7 spôsobov, ako sa chrániť pred Work-at-home podvody

Posted on

 7 spôsobov, ako sa chrániť pred Work-at-home podvody

Práca z domu je stále bežnejšie, pretože ľudia si uvedomujú výhody, že sa nemusia dochádzať do kancelárie, aby v príjme. Je však dôležité mať na pamäti o prácu-at-home nevýhody a podvody, ktoré pre Vás môžu znamenať riziko. Tým nevedomky dať vaše osobné informácie k scammer, riskujete, že stratí všetky svoje peniaze a ostatné aktíva. Tu je návod, ako sa chrániť, aby sa zabránilo tento typ problémov.

Vedieť, ako rozpoznať podvod

Vedomosti sú najlepšou obranou, keď sa vydáte na internete pri hľadaní domáce založené zamestnania.

Takže predtým, než tak urobíte, mať čas sa naučiť, ako zistiť, ktoré možnosti sú legitímne práce-at-home pracovných miest a ktoré sú pracovné-at-home podvody. Čím viac práce-at-home odoslanie práce a reklamy, ktoré voláte, tým viac podvody sa stretnete a vzor klamu jasnejšie.

Toto, podľa poradia, bude sa skutočne legitímne práce-at-home pracovných miest jednoduchšie mieste. Začnete rozoznať oznamovača známky práce-at-home podvod, sčasti kvôli rovnakosti ich ihriskách.

Používajte zdravý sedliacky rozum

Pri vyhodnocovaní príležitosť, najprv, že keď sa zdá ziskové z pohľadu spoločnosti, a to najmä v prípade, že sa zdá byť veľmi lukratívne. Ako by organizátorom tejto príležitosti, ako zarobiť peniaze, ak sú vám platiť toľko za tak málo práce?

Aj v prípade, marketingová stratégia spoločnosti je založená predovšetkým na objaviť legitímne, že je pravdepodobné, pretože sa ponúka práce-at-home podvod, alebo prinajmenšom, chudobné zarábaní peňazí príležitosti. To je dôvod, prečo akúkoľvek úlohu, ktorý podporuje seba v reklamách vyhľadávače ako “legitímne práce-at-home prácu” s najväčšou pravdepodobnosťou je to legitímne.

Spomenúť, či to vyzerá príliš dobre, aby to bola pravda, to asi nie je dobrá príležitosť. Ale podvodníci sú zaludny, aby zdravý rozum nestačí.

Udržujte svoje emócie príchodu

Najbežnejší spôsob, že podvodníci nájsť obete je hrať na svoje emócie. Keď chcete niečo zle, môže vaše emócie vás vedie, aby nelogické rozhodnutie v snahe o ňom. Nájdenie práce-at-home prácu nie je ľahké, takže budete potrebovať trpezlivosť a jasnú hlavu. Byť obzvlášť na pozore pred každú príležitosť, ktorá sa snaží hrať na svoje emócie tým povedať, že si “zaslúži” niečo.

Urob si domácu úlohu

Začnite tým, že pochybuje o všetko, čo vidíte, potom sa váš výskum s jasnou hlavou. Dokonca aj keď to príležitosť vyzerá úprimný, nemusíte posielať peniaze pre akúkoľvek organizáciu, bez toho aby starostlivo kontrolovať ju. To zahŕňa zistiť, kde je fyzicky založené určovaní, či je kontaktoch, a kontaktovanie telefonicky. Pozrite sa ju na sociálnych médiách a urobiť vyhľadávanie na internete pre ich prípadné preskúmanie. To často pomáha robiť vyhľadávanie na internete s názvom firmy a “podvod” alebo “kontroly”. Tieto výsledky nemusia získa informácie o moc betónu, ale to môže byť východiskový bod. Majte na pamäti, že väčšina legitímne spoločnosti nebudú účtovať uchádzači o zamestnanie a že obchodné príležitosti nie sú nikdy bez rizika.

Buďte si vedomí rizikových príležitostí

Kým práce-at-home podvodníci sú vždy prichádzajú s novými režimami, majú tendenciu meniť na niekoľko tém. Niektoré z týchto príležitostí je potrebné sa vyhnúť, zatiaľ čo iní môžu byť legitímne práce-at-home pracovných miest. Avšak, často nie sú, takže buďte veľmi opatrní s niektorým z nich:

 • Priamy predaj alebo multilevel marketing
 • schémy, vždy pyramídové vyhnúť!
 • Obchodný start-up súpravy
 • Čokoľvek zahŕňajúce preplatenie šekov / zapojenie peňazí vždy vyhnúť!
 • Home montáž / obálka plnka, vždy vyhnúť!
 • Štát sa produkt re-predávajúci alebo veľkoobchodníka
 • Sklad obchodné systémy, vždy vyhnúť!
 • Adresáre z domova pracovných miest a podnikov
 • Užívanie online prieskumy
 • mystery shopping
 • Data Entry / call centrá

Jeden zložité podvod technika je vytvoriť celú webovú stránku venovanú odhaľujúce práce-at-home podvody, ktoré lievika ľudí na niekoľkých “legitímne” work-at-home pracovných miest, ktoré sú samozrejme nie sú legitímne.

Vyhnite sa príležitosti na vyhľadávače inzercie a nevyžiadané e-maily

Používajú tradičné kanály pre vyhľadávanie zamestnania nájsť prácu-at-home prácu, ako pracovných dosiek, motorov pri hľadaní zamestnania, a noviny. Aj keď neexistuje žiadna záruka, vedie nájdené v týchto miestach sú vždy legitímne, zaslané e-mailom alebo nájsť v internetovej reklamy obvykle nie sú. Vždy ísť priamo na webových stránkach pracovnú určitej spoločnosti, ak zistíte, pracovnú príležitosť v inom mieste. Nielen, že môžete zistiť, či je to legitímne, sa môžete dozvedieť viac o pozíciu a spoločnosti.

Majte na pamäti, že spoločnosti najímať pre legitímne práce-od-home pracovných miest hľadajú kvalifikovaných a spoľahlivé ľudí, aby robili prácu. Screening uchádzačov je časovo náročný proces, takže tí, casting širokú sieť pomocou Google, vyhľadávanie reklám motora, alebo sociálne reklama v médiách nie sú tak pravdepodobne legitímne.

Neplaťte za príležitosti

Zamestnávatelia nemajú účtovať zamestnanca pracovať pre nich a podvody predstavujú ako legitímne obchodných príležitostí bude žiadať o peniaze. Ihrisko je, že podniky budú mať start-up náklady. Avšak, ozajstné podniky sú zvyčajne nie je jednoduché výmeny nekvalifikovanej pracovnej sily pre platbu, rovnako ako v domácich montážnych a programy obálok plnkou. Pravda obchodných domov sa vyvíjali v priebehu času s starostlivé plánovanie a výskumu, nenakupujú on-line pohľad neviditeľnou. Existuje veľa voľného spoľahlivé zdroje, ktoré uvádzajú legitímnych spoločností, ktoré ponúkajú prácu ďaleko od domova pracovných miest v priemysle.

správa podvody

Ak máte podozrenie, že ste bol podvedený, okamžite nahláste to. Ak ste rozdané finančných informácií, kontaktujte svoju banku alebo vydavateľa kreditnej karty a nahlásiť to právnik vášho štátu všeobecného alebo ľubovoľný počet ďalších orgánov.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *