej podpory, zákazníckeho servisu / technickej podpory, predaja a marketingu a účtovníctva.

Vyhľadajte všeobecné pracovné dosky

Glassdoor má zoznam spoločností, ktoré si teraz najímajú úplne vzdialené úlohy. Pracovné úlohy z domu sa inzerujú aj na najvyšších pracoviskách, ako sú Monster, Indeed a CareerBuilder – vyhľadajte otvorené výrazy pomocou výrazov ako „vzdialené“ a „virtuálne“.

Tip : Naozaj bol pridaný vyhľadávací filter, aby uchádzači o prácu mohli ľahko nájsť úlohy, ktoré boli identifikované ako vzdialené. Kliknutím na „Diaľkové ovládanie“ v hornej časti stránky s výsledkami vyhľadávania získate prístup k zoznamom.

Najlepšie hľadané výrazy na použitie

Ak chcete zistiť, čo sa tam nachádza, do vyhľadávacieho okna zadajte frázy kľúčových slov, ako napríklad „práca doma“, „práca doma“, „práca z domu“, „vzdialené“, „diaľkové“ a „online“. Svoje vyhľadávanie môžete zúžiť zadaním názvu pracovnej pozície, o ktorú máte záujem (napríklad „vzdialený administratívny asistent“).

Tip : Možno budete musieť pri používaní týchto stránok tvrdšie pracovať, aby ste sa uistili, či inzerovaná práca je v skutočnosti prácou z domu. Pozorne si prečítajte popis každej práce.

Použite službu LinkedIn Jobs

Ďalším úžasným zdrojom je bezplatný vyhľadávací nástroj spoločnosti LinkedIn . Do poľa „Search Jobs“ zadajte názov úlohy a do poľa „Location“ slovo „Remote“. Postupujte podľa pokynov v zverejnení úlohy, aby ste ich mohli ľahko použiť.

Vyhľadajte tiež LinkedIn pomocou hashtagov ako #hiring now, #remote, #remotejobs a #remotework. Najnovšie príspevky môžete skontrolovať pomocou značiek hash.

Navštívte webové stránky spoločnosti

Po zistení, že virtuálna pracovná sila im môže ušetriť veľa peňazí, zaviedli niektoré spoločnosti programy aktívneho zamestnávania pre pracovné miesta doma. FlexJobs ponúka hodnotný zoznam 100 najlepších spoločností so vzdialenými úlohami; medzi ne patrí Appen, Lionbridge, VIPKID, Williams-Sonoma, UnitedHealth Group, Aetna a Amazon. FlexJobs má tiež zoznam 20 úplne vzdialených spoločností, ktoré si teraz najímajú.

Ak existuje spoločnosť, o ktorú sa zaujímate, napríklad Amazon, mali by ste sa tiež pozrieť na časť „Prenájom“ alebo „pracovné miesta“ na jej firemnej webovej stránke.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *