Začíname ako eBay predávajúceho

Posted on

Začíname ako eBay predávajúceho

Spoločnosť bola založená už v roku 1995 ako on-line aukčnej web eBay vyzráža radikálnu zmenu v spôsobe, akým svet kupuje a predáva veci. V procese, to otvára príležitosti pre tisíce ľudí, ako zarobiť peniaze z domova. Dnes, vďaka eBay, ak máte niečo predať, že celý svet je váš trh. To znamená, že viac potenciálnych kupcov, ale tiež to znamená väčšiu konkurenciu.

Ako každá úspešné online spoločnosti eBay sa neustále mení s dobou a technológií. Ak chcete byť úspešný eBay predajcu, je potrebné urobiť to isté. Tento primer na získavanie začal predávať na eBay je potrebné urobiť práve to: ako začať. Potom si musí vziať túto informáciu a vybudovať obchodný plán, ktorý pracuje pre vás. Byť pripravený na neustále vylepšovanie ako technológia a chute vyvíjať.

Pochopenie toho, ako eBay Works

Hoci eBay začínala ako online aukčnej web, kde sa kupujúci s najvyššou ponukou vyhráva položky, je to oveľa viac než teraz. Je pravda, trhovisko, kde predajcovia môžu zoznam položiek za pevnú cenu a dokonca otvoriť svoje vlastné “obchod”.

V podstate, ako to funguje, je predajcom zoznamy položky, pridávať fotky a popis a výber cien a možnosti dopravy. Kupujúci potom môžu uchádzať o to, alebo jednoducho “Buy It Now.” Keď bola vykonaná dohoda, kupujúci vykonať platbu pomocou niektorého z mnohých rôznych možností platby, a predávajúci lode nej.

Aj keď to môže byť zatiaľ zoznamu položku (v závislosti na tom, koľko položiek uvediete za mesiac), predávajúci platí poplatok, ak je predávaný. Prečítajte si viac o eBay poplatkov . Tiež predajcovia obvykle platiť poplatky spojené s platobnou metódy svojej kupujúci používa. Existujú aj ďalšie služby, ktoré môžu dobrovoľne zaplatiť.

Keď je transakcia dokončená, kupujúci a predávajúci mal každý ďalší spätnú väzbu o procese predaja a / alebo položky predávané. eBay má mnoho pravidiel na ochranu obaja kupujúci a predávajúci, takže ako začnete, vedieť, čo sú.

Rozhodovanie o tom, čo predať

Pre niektorých, ktorí sa snažia predať na eBay, čo sa predávajú v skutočnosti nie je úvaha. Oni vedia, čo chcú predať. Možno, že už máte výrobok zo svojej domovskej podnikania a eBay je spôsob, ako rozšíriť svoj trh. Spoločnosť poskytuje rad nástrojov pre predajcov na použitie na to, čo môže byť len tú správnu cenu. Môže to byť spôsob, ako začať predávať on-line, bez investície do infraštruktúry predajných nástrojov na svoje vlastné internetové stránky, strmé krivku učenia o tom, ako ich používať, a úsilie o budovanie trhu pre svoj tovar. V prípade, že ste to vy, prejsť na ďalšiu snímku “s nastavením”.

Ak je vaším cieľom je začať novú firmu ako eBay predajca, a nie rozšíriť existujúce, potom to, čo predať je rozhodujúca otázka.

Populárne kategórie vecí, ktoré sa predávajú na eBay zahŕňajú elektroniku, oblečenie a zberateľské predmety. Ľudia chodia na eBay za nákupy, pretože chcú nájsť položky lacnejšie ako oni môžu vo svojej polohe alebo nájsť veci, ktoré nie sú ľahko dostupné na mieste. Majte to na čele svojej mysli, ako si vybrať, čo predať.

Aj keď v mnohých prípadoch kupujúci zaplatí dopravu, kto platí za to, že prispieva k celkové náklady. Pri zvažovaní položky k predaju, pamätajte kupujúci sú zvyčajne hľadajú dohodu a zaplatí len toľko, za položku. Ak cena za dopravu je položka je príliš veľký by to mohlo robiť to nepredajné.

Jeden prístup pre začiatočníkov by mal začať predávať veci, ktoré už vlastní, ale nepotrebujete, alebo chcete ešte, ako elektronická výpredaji. Výhodou tohto postupu je nielen to, že nemusíte míňať peniaze na veci, k ďalšiemu predaju, ale tiež to, že budete sa dozvedieť viac tým, že predáva širšiu škálu predmetov. Vzhľadom k tomu, že nemáte žiadnu alebo oveľa spätnú väzbu, nezačínajte tým, že predáva vysoko cenený predmety. Kupci budú pravdepodobne mať na pozore predajcu bez spätnej väzby, takže začať v malom.

Ak máte nejaké skúsenosti v oblasti, ako sú starožitnosti a elektronika, môžete si kúpiť použité predmety lokálne na blšom trhu, alebo iné low-cost konania a predávať ich na eBay. Mať vedomosti o predmete a vaše potenciálnych zákazníkov je kľúčom k dosiahnutiu zisku s týmto druhom tovaru. Či už ste predávať, musíte byť schopní získať lacnejšie ako priemerný človek si ju môžu kúpiť na mieste. To môže znamenať robiť to sami, alebo nájsť dobrú cenu z veľkoobchodného predajcu.

získanie zriadiť

Väčšina potenciálnych predajcov na eBay Pravdepodobne ste si kúpili niečo na on-line stránky, takže sa môže už majú eBay ID. V prípade, že číslo má dobrú spätnú väzbu s ním spojené, možno budete chcieť, aby to pre predaj. Avšak, môžete tiež ID, ktoré je v súlade s vašou firmou. Môžete zmeniť svoje ID, ale eBay bude informovať zákazníkov, že ste nedávno zmenili svoje ID, čo môže byť červená vlajka pre niektoré z nich.

Nastavenie eBay účet

Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť pri zakladaní účtu je rozhodnúť, aký typ účtu chcete, podnikania alebo individuálne. Môžete predávať buď pomocou jedného.

Hlavnou výhodou, zvlášť pre predajcov v Spojených štátoch a Kanade, je, že môžete použiť váš obchodné meno na vašej stránke. To znamená, že názov bude zobrazená v komunikácii s odberateľmi, vrátane faktúr a e-maily. V krajinách, kde je daň z pridanej hodnoty (DPH), bude poskytovať percento DPH pre zákazníkov.

Všeobecne obchodné účty sú k masovému predajcov. Môžete zmeniť svoj účet z podnikania na jednotlivca a naopak ľahko, takže ak ešte nemáte obchodný názov, môžete vždy zmeniť neskôr.

Ak chcete vytvoriť účet , budete musieť zadať svoje meno, adresu, e-mailovú adresu a telefónne číslo. Váš novo vytvorený účet bude mať mesačnú predajné limity, ktoré možno vidieť na stránke “All Predajná” v “My eBay”. Počiatočné limity pre jednotlivé účtu sú obvykle 1,000 transakcie alebo $ 25,000. Keď idete vytvoriť svoj prvý výpis, budete vyzvaní na zadanie platby pre vaše predajné poplatky. Môžete použiť PayPal, kreditné karty, alebo si ju odpočíta z vášho bežného účtu.

Dostať zaplatené

Pre väčšinu operácií (s určitými výnimkami pre nehnuteľností, motorových vozidiel, atď.) Existujú tri spôsoby, ako na prijatie platby:

  • Účet Internet obchodník kreditnej karty je nastavený cez eBay schváleného mimo prevádzkovateľa a zvyčajne má významné poplatky.
  • In-osoba platba môže zahŕňať hotovosť, šek, a peňažné poukážky, ktoré nie sú povolené s on-line predaja. Avšak, in-osoba predaja na eBay je pomerne vzácne.
  • PayPal je najbežnejší spôsob platby používané na eBay, a môžete prijímať platobné karty používať.

Všetky eBay schválené elektronické platobné metódy používať pokladničný systém eBay. Kupujúci bude vidieť tlačidlo “Pay Now”, ktorý bude brať je na platobné možnosti, ktoré ste vybrali.

Nastavenie účtu PayPal

PayPal účet je nutnosťou pre eBay predajcu, a to aj v prípade, že nie je skutočný požiadavku. Ak chcete prijímať platby cez PayPal účet, budete si musieť vybrať, či chcete osobné, obchodné, alebo premier účet. Osobné účty majú veľmi obmedzené služby pre obchodníkov.

Bez ohľadu na to, aký druh účtu máte, posielanie peňazí je vždy zadarmo. Tam sú poplatky spojené so zasielaním peňazí vo všetkých účtoch, a s osobnými účtami, tam je limit na počet prichádzajúcich fondov transakcií, ktoré môžete urobiť.

Premier a podnikateľské účty umožňujú neobmedzený počet transakcií kreditnými kartami. On-line predaj vnútri Spojených štátov stojí 2 percentá transakcie navyše 0,30 $. Mimo územia Spojených štátov, to je 4,4 percenta plus poplatok, ktorý sa líši od krajiny ku krajine. Môžete tiež použiť PayPal prijímať platby vo svojom reálnom svete obchodu, ale tam je iná štruktúra poplatkov.

PayPal ponúka nástroje pre fakturáciu, platobné upomienky a in-aukcii platobné možnosti pre svoje podnikanie a premier zákazníkov.

Obchodné účty vám umožní posielať hromadné platby zákazníkov (pravdepodobne nie je nevyhnutná pre eBay predajcu) a umožňujú podnikať pod svojím obchodným menom.

Štart Selling!

Ak chcete vytvoriť zoznamom jednoducho vstupné názov vašej položky. eBay sa dostanete do správnej kategórie a vás prevedie. Ukáže vám podobné zoznamy, ktoré vám pomôžu to cenu. Budete musieť poskytnúť opis. Obrázky, aj keď to nie je nutné, sú nevyhnutné pre väčšinu kupujúcich. Môžete tiež použiť mobilnú aplikáciu eBay nahrať svoje fotografie a pridať aj informácie o produktoch, ak má čiarový kód. 

Vyberte si výpis typ a cenu. Môže byť aukcie s časom tri, päť, sedem alebo 10 dní. Môže sa jednať o pevnú cenu predaj. Môžete kombinovať dva, a to vytvorením aukcie výpis, ale pridaním “Kúp teraz” alebo pevnú cenu. Ak sa podobné predmety predávajú, eBay odporučí ako počiatočnú ponuku a pevnú cenu.

Ak váš položka je niečo, čo predáva často eBay môžete odporučiť expedičný poplatok môžete nastaviť pre kupujúceho. Môžete tiež ponúknuť dopravu zadarmo a miestne vyzdvihnúť. Budete tiež musieť rozhodnúť, či budete prijímať priznanie a nastaviť čas manipuláciu s nimi, čo je, ako dlho to bude trvať, aby ho poslať.

Ak všetky tieto zvuky príliš zložité pre vás, môžete sa vždy snažiť eBay Valet kde niekto predáva svoje veci. Nemáte ešte platiť poštovného. Získate podiel z predajnej ceny, rovnako ako 80 percent na tržbách $ 500 alebo viac, alebo tak málo, ako 25 percent na tržbách za 25 $.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *