Ako zaobchádzať s pracovný pohovor Walk-In

Posted on

 Ako zaobchádzať s pracovný pohovor Walk-In
Čo je to walk-in pracovný pohovor a prečo firmy používať? Prechádzka-in pohovor, tiež známy ako otvorený pracovný pohovor, je rozhovor pre zamestnanie, kde podniky prijímajú žiadosti o zamestnanie v rozsahu doby, kedy všetci žiadatelia, ktorí majú záujem uchádzať sa môže zúčastniť.

Spoločnosť vykonáva rozhovory na mieste, skôr než plánovanie individuálny rozhovor schôdzky s kandidátmi.

Ako sa voľných pracovných Interviews funguje?

Otvorené pohovory sú jedným z typov pohovorov, že môže byť najťažšie zúčastňovať sa. Všetci žiadatelia objavia naraz a budete patriť medzi skupinu ľudí, ktorí môžu byť konkurenčné pre rovnakú prácu, ktorú sú.

Tip : Na strane plus, zamestnávatelia často usporadúvajú walk-in interview, keď majú viac otvorov na vyplnenie, takže si stále mali mať dobrú šancu na získanie najal, aj keď existuje mnoho ďalších kandidátov.
Pohovory sa môžu konať na základe one-on-one v rozhovore, alebo zasadacej miestnosti. V opačnom prípade môže dôjsť k tabuľky nastaviť pre personalistov chatovať neformálne so žiadateľmi. Rozhovory budú stručné. Žiadatelia môžu byť požiadaní, aby zostali diskutovať o prácu ďalej s náborář alebo druhý pohovor k neskoršiemu dátumu, môžu byť usporiadané. V niektorých prípadoch žiadatelia sú ponúkané prácu na mieste.

Rozhovory Počas časový úsek

Walk-in rozhovory sa zvyčajne konajú v priebehu bloku času a sú držané na prvý príde, ten prv základ. Tieto rozhovory sú často konajú sezónne zamestnania alebo spoločnosti, ktoré chcú, aby zaplnil veľa pozícií naraz. Spoločnosti, ktoré majú trvalú potrebu nových zamestnancov môže držať denný alebo týždenný walk-in rozhovory.

Rozhovory na veľtrhoch pracovných príležitostí či iné akcie Zamestnávanie

Niekedy, otvorené rozhovory sa používajú pri veľtrhoch pracovných príležitostí, alebo keď firma je v tejto oblasti na krátku dobu konkrétne na prenájom. Tie sa konajú s cieľom maximalizovať počet ľudí, ktorí detekčnej kontrole pred ďalšom kroku pohovoru.

Príklady Walk-v rozhovoroch

  • Napríklad spoločnosť zverejniť noviny alebo on-line reklama oznamujúce, že otvorené rozhovory sa bude konať od 9:00 do poludnia a 1:00 hod do 4:00 hod k určitému dátumu.
  • Niektoré obchody môžu mať okná znamenie hovoriť, že žiadosti budú prijímané na konkrétny deň a čas. Napríklad, môžu byť otvorené rozhovory konať každý utorok od 5:00 hod a 9:00 hod

Čo nosiť

Väčšina otvorené rozhovory sú pre maloobchodné alebo sezónnych prác skôr než na formálne firemných pozíciách. Nosiť obchodné ležérne oblečenie vám pomôže urobiť dobrý dojem. Pre letné pracovných miest, ležérne oblečenie je v poriadku, ale byť istí, že sú oblečení čisto a upravene.

Čo si vziať so sebou

Žiadatelia môžu byť požiadaní o vyplnenie žiadosti o zamestnanie pred stretnutie s anketára. Priniesť zoznam všetkých informácií, ktoré potrebujete na dokončenie žiadosti o zamestnanie. Prineste niekoľko ďalšie kópie svoj životopis a zoznam referencií, rovnako. Podložka a pero sú užitočné pre písanie poznámok a vypĺňanie formulárov.

kedy Príchod

Pokúsiť sa prísť pár minút pred časom štartu, alebo čo najskôr. Čím skôr sa tam dostanete, tým skôr budete môcť stretnúť s anketára. U konkurenčných pracovných miest, môže existovať mnoho žiadateľov, ktoré čakajú na stretnutie s manažérmi najímanie.

Buďte pripravení odpovedať na otázky

Keď sa zúčastniť otvorený rozhovor, byť pripravení odpovedať na otázky pohovore o svojej histórii a vzdelávanie zamestnanie, vrátane otázok o tom, prečo chcete pracovať pre firmu a prečo ste spôsobilí pre túto prácu.

V prípade, že firma je nájom z rôznych miest, vedieť, ktorú chcete použiť pre. Budete opýtaný, aké pozície máte záujem ako súčasť procesu žiadosti.

Byť pripravení čakať

Okrem toho, že je potrebné zvážiť pre prácu so skupinou ďalších ľudí, čakanie môže byť bolestivé súčasťou procesu. Počas druhej časti dňa otvorených rozhovorov, môže byť čakanie na stretnutie s náborář alebo nábor nemusí mať dostatok času stretnúť so všetkými žiadateľmi.

Ak je manažéra vyprší čas, môžete byť požiadaní, aby sa vrátil na ďalší deň, alebo možno kontaktovať telefonicky alebo e-mailom, aby pokračovali v procese.

Ako sledovať po otvorenom rozhovore

Aký je najlepší spôsob, ako nadviazať so zamestnávateľom? Je dôležité, aby čas, aby tak urobili, pretože ste mohli len krátko stretol s náborář alebo manažéra. Môže to byť pre nich ťažké si spomenúť všetkých ľudí, ktoré stretli s, a pripomína im vaša aplikácia je vždy dobrý nápad.

Pokúsiť sa dostať vizitky od ľudí stretnete sa pri pohovore. Že vám e-mailovú adresu a telefónne číslo, ktoré možno použiť na pripojenie neskôr.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *