Ako zistiť, či je prax je dôveryhodne

Posted on

Ako zistiť, či je prax je dôveryhodne

Internet je úžasný zdroj, najmä pokiaľ ide o hľadanie stáže a pracovné miesta. Existuje toľko dostupné možnosti, že všetko, čo musíte urobiť, je určiť programy alebo hľadať stáž v určitom odbore alebo odvetví. S toľkými na výsledky a anonymity internetu, niekedy to môže byť ťažké zistiť, či inzerovaná prax je vlastne skutočný alebo podvod snažia ukradnúť vaše informácie.

hodnota stáže

Stáže môže byť veľkým prínosom, pokiaľ ide o získavanie skúseností a dostať najal. Vzhľadom k tomu, väčšina firiem sa snaží kandidátov s predchádzajúcou relevantné skúsenosti v odbore, stáže sú zásadné pre vysoké školy seniorov, ktorí hľadajú svoje prvé real-time zamestnania po ukončení štúdia.

Nezáleží na tom, či je venovaná stáž alebo ak užívate úver dokončiť skúsenosti stáže, jediná vec, ktorú zamestnávateľ zameriava na to, čo typ vedomosti a zručnosti, ktoré získali pri internovať pre spoločnosť.

Študenti môžu byť buď skeptický, alebo úplne veriť, pokiaľ ide o hľadanie stáž. Avšak, ak stáž znie príliš dobre, aby to bola pravda, budete chcieť urobiť niečo viac kopanie. Vo svojom prejave k ľuďom v rámci organizácie alebo študentov, ktorí už predtým urobili stáž vo firme pomôže objasniť obraz.

Chcete, aby vaše prax skúsenosť byť ten, ktorý vám dá skutočný, hands-on skúsenosti.

Stáže v predaji

Jedna vec je mať na pamäti, sú stáže, ktoré sa zdajú byť úplne predajné pozície a ktoré sú vyplácané výhradne komisiou z predaja. Problém je, že neviete, dosť o spoločnosti alebo výrobku zistiť, či provízia je naozaj možné.

, Ak by sa uvádza zamestnávateľ veľmi otvorené kvalifikácia a nezisťuje o svojich záujmoch alebo skúsenosti, je veľmi pravdepodobné, že sa ocitnete v situácii, za studena volania alebo ten, ktorý poskytuje expozíciu len všeobecných administratívnych povinností.

Vyhnúť diskutabilné Stáže

Stáže, ktoré sú sporné, sú zvyčajne tie, ktoré budú chcieť, aby sa zabránilo. Bad susedstva či stáže v dome človeka nie sú nikdy dobrý nápad. Ak zamestnávateľ nemusí vás požiadať o vyplnenie žiadosti alebo požiadať o životopis, je to tiež nie je dobrý nápad.

Ak máte zlú atmosféru, pokiaľ ide o stáže výpisu, požiadaviek, alebo ľudí, to je zvyčajne dobrý nápad prepadá príležitosť a začať hľadať inú.

Do vášho výskumu

Tam sú podvody po celom internete. Due diligence sa vždy robiť zásadné rozhodnutia na základe toho, čo sa píše na internete potreba. Skúma spoločnosť je jedna vec, ktorú môžete urobiť, aby sa uistite sa, že spoločnosť je legitímne. Hovoriť s rád a inštruktormi v programe, ktorý práve dokončuje. Môžu mať zoznam pravý a vyskúšaný spoločnosti, že škola už má vzťah USA s.

Robí výskum na Google je ďalší spôsob, ako sa dozvedieť viac o firme. Zadaním názvu firmy navyše podvod je spôsob, ako zistiť, či tam boli nejaké správy o tejto spoločnosti bytí nelegitímne. Odhlasovanie Better Business Bureau (BBB) ​​a lokalít ako “Glassdoor.com” bude tiež pomôže určiť spoločnostiam tam, kde boli oprávnené sťažnosti.

nevenujú

Ak zamestnávateľ žiada o vás platiť peniaze sa dozvedieť viac o programe alebo robiť skutočnú stáž pre nich byť istí, bežať tak rýchlo, ako len môžete. Legitímna spoločnosti dať svoje informácie tam a nepotrebujú peniaze, aby sa dozvedieť viac o programe ešte predtým, ako viete, čo má program. Nikdy požiadať o stáž v prípade peňazí je potrebné dopredu.

Môžete tiež požiadať spoločnosť, aby vám poskytnúť zoznam referencií alebo kontaktných informácií pre stážistov, ktorí predtým pracovali pre spoločnosť. Referencie od ľudí, ktorí urobili podnikanie sa bude poskytovať základné základ pre identifikáciu v prípade, že zamestnávateľ je dôveryhodne.

Samozrejme, tam sú niektoré programy, ktoré vyžadujú peniaze, ktorá zahŕňa väčšinu programov stáží v zahraničí. V týchto prípadoch, robiť svoju due diligence v realizácii výskumu. Vedieť dopredu, čo presne program obsahuje a aké budú hradené študentským stážista.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *