Právne Kariéra: Ako sa stať koncipientka

Posted on

Právne Kariéra: Ako sa stať koncipientka

Koncipientka alebo právny asistent, je osoba v advokácii, ktorý vykonáva určité úlohy, ktoré by za normálnych okolností byť vykonávané prostredníctvom zástupcu, by mal koncipientka nemal byť prítomný. Patrí medzi ne skúmanie skutočnosti týkajúce sa prípadu, rozhovory s klientmi a svedkov, vypracovanie právnych dokumentov, a uplatňovania právneho výskumu. Asistenti nemôžu poskytovať právne poradenstvo a vždy pracovať pod dohľadom právneho zástupcu a sú nevyhnutné pre advokácii, pretože pomáhajú právnici vo väčšine aspektov prípadu výskumu a prípravy.

Pojmy “Paralegal” a “právny asistent” bývali vzájomne zameniteľné, ale že sa pomaly začína meniť v priemysle. Právne asistenti sa odkazovať na viac sekretárske rolí, zatiaľ čo asistenti plniť ďalšie povinnosti, ktoré priamo súvisia s právnymi predpismi.

Kto by mal byť Paralegal

Záujemcovia o právnych kariéry, ale ktorí nie sú istí, že chcú ísť študovať práva sú vhodnými kandidátmi, aby sa stal asistenti. Tam sú tiež niektoré špecifické zručnosti, ktoré asistenti mali disponovať, vrátane komunikačných zručností, výskumu a investigatívnych zručností a multi-tasking schopnosti. To sú zručnosti, ktoré sa vyučujú v rámci formálnych koncipientka vzdelávacích programov, ale to pomôže, ak ste už majú im do určitej miery.

Bureau of Labor Statistics hovorí, že vyhliadky práca pre paralegal profesie rastie približne o 17% medzi rokmi 2012 a 2022, čo je rýchlejší ako priemerné percento rastu. Ak máte záujem o kariéru, ktorá rastie rýchlejšie, než je priemer, alebo ak máte k dispozícii potrebné schopnosti a majú záujem v americkom právnom systéme, kariéru ako koncipientka môže byť pre vás.

Ako sa stať Paralegal

Podľa Národnej federácie Paralegal združenie, existuje niekoľko spôsobov, ako sa stať koncipientka. Existujú programy certifikátu, dvojročné programy a štvorročných programov, ktoré majú všetky prednosti, a akou cestou sa rozhodnete ísť, závisí na vašej aktuálnej úlohe a výchovné stave ao tom, čo vaše prípadné ciele sú.

Na súčasnom trhu práce založený, sa odporúča, aby asistenti majú štvorročný stupeň s aspoň 24 kreditov v právnych špeciálnych kurzoch si. Tam sú tiež po maturite certifikáty, ktoré umožňujú tým s štvorročných tituly v iných oblastiach získať potrebné úvery a certifikácia získať zamestnanie ako koncipientka. Top-tier advokátskej kancelárie všeobecne ako ich asistenti, že majú štvorročný stupeň s certifikátom na vrchole, že ak by ste chceli ísť touto cestou.

NFPA má odporúčanú osnovy pre koncipientka programy, ale nie všetky programy dodržiavať tieto normy. Existuje veľa online zdrojov na pomoc zúčastneným študentom nájsť správny formálny vzdelávací program pre nich. K dispozícii je tiež možnosť z American Bar Association schváleného programu, ktorú NFPA odporúča. Tieto programy buď spĺňajú alebo prekračujú štandardy pre asistenti stanovených ABA.

Potom, čo ste dostali nejaké formálne vzdelanie, tam je tiež celoživotné vzdelávanie, ktoré vedie k paralegal certifikácie. To sa líši od osvedčenia post-bakalárske, ktorý bol už zmienil. Koncipientka certifikácia vyžaduje, aby koncipientka má aspoň jeden rok praxe a odovzdať oficiálne skúšku.

ako právnik

Rozhodnutie, aby sa stal koncipientka, neznamená, že nemôžete stať právnikom v rade. Často sa odporúča, aby ľudia zaujímajú o práva, ale nie rozhodujúce, či chcú ísť na právnickú fakultu prácu ako koncipientka získať skúsenosti v právnej oblasti a v prípade, že ako robiť tento druh práce vidieť. Školský zákon je tak veľmi ťažké a veľmi nákladné, takže ak si nie ste istí, či je to správny krok pre vás, nájsť prácu ako koncipientka je nákladovo efektívna investícia, keď sa rozhodnete. Bude tiež vám umožní vidieť podmienky, že právnici pracujú na základe, ktorý bude tiež pravdepodobne vám pomôže, aby vaše rozhodnutia.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *