Čo robí notár robiť? Ďalšie informácie o plate, požadované zručnosti, & More

Posted on

Čo robí notár robiť? Ďalšie informácie o plate, požadované zručnosti, & More

Licencovaný notár je pomerne lukratívne, veľmi zamestnateľnosť, a napriek tomu trochu skrytý profesionálne pozície. Je to preto, že jeho povinnosti sú často zahrnutá ako súčasť inej práce. Štát sa notár, tiež známy ako notár, vám pomôže začať vlastné podnikanie, alebo zvýšiť svoju hodnotu ako kancelárska zamestnanca. Povinnosti ako notár môže líšiť, ale notári zohrávajú zásadnú úlohu pri podpísaní právne záväznej dohody v Spojených štátoch.

Notára povinnosti a zodpovednosť

Notári a notárske podpisovanie agenti riadiť a svedkov podpisy na oficiálnych dokumentoch. Tieto povinnosti zahŕňajú nasledovné:

 • Prevedenie dokument (právne záväzný podpis)
 • Potvrdzujúc stav mysle všetkých signees
 • Identifikácia podvodu alebo donucovania
 • Dokončenie notárskeho osvedčenia o všetkých dokumentoch
 • Overenie identifikácie účastníkov zmluvných
 • Byť prítomný v čase uzavretia dokumentov (to môže zahŕňať cestovanie)
 • podávanie prísahy
 • Manipulácia miestoprísažné vyhlásenie, zmluvy, úverové dokumenty, sobášny list a ďalšie právne dokumenty
 • Svedectvo na položky v bezpečnostnej schránke alebo ekvivalent
 • Udržiavanie notára denník
 • súvisiace plánovanie schôdzok

Poznámka : Okrem týchto povinností, notár podpisu agenti sú certifikované pre spracovanie uzávierky pre hypotekárneho priemyslu.

Zatiaľ čo väčšina notár práca je jednoduchá, môže nastať situácia, keď práca je pomerne ťažké. Notárom, ste zodpovední za úpravy či neuznanie podpisy v prípade podvodu alebo nátlaku. Tie sú tiež zodpovední za rozhodnutia, či signatári sú zdravé mysle pred a počas oficiálneho podpisovanie dokumentov.

plat

Štát sa notár môže byť obohacujúce práce, ak máte radi vybavovanie právnych dokumentov a vedenie signatárov dokončiť oficiálny súhlas. V niektorých častiach USA, nájsť kvalifikovaný notára môže byť náročné, a veľa formálnych zmluvy sú neplatné, pokiaľ nie sú notársky overený.

 • Stredná ročný plat : $ 34749 ($ 14,53 / hodina)
 • Top 10% ročného platu : $ 51,000 ($ 22,93; / hod)
 • Dno 10% ročného platu : $ 19,000 ($ 9,98 / hodina)

Notári môžu byť tiež venovaná v prepočte na podpis alebo na základe dokumentu. Suma sa líši v závislosti od typu dokumentu, ktorý overeným a štátneho práva.

Vzdelávanie, a certifikácia

Kvalifikovať ako notár môže byť tak jednoduché, ako prechádza overením. Avšak, v niektorých štátoch, budete musieť zložiť skúšku, aby sa stal notárom. Vzhľadom k tomu, každý štát sa líšia vo svojich požiadavkách na notára, musíte sa poradiť so svojím štátu bydliska, aby videli, čo sa požaduje. Či už chcete, aby sa osoby samostatne zárobkovo činné alebo pridať notárske overenie svoj životopis, kvalifikácia je obvykle proces rýchly, jednoduchý a low-cost.

 • Vzdelanie : Každý štát v USA má iné štandardy, ktoré sa môžu stať notárom. Avšak, všetky štáty vyžadujú, aby bol legálny rezident tohto štátu, najmenej 18 rokov, a bez záznamu v trestnom registri.
 • Certifikácia : Neexistuje žiadny oficiálny certifikáciu pre notára. Väčšina štátov vyžaduje, aby ste vyplniť žiadosť (s poplatok asi 100 $) a získať overením. Ak je notár želá, aby nárok na zvýšených ciel, ako notár podpisu agenta, môže byť ďalšie poplatky a kontroly podkladov k získaniu certifikácie.
 • Training : Aj keď nie každý štát vyžaduje notársky tréning, je to vždy dobrý nápad. Väčšina notárske kurzy môžu byť dokončený online. Navštívte internetové stránky vašej miestnej Community College, alebo na webových stránkach National Notary Association pre viac informácií.

Notárske zručnosti a kompetencie

Mnohé z týchto zručností potrebných notárov sú podobné tým zo súdnej tajomníci, čo je dôvod, prečo mnohí plniť obe úlohy. To isté možno povedať o bankárov a úver úradníci. Notári musia byť pohodlné s postupmi, štátnymi zákonmi, papierovanie a byrokracie spojenej s byrokraciou a vládne procesy.

 • Overovanie : Notári musí overiť, či všetko, čo pred nimi pred notarizing podpisy. To zahŕňa kontrolu identifikácie a uistiť sa, že obe strany pochopiť, čo podpisujú.
 • Zhoda : Väčšina pravidlá pre notára sú aplikované na štátnej úrovni. To znamená, že notár zákony sa líšia štát od štátu. Je dôležité, aby notári nie “rezať zákruty”. Je to notára zodpovednosť ako zachovávať integritu procesu podpisu, ako aj informovať zainteresované strany, ktorí môžu byť vedomí štátne zákony vzťahujúce sa na podpis dokumentu.
 • Record-Keeping : Notári musí držať časopisov. Zaznamenaním mená, časy, miesta a viac, čo zaisťuje, že všetky podpísali strany budú zodpovedať ich súhlasu. Zlyhanie zaznamenať príslušné údaje môže poskytnúť podpisy sú neplatné.
 • Znalosť právnych dokumentov : dôkazné doklady, úverové dokumenty pasy, čestné vyhlásenia, a viac spadajú do sféry notára zodpovednosti. Aj keď to nie je nutné, že viete, ako písať alebo pitvať všetkých častí právnych dokumentov, musíte byť schopní určiť, čo ľudia sú podpisu a čo notára povinnosti sa vzťahujú na danej situácii.
 • Flexibilita : Aj keď nie každý notár musí cestovať, mnoho notári sú pohyblivé v záujme svojich zákazníkov. Často, formálne dohody musia byť podpísané v rýchlom časovom horizonte a v nevhodnú dobu a miest. Musíte byť pripravení pracovať s plánom a umiestnenia zákazníka, a zároveň prinášať všetky potrebné nástroje potrebné notára

Job Outlook

V závislosti od dostupnosti notárov vo vašej oblasti, dopyt môže byť vysoká alebo nízka. Pre oblasti s vysokým dopytom, samostatne zárobkovo činní notári robiť celkom dobre. Môžu pracovať z domova alebo vozidla (tj, mobilné notári), ako ich vlastné šéf. Avšak, pretože mnoho bánk a poštové nesúci storefronts teraz dodávať notárske služby, dopyt v niektorých oblastiach je nízka.

zamestnanci úradu, ktoré sú tiež notári sú cenné pre mnoho zamestnávateľov. Ak pracujete v odbore, ktorý spracováva právnu alebo úver papierovanie stávať notárom je šikovný ťah, pretože to dovolí váš zamestnávateľ formalizovať transakcie oveľa rýchlejší ako konkurencia.

Pracovné prostredie

Pre notára, ktoré pracujú hlavne v tradičnom kancelárskom role, ich pracovné prostredie je rovnaké ako v bežné kancelárske priestory. Avšak, ak ste samostatne zárobkovo činná osoba notár (na plný úväzok alebo na čiastočný úväzok), potom budete mať viac príležitostí k mobilite. To znamená, že budete musieť byť schopní poskytnúť notárske služby vo svojej vlastnej kancelárii (alebo doma, ak chcete), alebo cestovať do vašich zákazníkov pre plánované podpisu. Mobilné notári sú povolené, aby poplatok za prejdené kilometre.

Pracovný rozvrh

V závislosti na tom, či pracujete ako svojim vlastným šéfom, alebo pre firmy, pri ktorej notarizing je jedným zo svojich mnohých povinností, váš plán môže byť flexibilný alebo by to mohlo byť typický 9-to-5 úrad práce. Mobilné notári sú často nutné pracovať nepárne hodín vrátane večerov a víkendov, s cieľom vyhovieť svojim klientom.

Ako získať prácu

Získať Notár licenciu Ak žiadate o notára licenciu, budete musieť pozrieť sa na požiadavky vo vašom štáte.

Patrí notárske zručnosti svoj životopis Pri žiadosti o zamestnanie v podniku, kde sú potrebné notári, je dôležité si uvedomiť svoje notárske kvalifikácia na svojom životopise. Ak máte usilovať o vybudovanie klientskej základne ako samostatne zárobkovo činná osoba notára, budete musieť investovať nejaký čas a peniaze do marketingu a brandingu.

Nájsť pracovných ponúk: Ak žiadate o typickú prácu, kde by notárske overenie byť súčasťou vašej povinností, jednoducho lokalizovať hlavné pracovné zaradenie v štandardnom hľadaní zamestnania. Na väčšine z najlepších stavbách, môžete používať pokročilé možnosti vyhľadávania filtrovať vyhľadávanie pridaním “notár” ako doplňujúci kľúčové slovo.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *