Všeobecne Ďakujem Letter ukážky a písanie tipy

Posted on

Všeobecne Ďakujem Letter ukážky a písanie tipy

Ďakovných listov, vľúdne a úprimne napísané, majú zásadný význam v obchodnom svete. Či bývalý šéf vám poskytla referencie, obchodný kontakt odporučil svojmu zamestnávateľovi, kolega sa vám pomohla s projektom, alebo potenciálny nový šéf vás práve vypočúvaný na pozíciu, je dôležité mať čas ďakujeme všetkým, ktorí pomáhajú s vašej kariéry či hľadanie zamestnania.

Ďakujem listy sú skvelý spôsob, ako vyjadriť svoju vďačnosť za pomoc ľudí. Avšak, oni môžu tiež pomôže v mnohých spôsoby. Ďakovný list, vám pomôže udržiavať kontakt s niekým vo vašej sieti. To vám pomôže pripomenúť si manažéra, prečo ste dobrou voľbou pre pozíciu. To môže tiež ukázať, svojho nadriadeného, ​​že ste profesionálny a ochotný.

Uistite sa, že viete, ako to povedať vo svojom liste, a tiež to, či odoslať poznámku ako e-mailu, listom alebo kartou. Hovoriť správnu vec pomocou správneho formátu bude zapôsobiť na svoje príjemcu, a aby mu alebo jej cítiť ocenil.

Email vs. knihy versus notecard Ďakujem yous

Ako odoslať svoju vďaku vám list, závisí od mnohých faktorov. E-mail je v podstate štandard pre obchodnú komunikáciu v týchto dňoch. Ak je výzva follow-up je zásadný – napríklad, ak chcete vyjadriť vďačnosť za príležitosť na pohovor pred prenájmom výbor prijal svoje rozhodnutie – e-mail, je spôsob, ako ísť.

Tlač ďakovných listov môže mať podobu neformálne, ručne písané poznámky alebo formálne, písaný list. Ako píšete list by mal ukázať svoje vedomosti o spoločnosti a osoby, ktoré sú poďakovanie. Ak viete, že budete mať čas, aby odovzdávať svoje poďakovanie poštou, písomný ďakujem relácie, ktoré ste nasnímali ďalší krok ukázať svoje uznanie.

Tradičnejšie firmy často dávajú prednosť buď napísaný list alebo ručne písané poznámky. Avšak, ak chcete naozaj prispôsobiť svoju správu s poďakovaním (napríklad ak ste ďakoval spolupracovníka, ktorého ste pracoval s mnoho rokov), uvažovať o ručne písanú kartu.

Čo treba zahrnúť do Thank You Letter

Bez ohľadu na to, akou formou by ste použiť na odoslanie ďakovnú, existujú určité prvky, mali by ste vždy obsahovať.

Osloviť osobu zodpovedajúcim spôsobom. Na začiatku listu, riešiť osoby s riadnym oslovenie, napríklad “Vážený pane Priezvisko.” Alebo “Dear Meno.” Ak dobre poznáte osobu, iba krstné meno osoby. V opačnom prípade, zaoberať sa ho ako pán, pani, alebo iného vhodného titulu.

Povedz ďakujem. Dostať do bodu svojej poznámky rýchlo. Tvrdí, že slová “ďakujem” v prvej vete alebo dva, takže človek vie, prečo píšete. Ak posielate e-mail, obsahujú frázu “Thank You” v predmete správy rovnako.

Získa sa (niektoré) špecifiká. Uistite sa, že určíte, čo hovoríte ďakujem za. Ísť do trochu podrobnejšie, takže človek chápe, presne to, čo oceníte. Napríklad, ak hovoríte, ďakujem s niekým, kto vám dal pracovné poradenstvo, vysvetliť presne to, čo sa zistilo, že by veľmi užitočné. Ak si hovoríte, ďakujem po pohovore, pripomínať osobu určitom okamihu z rozhovoru (alebo pripomenie mu, prečo ste dobrou voľbou pre túto prácu). Trochu podrobnejšie ukazuje osoba, čo si naozaj vážime, a prečo.

Say ešte raz vďaka. Pred podpisom off, zopakovať svoje uznanie.

Odhlásiť sa. Použite vhodný zatváranie, napríklad “najlepší” alebo “S pozdravom”. Potom skončí so svojím podpisom (písané rukou ak ide o list, ručne písané, pokiaľ sa jedná o kartu, a zadali pokiaľ ide o e-mail).

Tipy pre písanie ďakovný list

Odoslať ju čo najskôr. Napísať a odoslať správu na vedomie čo najskôr. Neodkladajte pri odosielaní svoje poďakovanie, a to najmä po pohovore. Nie je zaslanie ďakujem list po rozhovore môže ublížiť svoje šance na získanie najal.

Byť pozitívne, ale úprimné. Vyjadriť svoju vďačnosť, ale nejdú cez palubu. Ľudia môžu zistiť, kedy ďakujem poznámka je neúprimný. Napríklad, ak ste poďakoval zamestnávateľ po tom, čo odstúpil z práce, mali by ste vyjadriť svoje poďakovanie, a zamerať sa na to, čo sa vám páčilo o prácu tam. Avšak, nie klamať a povedať, že všetko, čo miloval, ak nie tak celkom. Zamerať sa na pozitíva, ale neklamú.

Personalizácia každé písmeno. Prispôsobíte každý ďakujem list posielate. Napríklad, ak si poslať poďakovaním všetkým vám rozhovor s pracovné miesto, niečo pridať každú poznámku o svojom konkrétnom rozhovore s každou osobou. Nenechajte jednoducho skopírovať a vložiť rovnakú správu pre každú osobu – to bude pôsobiť ako neúprimný.

Nechaj si to stručne. Ďakujem poznámky by mali byť krátke. Udržujte svoje vedomie dlhšie ako pár stručných bodoch.

Editovať, upravovať, editovať. Poďakovanie na vedomie, na pracovisku, musí byť profesionál. To znamená, že by mal byť dobre napísané a bez chýb. Skorigovať svoj list starostlivo pred odoslaním.

Vzorka General Ďakujem vám Letter

To je príklad všeobecný ďakujem list.

Jason Jones
123 Main Street
Anytown, CA 12345
555-555-5555
jason.jones@email.com

1.9.2018

Cedric Lee
Account Manager
Acme kolies
123 Business Rd.
Business City, NY 54321

Dear Mr. Lee:

Dúfam, že sa máš dobre. Len som chcel povedať, ďakujem moc za mňa píše list referenčné pre prácu v Acme Retail.

Naozaj si to vážim ste si urobili čas na napísanie listu. Som rád, oznamuje, že mám na druhý pohovor s firmou budúci týždeň! Dám vám vedieť, ako to chodí.

Opäť ďakujem moc. Veľmi oceňujem vašu pomoc pri svojom hľadaní zamestnania.

S Pozdravom,

Jason Jones [vlastnoručný podpis]

Jason Jones

Email Thank You Letter Sample

Pri odosielaní e-mailu list, na rozdiel od tradičnej poštou jeden, nie je potrebné zahrnúť spiatočnú adresu alebo svoju adresu na začiatku správy. Stačí uviesť svoje kontaktné údaje vo svojom podpise.

Predmet: Ďakujem ti!

Vážená pani Lee,

Chcel by som vám poďakovať za neoceniteľnú podporu, ktorú mi poskytol počas svojej nedávnej kariéry vyhľadávania.

Keď som začal túto ponuku, som mal veľmi malú predstavu, ako ísť o tom – a hlavne, ako sa sieťou k objavovaniu nových pracovných príležitostí. Informácie a rady vám dal (a najmä, zoznam kontaktov, ktoré zdieľané so mnou) robil celý rozdiel v pomôcť mi zamerať svoju hľadaní zamestnania.

Som rád, že správa, ktorú som práve prijal novú pozíciu s ACME Auto! Opäť ďakujem moc. Veľmi oceňujem vašu veľkorysosť.

S pozdravom,

Terry Lau
123 Main Street
Anytown, CA 12345
555-555-5555
terry.lau@email.com

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *