Všetko, čo potrebujete vedieť podať výpoveď z práce

Posted on

Ako prestať svoju prácu - všetko, čo potrebujete vedieť podať výpoveď z práce
Ukončenie nie je vždy jednoduché, a to aj keď budete nenávidieť svoju prácu, alebo šéfa alebo nemôže dočkať, až sa začať novú pozíciu. Dokonca aj keď sa chystáte byť vyhodený, môže byť ťažké, aby odstúpil taktne. Ak uvažujete o odchode svoju prácu, tu sú niektoré dôležité body, ktoré je premyslieť, než sa obrátiť na vašu rezignáciu.

Po prvé, byť istí, že naozaj chcete ukončiť. Existuje niekoľko varovných znamenie, že je čas ísť, vrátane zníženej produktivity, fyzické sťažnosti, a nájsť konverzáciu doma dominujú otázkach súvisiacich s prácou. (Všimnite si, že budete chcieť, aby sa tieto otázky pre seba na ďalšie pohovor manažéra nepotrebuje vedieť, koľko ste nenávidí svoju starú prácu. -., Ako nadšenie ste o novej práci pred vami)

I keď budete mať všetky dôvody na svete, aby odstúpil, nemusí byť dobrý nápad, aby opustil svoju prácu hneď. Uistite sa, že ste odchode zo správnych dôvodov, skôr než opúšťať, pretože máte zlý týždeň a vyzerá to, že to nebude mať lepšie v dohľadnej dobe.

Akonáhle ste si istí, že chcete skončiť, pracovať so svojou rezignáciu tak starostlivo, ako by ste zvládnuť akúkoľvek inú obchodné úsilie. Je vždy múdre nie je spáliť mosty. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať svoje minulé zamestnávateľa pre referencie.

Preskúma rezignáciu Klady a zápory

Predtým, než urobíte rozhodnutie prestať fajčiť, byť absolútne istí, že je to správne rozhodnutie. Nevieš, ako dlho to bude trvať pre zamestnávateľov, aby ďalej a naplniť svoj postoj, ak si to rozmyslíte.

Ak ste stále na plot o ďalšiu pozíciu uvažujete užívate, spýtajte sa, či môžete stráviť deň v kancelárii “tieňovanie” zamestnanca. To môže posilniť vaše rozhodnutie zaujať pozíciu alebo pomôžu rozhodnúť nechcete novú prácu po všetkom.

zvážiť možnosti

Máte inú pracovnú ponuku? Ak áno, zvážiť klady a zápory novej pozícii v porovnaní s vašej aktuálnej polohy. Zoberme si pracovné prostredie, flexibilitu, plat a výhody, navyše ku pracovných povinností. Ako o príležitostiach k postupu? V prípade, že nová práca vyjde napred vo všetkých ohľadoch a máte pocit, či toto je tá správna zmena, aby sa, neváhajte.

Varovanie : Ak nemáte inú pozíciu postavili zvážiť základy pred ukončením. Bude to trvať asi tri až šesť mesiacov, niekedy aj dlhšie, nájsť novú prácu. Ak prestanete pre dobrú vec, môžete mať nárok na dávky v nezamestnanosti.

Máte dosť úspory alebo iný príjem pre správu finančne? Aj keď vaše pracovné situácia nie je najlepšia, možno budete chcieť, aby zvážila visí na prácu, ktorú majú, rovnako ako vaše výplatnú pásku, a začať hľadanie zamestnania skôr, ako rezignovať. Že staré príslovie, že “je to ľahšie nájsť prácu, keď máte prácu” má platiť.

Vhodným spôsobom oznamovať

Ak máte pracovnú zmluvu, ktorá uvádza, koľko oznámenia by ste mali dať, ním riadiť. V opačnom prípade je vhodné ponúknuť dva týždne vopred.

Avšak, v niektorých prípadoch, môžete mať pocit, že ste schopní zostať ešte pár týždňov. Keď sa to stane, je dôležité sa správať profesionálne vo všetkom ostatnom – zaslať formálny rezignáciu list, ponúknuť pomoc, ako najlepšie svoje schopnosti, a udržať veci pozitívne, až pôjdete.

Budete mať povinnosť zostať dlhšie

Ak váš zamestnávateľ spýta zostať dlhšie ako dva týždne (alebo časový úsek vo vašej zmluve), ktoré nemajú povinnosť na pobyt. Váš nový zamestnávateľ bude očakávať, aby ste začali podľa plánu, a včas. Čo môžete urobiť, je ponúknuť pomoc vášho predchádzajúceho zamestnávateľa, ak je to nutné, po niekoľkých hodinách, e-mailom alebo telefonicky.

Ako prestať elegantne

Formálne spôsob, ako odstúpiť, je napísať rezignáciu list a informovať svojho nadriadeného osobne, že odchádzaš. Avšak, v závislosti od okolností, môže byť nutné ukončiť po telefóne alebo prostredníctvom e-mailu ukončiť.

Napísať rezignáciu Letter

Bez ohľadu na to, ako sa rezignovať, písať rezignáciu list. Rezignácia list, vám môže pomôcť udržať pozitívny vzťah so svojim starým zamestnávateľa, a zároveň uľahčiť cestu pre vás ďalej. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať ten starý zamestnávateľ dať odkaz, tak to dáva zmysel, aby si čas na písanie leštené a profesionálne rezignáciu list.

Čo povedať svojmu šéfovi

Nehovor, že oveľa viac, ako ste na odchode. Zdôrazňovať pozitívne a hovoriť o tom, ako sa spoločnosť vám prospech, ale tiež spomenúť, že je čas ísť ďalej. Ponuka pomôcť pri prechode a potom.

Nebuďte negatívne. Neexistuje žiadny bod – odchádzaš a chcete odísť v dobrom vzťahu. Bez ohľadu na to, prečo ste opustil svoju prácu, uistite sa, že hovoriť správne veci v svojej rezignácie listu: ponúknuť stručné vysvetlenie, prečo ste opustil, poďakovať im za príležitosť, a dajte im vedieť, keď váš posledný deň bude. Tiež, robiť to najlepšie, aby nie dať nohu do úst. Byť pripravený, rovnako tak, aby zvládnuť výstupný pohovor.

Spýtajte sa na referencie

Predtým, než odídete, požiadať o odporúčací list od svojho nadriadeného. Ako plynie čas a ľudia ďalej, je ľahké stratiť prehľad o predchádzajúcich zamestnávateľov. S listom v ruke alebo odporúčaní LinkedIn on-line, budete mať dokumentáciu poverenia zdieľať s potenciálnymi zamestnávateľmi.

Nezabudnite na Podrobnosti

Zistiť o zamestnaneckých výhodách a plat máte nárok dostávať pri odchode. Informovať o zbieranie nevyužitú dovolenku a nemocenskú a udržanie, speňaží, alebo prevrátenia 401 (k) alebo iného dôchodkového plánu.

Poznámka: Môžete byť vyzvaní na účasť na výstupnom pohovore pred odchodom. Preskúma otázku vzorky exit rozhovor získať predstavu o tom, čo budete požiadaní počas výjazdu rozhovoru. Predtým, než sa obrátiť na vašu rezignáciu, preskúma táto rezignácia robiť a čo nerobiť a odstúpiť ako elegantne ako je to možné.

Return spoločnosti Property

Prípadná firemné majetok máte – vrátane kľúčov, dokladov, počítače, telefóny, a niečo iné, že nepatrí k vám. Spoločnosť si neželá, aby sa naháňať, aby ste ho dostať späť, a vy nechcete byť zodpovedný v prípade, že to nie je vrátená včas.

Spodný riadok

Uistite sa, že naozaj chcete prestať: Nenechávajte po jednom zlý deň alebo týždeň, a uistite sa, že sa zoradia inú prácu alebo zabezpečené úspory.

Oznámi vhodným: Ak nemáte pracovnú zmluvu, ktorá hovorí inak, dva týždne upozornenia je štandardná.

Byť Professional: Napíšte rezignáciu list a nechať na tých najlepších možných podmienok.

Neposkytujú príliš veľa informácií: Nemusíte poskytovať mnoho detailov o tom, prečo ste odstúpil.

Priviazať Loose Ends: Spýtajte sa na referencie, zistiť, o výhodách a získal čas, a vrátiť akýkoľvek majetok spoločnosti.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *