Academic Curriculum Vitae (CV) Príklad a písanie tipy

Posted on

Academic Curriculum Vitae (CV) Príklad a písanie tipy

Životopis (CV) písaný pre akademickom svete by mal zdôrazniť výskumnej a pedagogickej praxe, publikácií, grantov a štipendií, profesijné združenia a licencií, ceny a ďalšie podrobnosti vo svojich skúsenostiach, ktoré ukazujú, že ste najlepším kandidátom na pozíciu fakulty alebo výskumné inzerujú vysokej školy alebo univerzity.

Pri písaní akademickej životopis, uistite sa, že viete, čo úseky zaradiť a ako štruktúrovať svoj dokument. Pozrite sa na životopis šablóny a ukážkové životopisy, ktoré vám pomôžu napísať svoj vlastný.

Tipy pre písanie odborného životopisu

Premýšľať o dĺžke. Na rozdiel od obnoví (a dokonca aj niektoré ďalšie životopisy), akademické životopisy môže mať ľubovoľnú dĺžku. To je preto, že je potrebné zahrnúť všetky svoje príslušné publikácie, konferencie, štipendiá, atď Samozrejme, ak sa vzťahujú na určitú prácu, skontrolujte, či je výpis práca obsahuje všetky informácie na stránke limite pre vášho životopisu.

Premýšľajte o štruktúre . Dôležitejšie ako dĺžka je štruktúra. Počas písaní životopisu, umiestniť najdôležitejšie informácie na vrchole. Často to bude obsahovať vaše vzdelanie, pracovné histórii, a publikácie. Môžete tiež zvážiť pridanie osobné vyhlásenie, aby sa váš životopis vyniknúť. V rámci každého oddielu, vypísať svoje skúsenosti v obrátenom chronologickom poradí.

Zvážte svoje publikum . Rovnako ako životopis, je nutné prispôsobiť svoj životopis na svoje publikum. Napríklad, starostlivo premýšľať o vysokej škole alebo oddelenie o ktorú sa uchádzate, aby práca na. Je toto oddelenie tradične oceňujú publikácia cez výučbu, keď to robí držby a propagačné rozhodnutie? Ak áno, mali by ste opísať svoje publikácie Pred zaradenie vašej pedagogickú prax.

Ak však žiadate, povedzme, vysoká škola komunity, ktorá si zakladá na kvalite jeho pokynu, vaše učebné úspechy by mali mať čestné miesto. V tomto prípade je časť výučby (v obrátenom chronologickom poradí) by mala prebiehať svoju časť publikácie.

Hovoriť s niekým vo svojom odbore. Opýtajte sa niekoho vo svojom odbore, pre spätnú väzbu o tom, ako štruktúrovať svoj životopis. Každý akademický útvar očakáva mierne odlišné veci z životopisu. Porozprávajte sa s úspešnými ľuďmi vo vašom odbore alebo oddelenie, a spýtajte sa, či je niekto ochotný zdieľať vzorky životopis s vami. To vám pomôže zostaviť životopis, ktorý bude zapôsobiť ľudí vo svojom odbore.

Nech je to ľahké čítanie. Udržujte svoj životopis prehľadné tým, že zahŕňa dostatok marže (asi 1 palec na všetkých stranách) a priestor medzi každú sekciu. Tie by mohli zahŕňať tiež odrážky v niektorých úsekoch (napríklad pri výpise kurzov ste učil na každej univerzite), aby svoj životopis ľahko čitateľné. Tiež nezabudnite použiť ľahko čitateľné písmo, napríklad Times New Roman vo veľkosti písma asi 12-pt.

Tým, že svoj životopis jasné a ľahko sledovať, zvýšite pravdepodobnosť, že zamestnávateľ bude sa na neho starostlivo pozrieť.

Byť dôsledný. Byť v súlade s tým, čo formát si vyberiete. Napríklad, ak ste tučne názvu jedna sekcia, tučné všetky sekcie tituly. Konzistencia umožní jednoduché pre ľudí čítať a sledovať spolu so svojím životopisom.

Starostlivo upraviť. Chcete, aby váš životopis ukázať, že ste profesionálny a leštené. Z tohto dôvodu váš dokument by mal byť bez chýb. Prečítajte si svoj životopis a korektúre to pre všetky pravopisné alebo gramatické chyby. Položiť priateľa alebo člena rodiny pozrieť ju rovnako.

Academic Curriculum Vitae Format

Tento formát CV vám dá pocit, čo by ste mohli zahrnúť do svojho akademického CV. Pri písaní svojej vlastnej životopis, prispôsobiť svoje úseky (a poradie týchto oddielov) na svojom odbore, a na prácu, ktorú chcete. Niektoré z týchto častí nemusia byť použiteľné na svojom odbore, tak odstrániť všetky, ktoré nedávajú zmysel pre vás.

KONTAKT
Meno
Adresa
Mesto,
štát, PSČ
Telefón
Mobilný
telefón
E-mail

SÚHRN VYHLÁSENIE
Toto je voliteľná časť. V tom, obsahuje zoznam stručne z vrcholov vašej kandidatúry.

VZDELÁVANIE
Zoznam vaše akademické zázemie, vrátane vysokoškoláka a postgraduálne inštitúcie navštevujú. Pre každý stupeň, vypísať inštitúcie, umiestnenie, mieru a dátum ukončenia štúdia. Pokiaľ je to možné, uveďte svoje dizertačnej práci alebo názov práce, a svoje poradca.

ZAMESTNANIE
Zoznam histórie zamestnania v obrátenom chronologickom poradí, vrátane údajov o polohe a dátach. Tie by mohli rozbiť to do niekoľkých sekcií podľa svojom odbore. Napríklad môžete mať sekciu s názvom “Výučba Experience” a ďalšia časť nazvanú “Administratívne Experience”.

Postdoktorandské TRÉNING 
Zoznam vaše postdoctoral, výskum a / alebo klinické skúsenosti, v prípade potreby.

Štipendiá / DOTÁCIE
Výpis stáže a štipendiá, vrátane organizácie, názov a termín. Tiež zahŕňa všetky príspevky ste dostali. V závislosti na svojom odbore, môžete uviesť sumu peňazí udelená u každého grantu.

OCENENIE / AWARDS
Obsahovať žiadne ocenenie, ktoré ste dostali, ktoré sa vzťahujú k vašej práci.

KONFERENCIA / Talks
Uveďte zoznam všetkých prezentácií (vrátane prezentácie posterov) alebo pozvaných prednášky, ktoré ste dali. Tiež vypísať nejaké konferencie alebo panely, ktoré ste organizovanej.

SERVICE
zahrnúť akúkoľvek službu ste urobili pre oddelenie, ako je slúžiť ako poradca pre študentov, pôsobí ako predseda oddelenia, alebo poskytnutie akejkoľvek inej administratívnu pomoc.

LICENCIE / CERTIFIKÁCIA
typ Zoznam povolení, certifikácie alebo akreditácie a dátum prijatia.

Publikácie / BOOKS
zahrnúť všetky publikácie, vrátane kníh, knižných kapitol, článkov, recenzií knihy a ďalšie. Obsahovať všetky informácie o každej publikácii, vrátane názvu, názvu časopisu, dátum vydania, a (v prípade potreby), čísla strán.

PROFESSIONAL orientácia
Zoznam akékoľvek profesijné organizácie, ktoré patria do. Spomenúť, ak ste držiteľom pozície na palube každej organizácie.

ZRUČNOSTI / záujmy 
To je voliteľná časť, ktorá môžete použiť na ukázať trochu viac o tom, kto ste. Obsahovať len príslušné zručnosti a záujmy. Napríklad, môžete spomenúť, keď sa hovorí cudzím jazykom, alebo majú skúsenosti s web design.

Odkazy
V závislosti na svojom odbore, môžete uviesť zoznam vašich odkazov na konci životopisu.

Academic životopis Príklad

To je príklad akademického životopisu.

JOHN SMITH
287 Market Street
Minneapolis, MN 55404
Telefón: 555-555-5555 email@email.com 

VZDELANIE:

Ph.D., psychológie, University of Minnesota, 2016
Koncentrácia: psychológie, psychológie Community
práce: Štúdia o osvojenie zdravotne postihnuté deti v spoločenstve s nízkymi príjmami
práce poradcov: Susan Hanford, Ph.D., Bill Andersen, Ph.D. ., Melissa Chambers, MSW

MA, psychológie, University v Albany, 2012
Koncentrácia: Psychológia, Špeciálna pedagogika
práce:  Komunikačné zručnosti Learning-postihnutých detí
poradcu tézy: Jennifer Atkins, Ph.D.

BA, psychológie, California State University, Long Beach, CA 2010

Lektorské skúsenosti:

Inštruktor, University of Minnesota, 2013-2016
University of Minnesota kurzy: Psychológia v triede, Adolescent psychológia

Výučba asistent University v Albany, 2012-2013
Predmety: Špeciálna pedagogika, poruchami učenia, úvod do psychológie

Výskumné praxe:

Po ukončení doktorandského štúdia, XYZ Hospital, 2016-2018
Podáva rozsiahle neuropsychologické a psychodiagnostické hodnotenia pre deti vo veku 3-6 pre štúdiu o vplyve technológií vo svojej triede na deti s rôznymi podmienkami neurovývojových

Publikácie:

North, T., a Smith, J. (v tlači). “Technológie a Classroom Learning v zmiešanom vzdelávaní Space.”  Journal of Adolescent psychológie,  roč. 12.

Willis A., North, T., a Smith, J. (2016). “Správanie vzdelávanie telesne adolescentov v triede.”  Journal of pedagogickej psychológie , zväzok 81, 120-125.

PREZENTÁCIA:

Smith, John (2016). “Správanie vzdelávanie telesne adolescentov v triede.” Predstavil Paper na psychológie konferencii na University of Minnesota.

Smith, John (2015). “Šitie úlohy v rámci inkluzívneho učebne.” Prednáška na Brown Bag séria, Katedra psychológie, University of Minnesota.

Grantov a štipendií:

RDB Grant (University of Minnesota Research Grant, 2016)
Workshop Grant (pre ASPA stretnutia v New Yorku, 2016)
Nelson G. Stevens Fellowship (XYZ Research Facility, 2015)

ocenenie:

Treldar Scholar 2016
výučba Fellow of the Year 2016
Academic Excellence Award 2015

PROFESIONÁLNE ČLENSTVO:

Psychology Association of America
National Association of Adolescent psychológia

príslušných zručností

  • Programovanie schopnosť v C ++ a PHP
  • Rozsiahle znalosti SPSSX a SAS štatistických programov.
  • Plynulý v nemčine, francúzštine a španielčine

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *