Formátovanie Tipy pre svoj životopis (CV)

Posted on

Formátovanie Tipy pre svoj životopis (CV)

Potrebujete napísať životopis? Životopis, bežne známy ako životopis, je alternatívou k písaní životopisu sa uchádzať o prácu. Životopisy sú najviac bežne používané v akademickej obce, výskumu a medicíny – nehovoriac pre väčšinu pracovných miest mimo územia Spojených štátov.

Kým životopis je zvyčajne len stránky alebo dva na dĺžku, životopis je podrobnejšie, a preto dlhšie, často obsahujú viac informácií o študijné výsledky ako životopis. Životopisy líšiť v závislosti od oblasti a skúseností, ale existuje celý rad všeobecného formátu a štýlu pokynov môžete postupovať pri tvorbe životopisu. Tam sú tiež niektoré úseky väčšina ľudí patrí vo svojom životopise.

Ak máte v pláne na využitie papierovú kópiu Vášho životopisu, uistite sa, že tlač na vysoko kvalitné životopis papiera. Používanie papiera, ktorý je kvalitnejší pomáha vykresliť svoju profesionalitu.

Prečítajte si, ako formátovať svoj životopis a čo zahrnúť. Review CV tipy a používať napríklad formát ako šablónu pre svoj vlastný životopis.

ŽIVOTOPISU Príklad

Vaše kontaktné informácie
Meno
Adresa
Telefón
Mobilný telefón
E-mail

Voliteľné Osobné údaje
Tieto informácie nie sú zahrnuté v amerických životopisoch. To môže byť požadované v iných krajinách.
Dátum narodenia
miesto narodenia
občianstvo
Visa stav
rodovej
rodinného stavu
manžela Meno
deti

Zamestnanosť História
Zoznam v chronologickom poradí, obsahovať údaje o polohe a dáta.
Práca History
Academic pozície
výskumu a vzdelávania

Education
zahrnúť dáta, major a podrobnosti stupňov, školenia a certifikácie.
Post-doktorandské školenie
Graduate School
University
High School (v závislosti od krajiny)

Odborné kvalifikácia
Certifikácia a akreditácia

Počítačové zručnosti

ocenenie

Publikácie

knihy

Profesionálne Členstvo

záujmy

Curriculum Vitae formátovanie Rýchle tipy

CV Dĺžka: Kým životopisy sú všeobecne jednu stránku, väčšina životopisov sú najmenej dve strany dlhý, a často oveľa dlhšie.

Font Choice a Veľkosť písma: Nie je potrebné používať ozdobné písma, ktoré sú zle čitateľné; Times New Roman, Arial, Calibri alebo fonty, ako sú tieto, sú najlepšie. Vaša veľkosť písma by mala byť medzi 10 a 12 bodov, aj keď Vaše meno a nadpisy sekcie môže byť trochu väčší a / alebo tučne.

Formát: Či už sa rozhodnete usporiadať časti vášho životopisu, mať istotu, aby každý oddiel uniformu. Napríklad, keď si dal meno jednej organizácie kurzívou, každý názov organizácie musí byť kurzívou. Ak zahrniete jedna alebo dve vety o svoje úspechy v určitej polohe, priateľstvo, atď., Aby sa zoznam s odrážkami každého úspechu. To bude mať váš životopis organizovaný a ľahko čitateľné.

Presnosť: Uistite sa, upraviť svoj životopis pred odoslaním. Kontrola pravopisu, gramatiky, časy, mená firiem a ľudí, atď

Čo treba zahrnúť do životopisu

Nie všetky životopisy vyzerajú rovnako. Môžete si zvoliť, aby zahŕňala len niektoré z týchto častí, pretože iní sa nevzťahujú na svojom pôvode alebo vašom odvetví. Patrí to, čo sa zdá byť vhodné pre váš región špeciality.

Poznámka : Váš životopis by sa mala pohybovať vo veľkom štýle a obsahu na základe polohy a organizáciu, pre ktorú žiadate.

Kontaktné informácie: V hornej časti Vášho životopisu, obsahujú informácie o svoje meno a kontakt (adresu, telefónne číslo, e-mailovú adresu, atď.) Von z USA, mnoho životopisy zahŕňať ešte viac osobných informácií, ako je pohlavie, dátum narodenia, rodinný stav, a dokonca aj mená detí. Ak žiadate na vonkajšie práce Spojených štátov, nie je potrebné zahrnúť túto informáciu.

Vzdelanie: To môže zahŕňať vysokoškolské a postgraduálne štúdium. Zahrnúť do školy sa zúčastnili, termín štúdie a stupeň dostal.

Vyznamenania a ocenenia: Neváhajte a vypísať zoznam poradí svojho dekana rezortné vyznamenania, štipendiá, štipendiá a členstvo v akýchkoľvek vyznamenania združenia.

Práca / práce: Obsahovať vaša práca alebo titul dizertačnej práce. Môžete tiež obsahovať stručnú vetu alebo dve na papiera a / alebo meno svojho poradcu.

Výskum Skúsenosť: Zoznam akýkoľvek výskum skúsenosti máte, vrátane prípadov, keď ste pracovali, kedy a s kým. Zahŕňať všetky publikácie vyplývajúce z vášho výskumu.

Prax: Zoznam relevantné pracovné skúsenosti, vrátane non-akademickej práce, ktorú cítite, je príbuzný. Zoznam zamestnávateľa polohy a dáta zamestnania. Obsahovať zoznam krátky svojich povinností a / alebo úspechy.

Výučbu Skúsenosť: Zoznam akékoľvek pedagogická miesta ste v držbe. Zahŕňajú školy, názov kurzu a semester. Môžete tiež pripojiť akékoľvek ďalšie relevantné doučovanie alebo skupiny skúsenosti s vedením.

Schopnosti: Zoznam všetky príslušné zručnosti, ktoré neboli doteraz uvedené tak ďaleko, ako sú jazykové znalosti, počítačové zručnosti, administratívne zručnosti, atď

Publikácie a prezentácie: Zoznam akékoľvek publikácia ste napísali, čo-písomné, alebo k nej prispela. Obsahovať všetky potrebné bibliografické údaje. Tiež by ste mali zahrnúť všetky kusy, ktorú práve pracujete. Obsahovať papiere vám prezentované na konferenciách a / alebo združenia: Uveďte názov dokumentu, konferencie názov a umiestnenie a dátum.

Profesionálne Členstvo: Zoznam akékoľvek profesijné združenia, ku ktorému patrí. Ak ste členom správnej rady združenia, zoznam vašich titul.

Mimoškolské aktivity: Vrátane akúkoľvek dobrovoľnícku alebo servisné prácu, ktorú odviedli, ako aj všetky kluby alebo organizácie, na ktoré ste patrili. Môžete tiež akákoľvek štúdie tu v zahraničí skúsenosti, ak ste tak už neurobili je uvedené.

Myslenie cez vaše CV

Uistite sa, že životopis je tou pravou voľbou pre vás: V závislosti na voľné pracovné miesto a vaše pracovné históriu, je CV môže, ale nemusí byť najlepší spôsob, ako upozorniť na svoje schopnosti a skúsenosti. Napríklad, ak vaše skúsenosti zmestí na jednu stránku, životopis môže byť lepšou voľbou.

Preskúma Ukážkový životopis pred zápisom: Ak začínate svoj životopis od nuly, recenzie učebného plánu vzoriek vitae prvý a použiť šablónu štruktúrovať svoje písanie. Uistite sa, že prispôsobiť svoj životopis tak, aby odrážali svoje jedinečné skúsenosti a kvalifikáciu.

Napísať vlastný životopis pre každú prácu otvorenie : Áno, to trvá dlhšie, než len posielanie všeobecný životopis – ale stojí to za to. Napísať vlastný životopis bude klásť dôraz na zručnosti a pracovné skúsenosti, ktoré vás ideálne hodia pre rolu, a budete zlepšiť svoje šance na získanie interview.

životopis Príklad

EMILY WILLIAMS
42 Oak Drive, centrum City, Indiana, 46278
Telefón: 555-555-5555
Cell: 555-666-6666
email@email.com

VZDELÁVANIE

Ph.D. , History, University of Center City, 2018
práce: “Cestovanie Západ: História na železnici, 1850-1900”
práca Advisors: William James (prvý čitateľ), Tatiana Ayole (Druhá čítačka)

MA , History, University of Center City 2015
práce: “The Golden Spike: Úloha železníc v priemyselnej revolúcie”
práce Školiteľ: John Murray

BA, American Studies, Rogers College 2010
Absolvent Summa Cum Laude

Vyznamenania a ocenenia

Najlepšie práce Award, University of Center City, 2018
dostal cenu za najlepšiu dizertačnú prácu v humanitných odboroch. Tri ceny sú udeľované každý rok Ph.D. absolventov v oblasti humanitných, prírodných vied a spoločenských a behaviorálnych vied.

James Doe Award, University of Center City, 2017
Vzhľadom k postgraduálne študent, ktorý získal najvyššie GPA v škole.

Phi Beta Kappa, Pozvaní Junior rok na Rogers College 2009

Dekana List, Rogers College, 2007-2010

PUBLIKÁCIE

“Úloha železnice v rozvoji Philadelphia, 1840-1860.” Journal of American History and Technology, zväzok 71, č 8 (jar 2018): … 88-101.

“Book Review :. Michael Weston cestuje cez Philadelphia” Philadelphia History Journal. Vol. 71, číslo 2 (jeseň 2017): 121 až 123.

pedagogickej praxe

Inštruktor, University of Center City, 2016-2018

  •  American History, 1865-súčasnosť
  •  History of Technology

Asistentom, University of Center City, 2014-2016

  • Svetová história
  • Populárna kultúra v Amerike

Vystúpenie na konferenciách

“Vzostup Easton železničné spoločnosti.” History of America konferencie. Philadelphia, PA, 2018.

“Železníc v americkej literatúre.” American Railroad History Conference. Trenton, NJ, 2017.

PROFESSIONAL SERVICE

President, University of centrá postgraduálny študent asociácie 20XX
organizátor konferencie, Graduate History Conference, University of Center City 20XX

VEREJNOPROSPEŠNÁ ČINNOSŤ

Spoluorganizátor, centrá Cares, University of Center City Outreach Program, 20XX

PROFESSIONAL vzťahy

Americkí Historici Organizácia
Organizácia American Technology

jazyky

Anglicky: Native Language
Spanish: Fluent, Advanced čítanie a písanie
Mandarin: Začiatočník Speaker

POČÍTAČOVÉ ZRUČNOSTI

Microsoft Office, WordPress, Google Analytics, Social Media

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *