Ako napísať jednu stránku životopis

Posted on

Ako napísať jednu stránku životopis

By mal Váš životopis bude dlhšie ako jedna stránka, alebo by ste sa mali snažiť, aby ho kondenzovať, aby ju udržali na stránke? Tam nie je naozaj odpoveď áno alebo nie. Dĺžka svoj životopis závisí od typu kandidáta ste a vaša úroveň skúseností.

Ako napísať jednu stránku životopis

Všeobecne platí, že väčšina zamestnávateľov chcú stručné resumé, bez veľa cudzie informácie. Trávia len sekundy si ho, takže čím viac kompaktnejšie je, tým ľahšie bude pre manažéra alebo náborář, aby preskúmala. Okrem toho mnohí zamestnávatelia využívajú softvér pre testovanie aplikácií pracovných materiálov, takže uistite sa váš životopis zameraný na prácu, o ktorú sa uchádzate o vám pomôže vybraný na pohovor.

V niektorých prípadoch dlhšej životopis by mohlo byť v poriadku. Napríklad, grafici alebo výtvarní umelci môžu mať prospech z vytvárania ilustrovaný životopis a akademici, výskumníci, alebo dlhoroční manažéri môžu potrebovať viac ako jednu stranu zachytiť šírke ich skúseností. Ale všeobecne, je to najlepšie, aby sa zabránilo preťaženiu zaneprázdnených regrúti s životopisu, ktorý sa tiahne ďalej a ďalej.

Ako dlho zamestnávatelia chcú Resume Be

Tu sú podrobnosti o tom, čo spoločnosti dávajú prednosť, na základe prieskumu Saddleback College Zhrnutie:

 • One-Page Resume – 47,7%
 • Two-Page Resume – 11,4%
 • Závisí na úrovni pozície – 34,1%
 • Bez preferencie – 6,8%

Výhody Jedna strana Resume

Zvlášť ak ste sa vzťahujú na veľké spoločnosti, existuje vysoká pravdepodobnosť, že váš životopis bude vytlačený byť preskúmaný viacerými ľuďmi, alebo prinajmenšom zdieľané elektronicky. Mať krátke a stručné resumé uľahčuje na manažéra a tiež zvyšuje svoje vlastné šance na stojace mimo.

Ak sú výslovne žiadal, aby predložila konkrétny typ životopisu, držať jednoduchého, jediné stránke je surefire spôsob, ako zabezpečiť, že bude môcť byť stiahnuté – alebo vytlačiť – a preskúmaná každého, kto potrebuje, aby sa na to pozerať , Je to oveľa čitateľnejšie jedinú stránku životopis, než je preveriť multi-stranový dokument.

Pri použití Multi-Page Resume

Podľa prieskumu vyššie, väčšina zamestnávatelia chcú jednu stránku životopis, ak je poloha vyžaduje skúsenosť. Ak je práca chce zamestnanca s rozsiahlymi skúsenosťami, môžete a mala by zahŕňať všetky svoje použiteľného skúsenosti na svojom životopise (hoci väčšina zamestnávatelia nechcú žiadatelia, aby zahŕňala viac ako 10-15 rokov skúseností).

Existujú tiež určité profesie, ktoré sú výnimky z jednej stránke životopisu. Napríklad v akademickom prostredí, medicínu a medzinárodných pracovných miest, životopis je často oveľa dlhšie ako jednu stránku. Grafici alebo výtvarní umelci mohol vytvoriť ilustrovanú alebo grafickú životopis, ktorý môže presahovať jednu stránku. Avšak, tieto profesie sú výnimkou zo všeobecného pravidla, že jedna strana životopis je najlepší.

Ako ušetriť a orezanie životopis

Uistite sa, že všetko, čo zahrnúť do svojho životopisu je relevantný pre pozíciu, až do textového výberu. Pretože mnohí zamestnávatelia používajú sledovací Žiadateľ systém (ATS) ku skríningu žiadosti o zamestnanie materiály, skúste použiť kľúčové slová z aplikácie vo vašom životopise. Tým sa zvýši vaše šance na to v minulosti prvom kole životopis recenzie.

 • Vytvorenie zásob . Ak ste snaží spružniť svoj životopis na jednu stranu, začať tým, že vytvorí súpis svoje úspechy a pracovných činností. List svoje povinnosti a svoje úspechy vo skvelom detailu. Inventár dokument môže preklenúť toľko ako tri alebo štyri stránky. Skúste zahrnúť rozmanité spektrum zručností, ktoré viedli k úspechu v každej úlohe.
 • Vasich kvalifikáciu na prácu . Analyzovať každý úlohu, ktorú zvažujú a zakrúžkujte vyhlásenie, ktoré najviac zodpovedajú požiadavkám na danú pozíciu. Kus dohromady najrelevantnejšie príkazy do kratšie, cielenú verziu vášho životopisu.
 • Spustiť dlhé a znížiť späť . Prvý návrh by mohol byť dlhší ako jednu stránku. Ak tomu tak je, sa snaží eliminovať výroky, ktoré poskytujú menej významné dôkazy o tom, ako by ste pridanú hodnotu k úlohe, až sa dostanete až na jednu stránku. Snažte sa byť čo najkonkrétnejšie s informáciami, ktoré uvediete, a byť tak stručné, ako môžete vo svojom písaní.
 • Použite zoznam s odrážkami a aby sa vaše pracovné náplň stručné. Zamerať sa na svoje úspechy, nie každodenných povinností.
 • Vystrihnúť nejaké ďalšie roky . Dokonca aj keď ste skúsený kandidát by ste mali zahrnúť viac ako 10 alebo 15 rokov skúseností na svojom životopise.
 • Orezať časť vzdelávania . Nemusíte zahrnúť stredoškolské vzdelanie alebo pokračujúce triedy vzdelávania, ak to zvyšuje vašu kandidatúru.
 • Preskočiť odkazy . Nie je to treba povedať, “odkazy sú k dispozícii na požiadanie” na svojom životopise. Je zrejmé, že budete poskytovať odkazy, v prípade potreby, ako súčasť procesu žiadosti o zamestnanie.

Poskytnúť ďalšie informácie online

Samozrejme, je to vždy dobré mať k dispozícii viac informácií k dispozícii pre pripojenie alebo manažéri najímanie, ktorí chcú väčší prehľad o svojom zázemie a kvalifikácia.

Môžete zefektívniť svoj životopis tým, že poskytuje dodatočné informácie online. Vrátane odkazov na vaše LinkedIn profil alebo osobné webové stránky vám umožní nechať tieto informácie z vášho životopisu, čo vám ušetrí priestor.

Obsahovať vyhlásenie o spodnej časti vášho životopisu, napríklad “dodatočné informácie, odporúčania a vzorky portfólia sú k dispozícii na www.linkedin.com/in/yourname.” Ak ste vyvolala záujem náborář so svojím krátkym životopisom, potom bude motivovaní získať viac informácií hĺbkové o pozadí.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *