Summer Job alebo Internship – Čo je pre vysokoškolákov najlepší?

Posted on

Je leto Job alebo Internship Čo najlepšie pre vysokoškolákov?

Či by ste mali dostať prácu alebo stáž počas svojho vysokoškolský prestávky závisí od konkrétnej situácie. Ak sa snažíte rozhodnúť, potom sa začať tým, že zisťuje, presne to, čo hľadáte sa dostať von z tejto skúsenosti. Môžete to urobiť tým, že žiada si nejaké otázky:

Aké sú vaše bezprostredné potreby? Aké sú vaše dlhodobé ciele? Chcete získať skúsenosti v určitej oblasti? Hľadáte spôsob, ako zarobiť peniaze? Chcete začať robiť profesionálne pripojenie? Chcete dostávať vysokoškolský úver ? Ste preskúmať, či chcete zadať určité brandži? Hľadáte zamestnanie, môžete vrátiť do priebehu budúcich prestávky zo školy?

Potom, čo ste zistili, čo hľadáte, zvážte výhody a nevýhody, ktoré letné brigády a platených alebo neplatených stáží musieť ponuky-a vybrať možnosť, ktorá zodpovedá najviac s vašimi cieľmi.

Porovnaním Summer Jobs vs Stáže

Summer Jobs

 • Zaručene zarobiť peniaze
 • Pravdepodobné, aby sa menej peňazí, než na stáži
 • Nemôže ponúknuť vysokoškolský kredit
 • Štandardné spracovanie žiadosti
 • Všeobecne možno ľahko získať
 • Dobrý sietí a prípojky pre budúce pozície
 • Možnosť vrátenia počas ďalších prestávok
 • Môže sa pripojiť k odboru

letné stáže

 • Pravdepodobné, aby sa viac peňazí, než letnú brigádu
 • Možnosť tvorby žiadne peniaze vôbec
 • Obdržať vysokoškolský kredit
 • Môže byť ťažšie získať
 • Dobrý sietí a prípojky pre budúce pozície
 • Nepravdepodobné, že by sa vrátiť na druhú stáž u rovnakej firmy
 • Rast a prieskum v oblasti, že ste študoval
 • Študenti, ktorí pracujú v platených stáží je pravdepodobné, aby sa viac peňazí, než tí, ktorí pracujú v štandardných letných pracovných miest. Podľa Národnej združenia vysokých škôl a zamestnávateľov (NACE), priemerná hodinová mzda pre platenú stáž v roku 2019 bola 19,05 $ za hodinu. To je vyššia ako $ 16,38 hodinový priemer pre mladistvých brigády v roku 2019, podľa údajov ZipRecruiter.
 • Avšak, ak vaša stáž je neplatená, potom nebudete zarábať peniaze vôbec. Ale môže byť tiež nárok na kurz kreditov za stáž-, ktorá, ak je prevoditeľné, ušetríte nejaké školné peniaze. To zvyčajne nie je možné v bežnom zamestnaní.
 • Získanie len tak nejaký brigádu môže byť relatívne jednoduché, čo znamená, že si prejsť štandardným procesu podávania žiadostí a rozhovorov. Stáže môžu byť viac konkurencieschopné a náročné, a je zvyčajne potrebné začať používať pre nich oveľa skôr, než by ste štandardné brigádu. A zatiaľ čo študenti sú často vítajú vrátiť na rovnaké miesto za každú prestávku od školy, to isté nemusí nutne platiť pre stáže pozícií.
 • Obaja letné zamestnania a praxe vám pomôže budovať svoju sieť a vytvoriť profesionálne spoje, ktoré môžu byť prospešné pre vaše budúce kariérny rast. Avšak, to je viac pravdepodobné, že nastane v stáže, ktorý zosúlaďuje s vašou odbore.
 • Ak sa vydáte štandardnou pracovnú cestu, potom si môže skončiť v niečo ako maloobchodné prácu, ktorá nemá nič spoločné s tým, čo sa chystáte do školy. Ale ak ste práve hľadáte, ako zarobiť peniaze robiť niečo relatívne jednoduché s flexibilnou pracovnou dobou, potom by to nutne záležitosť.

Platené a neplatené stáže

Vyrovnanie potenciálov môže byť najväčší rozdiel medzi letné brigády a stáže.

Tip: Glassdoor.com zverejňuje každoročne zoznam firiem s najvyšším platiaci stáží. Facebook na špičke zoznamu 2019 na 8000 $ za mesiac, s Amazon na druhom mieste na 7725 $ mesačne.

Ak budete mať štandardnú brigádu cez zamestnávateľa, potom to zvyčajne nie je pochýb o tom, či budete dostať zaplatené. Stáž, to dostane trochu niečo ťažšie: Zamestnávatelia majú iba zaplatiť za stáž, ak ste považovaný za zamestnanca, a nie všetky sú stážisti.

Tak ako sa vám zistiť, či je neplatená stáž je legitímna? Podľa zákona o Fair Labor Standards, americké ministerstvo práce načrtáva týchto siedmich smery neplatených stáží :

 1. Prax, hoci obsahuje vlastné chod zariadenia zamestnávateľa, je podobný výcvik, ktorá bude uvedená vo vzdelávacom prostredí.
 2. Skúsenosti stáž je pre prospech stážista.
 3. Internista nevytesňuje kmeňových zamestnancov, ale pracuje pod prísnym dohľadom súčasných zamestnancov.
 4. Zamestnávateľ, ktorý poskytuje školenia pochádza žiadny bezprostredný výhody z činností stážista, a príležitostne, môžu byť v skutočnosti bráni jej operácie.
 5. Stážista nie je nevyhnutne nárok na prácu na záver stáže.
 6. Zamestnávateľ a internista pochopiť, že stážista nemá nárok na mzdu za čas strávený v praxe.

Je rozumné zvážiť všetky možné výhody stáž pred rozhodnutím, či sa vzdajú príjmu v neplatenej pozícii stojí za to. Niekedy to, čo neplatené stáže chýba finančnú odmenu sa môže tvoriť v spojení, referencie, odporúčania a samozrejme úverov.

Na druhú stranu, študenti, ktorí pracujú platené stáže majú väčšiu šancu získať pracovné ponuky po promócii, než tí, ktorí pracujú neplatené stáže, v súlade s NACE . Výskum ukazuje asociáciu, že 66,4% z 2019 absolventov, ktorí mali platenú stáž dostal pracovnú ponuku, zatiaľ čo 43,7% nezaplatených stážistov získala jedno.

Príprava na letné práce

Mali by ste začať hľadať brigádu alebo stáž už v zimnej prestávke. Ak nemáte aktualizovaný LinkedIn profil, mali by ste skočiť na to hneď. Mnohí zamestnávatelia sa pozrieme na váš LinkedIn získať predstavu o tom, kto ste a aké skúsenosti máte, rovnako ako vidieť žiadne odporúčanie od bývalých zamestnávateľov. Tiež sa uistite, vyčistiť všetky vaše verejných médií profilov sociálnych.

Najlepší spôsob, ako začať hľadať stáž je kontaktovať niekoho a každý viete, kto pracuje v odbore alebo odboroch, ktoré sú predmetom záujmu. Tiež zistiť, či škola budete navštevovať má nejaké stáží so spoločnosťami vo svojom odbore.

Začať hľadať niekoľko mesiacov pred školský rok je viac ako získať čo najviac možností a voľné pozície na radare. Je dôležité oznámiť na potenciálny zamestnávateľ  horlivosťou, nadšenie a odhodlanie k stáže, a to najmä vo vysoko konkurenčných oblastiach.

Ak hľadáte pre vás letné prácu , potom môžete byť schopní sa dostať preč s hľadajú trochu neskôr. V ideálnom prípade, že budete usilovať o niečo, čo vyzerá dobre na svoj životopis, alebo je vo vašej oblasti štúdia. Jednou z možností, aby zvážila sa podpisom s on-line stránky, ako je Tutor.com , Yup.com , Care.com  alebo niekoľko ďalších školiť v predmetoch, ktoré ste študovali.

Či už je to zaplatil stáž , neplatenú stáž na čiastočný úväzok alebo na plný úväzok, čo ukazuje iniciatívu a motiváciu, aby aj naďalej učiť a zlepšovať zručnosti počas letnej prestávky vám pomôže rozšíriť svoje životopisy a rozšíriť svoje znalosti.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *