Micro Jobs a Ako Zarábajte Mohlo Them

Posted on

Micro Jobs a Ako Zarábajte Mohlo Them

Micro úlohou je, ako slovo napovedá, veľmi malé plateného úloha. Lepšie slovo mikropráce mohlo byť v skutočnosti “vystúpenie”, pretože slovo “pracovné miesta” by mohlo znamenať, zamestnanie a žiadne mikropráce sú určené pre zamestnancov, ale len pre nezávislých dodávateľov.

Definovanie Micro Jobs

Základné predstava o mikropráce, dostane malý poplatok za malý úlohu, beží v mnohých možných typov mikro pracovných miest. To by mohlo zahŕňať:

Online úlohy: Tieto malé úlohy alebo microtasks, možno vykonať výhradne on-line, ktoré nevyžadujú žiadne real-svet interakcie. Kupujúci týchto služieb inzerovať na mikropráce webových stránkach nájsť niekoho ochotní urobiť úlohu. Amazon Mechanical Turk je jedným z najpopulárnejších miest, ktoré ponúkajú tento typ mikro prácu.

Reálne úlohy: Podobne ako on-line úlohy v tom, že kupujúci služby inzerovať na internete pre pracovníkov, úloha nie je dokončený on-line, ale osobne. Webové stránky propagáciu týchto typov mikro miest sú v podstate trhovisko pre pomocné práce. Taskrabbit je jedným z najpopulárnejších miest v reálnom pracovných úloh. Avšak, Taskrabbit a iní, ako to zvyčajne ponúkajú on-line úlohy rovnako.

Crowdsourcing projekty: pomocou online crowdsourcing platformu spoločnosti najímať pracovníkov urobiť jednu malú časť väčšieho projektu. Pracovníci zvyčajne prihlásiť na internetových stránkach spoločnosti a vybrať si z dostupných úloh. Clickworker je spoločnosť, ktorá využíva crowdsourcing pre celý rad úloh.

Testovanie použiteľnosti webových stránok: Diaľkové použiteľnosti testery skontrolovať webové stránky a mobilné aplikácie pre stanovený poplatok (zvyčajne okolo $ 10), typicky s použitím obrazovky alebo hlasový záznamník.

On-line služby trhovisko: Aj n týchto mikropráce pracovníci ponúkajú malé služby (zvyčajne za stanovený poplatok) a kupujúci prechádzať trhovisko nájsť ľudí, ktoré ponúkajú služby, ktoré potrebujú. Na webových stránkach sa poplatok od kupujúceho, predávajúceho alebo oboje.

Odmeniť programy: Niektoré mikropráce nemusia ponúkať platbu v peniazoch, ale v bodoch alebo niečo iné. Úlohy v nich často zahŕňajú marketing produktov na pracovníka.

Prieskumy: Dokončenie prieskumy ako práca-at-home prácu už nejakú dobu a je možná pôvodnej mikropráce.

Ako Micro Práce sú vykonávané

Mnoho mikropráce, najmä tí crowdsourced zadávanie dát projekty, sa vykonáva úplne online z počítača. Avšak, niektoré mikropráce môže byť vykonané tak v reálnom svete, a on-line a môže vyžadovať mobilný telefón. Napríklad spoločnosť môže chcieť ísť do obchodu a fotografovať zobrazenie výrobku alebo vykonať kontrolu cien a odovzdanie informácií on-line prostredníctvom svojho mobilného telefónu.

Ako Micro Jobs Pay

Všeobecne platí, že tieto práce zaplatiť veľmi malé sumy, ale mali by vyžadujú len veľmi málo času. Práce môžu platiť kdekoľvek od 1 cent na $ 50, ako aj myšlienka je, že práca požadované by mala byť v pomere s poplatkom ponúkol. To znamená, že v záujme, aby sa peniaze, budete musieť pracovať rýchlo a vziať na toľko úloh, ako je to možné.

Vzhľadom k tomu, tieto sú vykonávané na základe zmluvy (a nie zamestnancov) základ, neexistuje žiadna záruka, že tieto mikropráce platiť minimálnu mzdu. Väčšina spoločností platiť v hotovosti (zvyčajne cez PayPal účet), ale nejaký plat v niečom inom ako v hotovosti, tj darčekových kariet, bodov, služby, bitcoins. Často plat sa počíta v dolároch, ale môže byť premenený na inú menu, ak sa vyplatí na PayPal účet.

súvisiace Definícia

  • Crowdsourcing : Podobne ako a niekedy používaný ako synonymum s mikro práce, crowdsourcing často využíva dobrovoľnícku prácu.
  • Úlohou Site : On-line fóra, ktoré sa pripájajú kupujúcich a predávajúcich drobných služieb.
  • Microlabor: Podobne ako a niekedy používajú ako synonymá s crowdsourcing, micro práca sa vypláca, hoci zvyčajne malé množstvo.
  • Lokalít ponúk: Stránky ako je Elanco , kde pracovníci sa uchádzali o projektoch, sú príklady ponúk lokalít; Rozdiel medzi nimi a mikro práca je plat rozsah a zložitosť projektov.
  • Nezávislý dodávateľ: Micro robotníci sú nezávislí dodávatelia, ale na spodnej hranici platovej.
  • BPO: Business Process Outsourcing.
  • Data Entry : Niektoré zadávanie dát spoločnosti zamestnávajú micro práce tým, že rozbitie veľkých projektov zadávanie dát do rôznorodých úloh vykonanej radom ľudí.
  • Outsourcing : Použitie micro práca je iný druh outsourcingu ako offshoring alebo homeshoring.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *