Keď mali by ste zvážiť použitie dvojstranový životopis

Posted on

 Keď mali by ste zvážiť použitie dvojstranový životopis


Jedným z najčastejších domnienok o životopisov je to, že by nemal byť dlhší ako jednu stránku. Je dôležité, aby informácie, ktoré poskytujú krátke, jednoduché, a na-na-bod. Pre mnoho uchádzačov však, že nie je možné dosiahnuť na jedinej stránke, a to je treba napísať dve stránky životopis.

Pre niektorých uchádzačov o zamestnanie, bude jedna strana životopis stačiť. Patrí medzi ne žiadatelia entry-level, ľudí, ktorí robia zmenu kariéry, a starší odborníkmi, ktorí pracovali v tom istom podniku po väčšinu svojej kariéry.

Prečo by ste mali zvážiť Vytvorenie dve stránky životopis

Ak ste na strednej úrovni profesionálny, existuje niekoľko dobrých dôvodov pre vytvorenie dvoch stránok životopis. Snáď najdôležitejšie z nich je skutočnosť, že mnoho firiem teraz používajú automatické sledovanie Žiadateľ systém (ATS) vykonávať počiatočnú screening na obnoví, ktoré dostávajú (najmä prostredníctvom digitálnych aplikačných procesov).

Takéto systémy sú naprogramované tak, aby privilégium obnoví, že používanie a  opakovať  konkrétne kľúčové frázy-roboty posúdiť ako umiestnenia a  frekvenciu  z odborovo špecifických kľúčových slov v životopise. Oni sa tiež pozrieť na dĺžku praxe, kto má s používaním konkrétnej pracovné zručnosti.

Tip: Rozšírenie svoj životopis na dve stránky vám umožní opakovať tieto základné kľúčové slová v celom svojom odbornej sekcie skúsenosti.

Hoci sa to môže zdať trápne a redundantné štylisticky, je to jeden z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť, aby váš životopis je jedným z naskenovaných životopisov, ktoré skutočne dostať sa do štádia, kedy to bude považovať za ľudské oko manažéra prenájmu.

Kedy použiť dvoj- (alebo viac) Strana životopis

Tu je niekoľko situácií, kde je prijateľné použiť životopis s viacerými stránkami:

Ak máte viac ako 10 rokov skúseností

Ak máte 10 alebo viac rokov skúseností v odbore s viacerými zamestnávateľmi, alebo v anamnéze povýšenie a profesionálny úspech, určite by ste mali používať dvojstranový životopis. To vám dá priestor, ktoré potrebujete na opis úspechy a príspevky, ktoré vás odlišuje od konkurencie.

Keď sa uchádzate o prácu v senior úrovni

Väčšina spoločností, ktoré sú najímanie pre pozície C-úrovni, alebo na vyššej riadiacej očakávať dvoch alebo dokonca troch strana životopisy, ktoré poskytujú detailné históriu vedúci úlohy a úspechov exekutívneho kandidáta.

Keď máte rozsiahle kariérne úspechy, certifikácia alebo technické zručnosti

Ak ste v niektorých odvetviach, ako sú informačné technológie, strojárstvo, akademickej sféry, alebo vedecký výskum, budú zamestnávatelia chcú skontrolovať zoznamy svojich odborných certifikácií, technologické zručnosti, kľúčové projekty, a publikácie. Tieto odvetvia stále privilégium profesionálny poverenia, rovnako ako to robia kvalifikácia, a tak druhý alebo tretí strana je nevyhnutné na poskytnutie komplexného účtu niečí tréningovým zázemím a pracovať histórii.

Keď sa uchádzate o federálnej prácu

Hoci proces žiadosti o federálnej (vládne) pracovných miest výrazne zjednodušená počas Obamovej administratívy federálnej pokračuje stále povinní poskytnúť zdĺhavé podrobnosti o pracovnej histórii kandidáta. Niekoľko federálnej pokračuje sú kratšie ako dve stránky, a väčšina vyžaduje tri alebo štyri.

Tipy pre písanie dve stránky životopis

  • Položte najdôležitejšie kvalifikáciu na prvej strane:  Obe Žiadateľ sledovacie systémy a ľudské manažéri najímanie chcú vidieť najdôležitejšie zručnosti kandidáta v danej čestné miesto na samom začiatku životopisu. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je použiť súhrn obnovenia poskytnúť stručný prehľad o odborné vedomosti a odborné zručnosti, ktoré vám robia silného kandidáta pre prácu, o ktorú sa uchádzate o.
  • Začleniť kľúčové frázy:  Použite kľúčové slová vo svojom súhrne životopis, a potom opláchnite a opakujte po celú dobu vašej sekcie “odborná prax”. Žalobca sledovacie systémy vypočítať počet rokov ste cvičil určitú zručnosť, tak odborovo špecifických kľúčových slov je potrebné opakovať v každom popise práce.
  • Predviesť merateľných úspechov:  Jedným z hlavných výhod používania dve stránky životopisu je, že vám dáva priestor pre zvýraznenie vašich profesijných úspechov. Urobte to v sekcii “odborná prax” tým, že opisuje svoje pracovné povinnosti v krátkom odseku, a potom uvádza príklady dôležitých príspevkov do troch alebo štyroch položka zoznamu s odrážkami.
  • Dĺžka strane dve: Aj keď nemáte, aby vyplnil celú druhú stránku svoj životopis, mali by ste mať dostatok textu k vyplneniu aspoň tretina stránky (výhodne viac). Ak váš text dochádzali, skúste pridať ďalšie relevantné informácie, kľúčové slová, a odrážkami úspechy (v ideálnom prípade, kvantifikované s číslami, percentá, alebo čísiel, dolár). Hrajte s veľkosťou písma a okraje. Ak sa tieto stratégie nefungujú, ale asi by ste mali držať sa jednej stránke životopisu.

Tip : Zahrnúť tabuľku zručností a “kľúčové kompetencie” alebo “kľúčové kompetencie” vo svojom súhrne životopis zvýraznite svoje odborné a / alebo technické zručnosti.

to najdôležitejšie

Jednostranový RESUME je mýtus Kým jedna strana životopisy sú vhodné pre kandidátov, entry-level, väčšina odborníkov mid-level sú najlepšie slúžil pomocou dvoch stránok pokračuje.

Porozumieť Žiadateľ sledovacie systémy Väčšina veľkých firiem teraz používajú automatické žiadateľa sledovacie systémy robiť svoju počiatočnú screening kandidátnych obnoví. Dva-stranový životopis vám umožňuje priestor a príležitosť zopakovať slová odborovo špecifických tieto systémy stanoviť priority.

Dajte svoj najsilnejší kvalifikáciu čestné miesto Aj keď je to múdra stratégia, pre mnoho pracovných hľadajúcim, iba dvojstranový životopis, musia byť predložené v hornej časti prvej strane, najlepšie v súhrne obnovenie svojej najsilnejšej kvalifikácia.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *