Tipy ktoré vám pomôžu prekonať svoj strach z verejného rozprávanie

Posted on

Tipy ktoré vám pomôžu prekonať svoj strach z verejného rozprávanie

Slová “rečníctvo” príčinou strach a úzkosť v mysliach inak kompetentný a dôveru ľudí. Má myšlienka hovoriť pred skupinou vyvolávajú strach, aby sa potíte, a dostať vaše srdce búši? Je pravdepodobné, že máte glossophobia – strach z hovorenia na verejnosti.

Glossophobia je jedným z najčastejších obáv. Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť obchodné expozíciu tak prečo sa obťažovať prekonať svoje hovoriacich nervozita? Zintenzívnenie na pódium nielen vás umiestni ako odborník vo svojom odbore podnikania, ale tiež bez námahy odporúčania a lepšie obchodné príležitosti.

Predstavovať non-predajné informatívny reči ohrieva váš cieľový trh a buduje dôveru. Na rozdiel od nekonečných studenej volanie, ľudia predkladáte a sledovať, sú vnímavejší na počúvanie vašej ponukou produktov a služieb.

Prekonať svoj strach z hovorenia na verejnosti a zvýšiť svoje podnikanie s týmito siedmimi tipov.

1. Otvorenie Small

Ak ste nový do sveta rečníctvo, začať v malom. Nájsť pár priateľmi a rodinou cvičiť. Začnite tým, že hovorí do menších skupín a vybudovať odtiaľ. Veľkosť publika v tom žiadny rozdiel. Ak poznáte svoju tému, bude váš pre-hovoriť strach rýchlo vyparí.

2. Pripravte Dôkladne

Nič nepomáha zmierniť strach z hovorenia na verejnosti viac ako poznať svoj materiál. Možnosť pripojiť sa svojím publikom prichádza od mať istotu, ktorú nestratíte počas svojho pôrodu. pred veľkým diskusia nacvičovať niekoľkokrát. Čas vaša prezentácia a vždy zálohovať materiálu v prípade času zostane.

3. Nepoužívajte memorovanie slová

Zvládnutie umenie rečníctvo nepochádza z zapamätanie doslova celá vaša reči. Skutoční profíci poznať ich materiál o zapamätanie kľúčových bodov a výziev na čiastkové témy a príklady na krytie.

4. Vyhnite Spoločné Bullets

Väčšina obchodných prezentácií a prejavov sú nudné monológy naplnené nekonečných snímok programu PowerPoint a odrážok. Trash prezentáciu a vaše materiál ohnisko prednášky. Ak použijete PowerPoint, mať prístup pomocou vizualizácií, ktoré sa rýchlo oznámiť svoje posolstvo.

5. znížiť stres

Najväčší strach moment akékoľvek úpravy je jedna minúta pred vstupom stupni. Použite taktiku elitných atlétov vizualizácií pozitívny výsledok a použitie hlboké brušné dýchanie na zníženie stresu a budovať dôveru.

6. Nájsť priateľov pre zaostrenie

Prior k svojmu rečníctvo na javisku predstaviť sami seba na niekoľko členov publika v prednej rade. Počas svojho rozhovoru hľadať týchto ľudí do očí upokojiť nervy a spojiť so svojim publikom.

7. Engage publika

Vytvorenie monológ prezentáciu stavia celú úlohu informovať a zabávať publikum na vás. Urob si svoj talk obojsmerná interakcie s otázkami a účasti na zníženie nudu a hovorí s ľahkosťou. Mať skupiny zúčastňuje tiež vám dáva čas na reorganizáciu svoje myšlienky, keď veci idú mimo trať.

Zverejní hovoriace časť svojho marketingového plánu a zvýšiť svoj obchodný úspech. Váš strach sa odparí v priebehu času a budete diviť, prečo ste nebol spustený skôr.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *