Životopis (CV) vzoriek a písanie tipy

Posted on

Životopis (CV) vzoriek a písanie tipy

Pri podaní žiadosti o výkon niektorých funkcií v Spojených štátoch, rovnako ako pracovné miesta na medzinárodnej úrovni, môže byť požiadaný, aby predložil životopis, skôr než životopis. Životopis alebo CV, obsahuje viac informácií, než váš typický životopis obsahujúci údaje o vzdelaní a akademické úspechy, výskum, publikácie, ceny, orientácie a ďalšie.

Tu si môžete pozrieť ukážky životopis, dozvedieť sa o  rozdielu medzi životopis a životopis a zbierať tipy a rady o tom, ako napísať životopis.

Čo treba zahrnúť do životopisu

Životopis, bežne označované ako “CV” je dlhší (dve alebo viac stránok), podrobnejšie anotácie ako životopis. Váš životopis by mal byť jasné, stručné, úplné a up-to-date s aktuálnym zamestnania a vzdelávacie informácie.

Nižšie sú uvedené príklady informácií, ktoré môžu byť zahrnuté vo svojom životopise. Prvky, ktoré zahŕňajú, bude závisieť na tom, čo žiadate, takže sa určite začleniť čo najviac relevantných informácií na podporu svoju kandidatúru vo svojom životopise.

 • Osobné údaje a kontaktné informácie.  Väčšina životopisy začať s kontaktnými informáciami a osobnými údajmi, ale postarať sa, aby sa zabránilo zbytočné detaily, ako vyznanie, detské mená, a tak ďalej.
 • Vzdelanie a kvalifikácia . Nezabudnite uviesť názvy inštitúcií a dáta sa zúčastnili v obrátenom  poradí: Ph.D., Masters, vysokoškolák.
 • Prax / histórie zamestnania . Najrozšírenejší spôsob záznamu zamestnania je  chronologický životopis . Váš  profesijný postup  je uvedený v obrátenom poradí dáta počnúc posledným vymenovanie. Väčší dôraz / informácie by mali byť umiestnené na svojom poslednom zamestnaní.
 • Zručností . Obsahovať počítačové zručnosti, znalosti cudzích jazykov, a akýkoľvek iný nedávny školenia, ktoré sú relevantné pre úlohu, požadoval.
 • Výcvik / Graduate v teréne / Štúdium v ​​zahraničí
 • Dizertácie / Práca
 • prax v oblasti výskumu
 • pedagogickú prax
 • Publikácie
 • Prezentácia, prednášky a výstavy
 • Granty, štipendiá, štipendií a asistentské
 • ocenenie
 • Technické, počítačové a jazykové zručnosti
 • Profesionálne licencie, certifikácia a členstvo

čo nezaradiť

Nie je potreba zahrnúť svoju fotografiu, váš  plat históriu , dôvod, prečo ste opustil svoje predchádzajúce pozícii, alebo odkazy v životopise predloženej pre prácu v Spojených štátoch. Referencie by mali byť uvedené oddelene a vzhľadom k zamestnávateľom na vyžiadanie.

Poznámka : Požiadavky na medzinárodné životopisov sa líšia a závisí od krajiny, na ktorú sa uchádzate.

V iných krajinách môže byť vyžadované osobné údaje ako dátum narodenia, štátnu príslušnosť, rodinný stav, koľko detí máte, a fotografie.

Ako dlho by mal životopis byť?

Životopis dobré, entry-level by mal v ideálnom prípade zahŕňať dve až tri strany (životopisy pre profesionálov na strednej úrovni, a to najmä v akademickom svete a lekársky výskum role, môže bežať dlhšie). Za cieľ zabezpečiť, že obsah je jasné, štruktúrované, stručné a relevantné. Používanie zarážky namiesto celých vetách môže pomôcť minimalizovať spotrebu slovo.

Curriculum Vitae Sample

Nižšie je uvedený životopis príkladom pre kandidáta entry-level pre pozíciu fakulty v USA. Toto CV zahŕňa históriu zamestnanie, vzdelávanie, kompetencie, ceny, zručnosti a osobné záujmy.

Gloria Gonzalez
3204 Windover spôsob
Houston, TX 77204
ggonzalez@email.com
000.123.4567 (Cell)

skúmať záujmy

Hispanic literatúra latinskoamerická literatúra, Literatúra polostrovná

VZDELÁVANIE

Ph.D. španielsky (US hispánsky literatúra) , 2016 – University of Houston.
Dizertácie: Quixote Reborn: Pútnik v USA hispánskeho literatúry . Sancho Rodriguez, stoličky

MA v španielčine, jún 2013 – University of Houston

BA v španielčine, jún 2011 – University of Houston

VYMENOVANIA

Doplnok prednášajúci: University of Houston, Katedra hispánskych štúdií septembra 2016 do súčasnosti.

PUBLIKÁCIE

kniha

Gonzalez, Gloria. Quixote Reborn: Pútnik v USA hispánskeho literatúry. New Haven: Yale University Press (v tlači)

recenzovaných časopisoch

Gonzalez, Gloria. “Mexické Príbehy prisťahovalec z Central Valley,” Lady Liberty Journal, 6 (1): 24-41.

Gonzalez, Gloria. “Ak porovnáme hispánskych a európsky Immigrant Experience cez príbeh,” hispánsky Literature Today 12 (3): 25-35.

Gonzalez, Gloria. “Túžba byť voľný: 3 Hispánci Dámska Diaries,” hispánsky Literatúra Dnes: 11 (2): 18-31.

Vystúpenie na konferenciách

 1. Gonzalez, Gloria. “Storytelling metódy v Central Valley.” Hispanic Storytelling Association Annual Conference, San Francisco, CA
 2. Gonzalez, Gloria. “Keď Kultúry Merge :. Témy vylúčenie v mexicko-americkej literatúry” US hispánsky literatúra Annual Conference, Tucson, AZ.

pedagogickej praxe

Doplnok asistent, University of Houston

 • Mexičan-americká literatúra, Španielsky 3331
 • Ženy v Hispánske literatúry, španielčine 3350
 • Španielsko-americká poviedka, španielsky 4339

Graduate asistentom, Northwestern University

 • Základné španielsky 1501, 1502, 1505
 • Intermediate Spanish 2301, 2302, 2610

Honors / AWARDS

Mexiko Štúdium v zahraničí Letné Grant, 2016
UH Školské Awards 2015, 2016, 2018
práce Fellowship 2015

JAZYKY

Angličtina (materinský jazyk),
španielsky (dvojjazyčné ústny a písomný prejav)
Classical Latin (písomná)

Členstvo / vzťahy

Národné združenie Latino umenia a kultúry
Asociación Internacional de Literatúra y Cultura femenino hispanica
Modern komora Jazyky

Curriculum Vitae písanie tipy

Majú niekoľko verzií Vášho životopisu
Nepíšte úplne jedno životopis a použiť ho pre každú pozíciu sa uchádzate.

Dôležité informácie : Have cielené a zamerané verzie vášho životopisu a podľa ich použitia.

Buďte stručný 
Ak je to možné, snažte sa udržať svoj životopis krátke a stručné. Obsahovať zhrnutie svojho zamestnania a vzdelania, skôr než veľké množstvo detailov. Používať formálne (žiadny slang ani skratky) jazyk, napísal jednoducho a jasne.

Povedať pravdu 
To môže byť lákavé nad poľsko-životopis a urobiť naše vzdelávacie kvalifikáciu alebo histórie zmlúv zvuk o niečo lepší ako oni. Ak ste v pokušení natiahnuť pravdu o vašej pracovnej histórii – nie. Bude sa vrátiť do vás strašiť.

Väčšina zamestnávateľov vykonávať referenčné a pozadia skontroluje, a ak je váš životopis nezodpovedá skutočnej doterajšiu prax alebo vzdelanie, budete s najväčšou pravdepodobnosťou uviaznu v určitom okamihu – či už budete rezať ako kandidát alebo budete dostať padáka, ak máte už bol najatý.

Skontrolujte formát
Pozrite sa na formáte podľa vášho životopisu. Tam je veľa prázdneho miesta? Je to preplnená? Je formátovanie konzistentné (tučné, kurzíva, medzery, atď) a je celkový obraz, ktorý vaše CV poskytuje profesionálne a leštené jeden?

Dôkaz Váš životopis
dvakrát skontrolovať svoj životopis na preklepy a gramatické chyby. Potom požiadajte niekoho iného, aby ju prečítať pre vás – je to často ťažké zachytiť naše chyby.

Kedy použiť životopis Miesto Resume

V Spojených štátoch životopis je používaný pri podaní žiadosti o akademické, vzdelávacie, vedecké alebo výskumné pozície. Životopis možno použiť aj žiadať o štipendiá či granty. V Európe, na Strednom východe, v Afrike alebo Ázii, zamestnávatelia môžu očakávať životopis skôr ako životopis.

Zvoliť vhodnú ŽIVOTOPISU

Uistite sa, že si vyberiete vitae učebného formátu, ktorý je vhodný pre pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Ak žiadate o štipendium, napríklad, nebudete musieť obsahovať osobné údaje, ktoré môžu byť obsiahnuté v medzinárodnej CV.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *