Bir Noter Ne Yapar? Maaş, Gerekli Beceriler, & More Hakkında Bilgi

Posted on

Bir Noter Ne Yapar? Maaş, Gerekli Beceriler, & More Hakkında Bilgi

Lisanslı bir noter bir makul kazançlı yüksek istihdam ve henüz şekilde gizlenmiş profesyonel pozisyondur. görevleri genellikle diğer işlerinin bir parçası olarak dahil olmasıdır. Ayrıca noter olarak bilinen bir noter, Becoming, sen kendi işine başlatmak veya bir ofis çalışanı olarak değerini artırmak yardımcı olabilir. noter olarak görev değişebilir, ancak noterler ABD’de yasal olarak bağlayıcı anlaşmalar imzalanması önemli bir rol oynamaktadır.

Noter Görevler ve Sorumluluklar

Noterler ve noter imza ajanları yönetmek ve resmi belgelerde tanık imzalar. Bu görevler şunlardır:

 • Belge yürütme (yasal imza bağlanma)
 • Tüm signees ruh halini teyit ederek
 • dolandırıcılık veya zorlama tanımlama
 • Tüm belgelerde noter sertifikasını tamamlanması
 • sözleşme katılımcıların kimlik doğrulama
 • Belge yürütme sırasında mevcut olan (bu hareket eden içerebilir)
 • yemin yönetme
 • sertifikasını, sözleşmeler, kredi belgeleri, evlilik belgesi ve diğer yasal belgeler Taşıma
 • kasa veya dengi içindeki öğelere tanıklık
 • noter dergi bakımı
 • Zamanlama ile ilgili randevular

Not : Bu sorumluluklarına ek olarak, noter imza ajanları ipotek endüstrisi için kapanışları işlemek için onaylanmıştır.

En noter çalışma basit olmakla birlikte iş oldukça zor olduğu zaman, zamanlar olabilir. noter olarak, düzeltme veya dolandırıcılık veya zorlama durumunda imzalarını izin vermeme sorumludur. Ayrıca imza sahiplerinin öncesi ve resmi bir belge imzalanması sırasında ses aklın olsun veya olmasın belirlenmesinde sorumludur.

Maaş

Eğer resmi anlaşmayı tamamlamak için yasal belge ve kılavuz imzalayanlar taşıma keyfini ise bir noter olmak ödüllendirici bir iş olabilir. ABD’nin bazı bölgelerinde, nitelikli bir noter bulmak zor olabilir ve onlar noter olmadıkça pek biçimsel sözleşmeler geçerli değildir olabilir.

 • Medyan Yıllık Maaş : $ 34749 ($ 14.53 / saat)
 • En iyi 10% Yıllık Maaş : $ 51,000 ($ 22.93 / saat)
 • Alt% 10 Yıllık Maaş : $ 19,000 ($ 9.98 / saat)

Noterler ayrıca imza başına veya belge temelinde başına ödenebilir. miktarı noter edilen belgenin ve devlet hukuku türüne göre değişir.

Eğitim, Öğretim, & Sertifikasyon

noter olarak nitelendirilmesi bir arka plan kontrolünü geçtikten kadar basit olabilir. Ancak, bazı eyaletlerde, bir noter haline bir sınavı geçmek gerekir. her devlet noterler için gereksinimleri değişir olduğundan, nelerin gerekli olduğunu görmek için ikamet ettiğiniz devlet ile kontrol edilmelidir. Eğer serbest meslek haline veya öz geçmişine notarization eklemek istediğiniz olsun, eleme genellikle hızlı, basit ve düşük maliyetli bir işlemdir.

 • Eğitim : ABD’de her eyalet bir noter haline gelebilir hangi farklı standartlara sahiptir. Ancak, tüm devletler sen, en az 18 yaşında olduğu devletin yasal ikamet ve sabıkası olmadan gerektirir.
 • Sertifika : noterler için hiçbir resmi sertifikasyon yoktur. Çoğu devletlerin (yaklaşık 100 $ bir ücretli) bir uygulamayı tamamlamak ve bir arka plan onay almak için gerektirir. Noter noter imza ajan olarak genişletilmiş görevleri için hak istiyorsa, sertifika almak için ek ücret ve arka plan kontrolleri olabilir.
 • Eğitim : değil her devlet noter eğitim gerektirir da, her zaman iyi bir fikirdir. Çoğu noter kurslar çevrimiçi tamamlanabilir. Yerel topluluk kolejin web sitesini veya daha fazla bilgi için Ulusal Noterler Birliği web sitesini ziyaret edin.

Noter Beceri ve Yeterlilikler

noterler gerekli becerilerin çoğu birçok her iki işi gerçekleştirmek yüzden hukukçular, benzer vardır. Aynı bankacılar ve kredi memurlarının söylenebilir. Noterler prosedürleri, devlet yasaları, evrak ve bürokrasi ve hükümet süreçleriyle ilişkili bürokrasiyle rahat olmalıdır.

 • Doğrulama : Noterler imzaları noter önce önlerinde her şeyi doğrulamak gerekir. Bu kimlik denetimi ve her iki taraf da imzalanması ne kavradıktan içerir.
 • Uyum : noterler için en düzenlemeler devlet düzeyinde uygulanır. Bu noter yasalar ülkeden ülkeye değişiklik anlamına gelir. Noterler “kestirmeden gider.” Değil Önemli olan O noter sorumluluğu imza sürecinin bütünlüğünü korumak ve aynı zamanda belgenin imzalanmasına ilişkin devlet yasalarının farkında olmayabilirsiniz katılan tarafları bilgilendirmek hem de.
 • Kayıtların tutulması : Noterler dergileri tutmalıdır. Adları, süreleri, yerleri ve daha fazlasını kayıt, tüm bunlar imzalama tarafların anlaşmaya sorumlu tutulacak olmasını sağlar. İmzalar geçersiz kılabilir ilgili detayları kayıt yapılmaması.
 • Yasal Belgeler aşina Delil Toplama belgeler, kredi belgeleri, pasaportlar, yeminli ve sorumluluk noter alemine altında birden sonbaharda. Eğer oluşturmak veya yasal belgelerin tüm bölümlerini incelemek bilmelerini gerekli olmasa da, insanlar imzalanması ve noter neler sorumlulukları herhangi bir durumda uygulanacak neyi tespit etmek gerekir.
 • Esneklik : değil her noter seyahat etmek olsa da, birçok noterler müşterilerine uğruna hareketlidir. Çoğu zaman, resmi anlaşmalar hızlı bir zaman dilimi içinde ve uygunsuz zamanlarda ve yerlerde imzalanmalıdır. Noter gerekli tüm araçları getirerek ederken, bir müşterinin programları ve yerleri ile birlikte çalışmaya hazır olması gerekiyor

İş Outlook

Bölgenizdeki noterler durumu bağlı olarak, talebin yüksek veya düşük olabilir. Yüksek talep alanlar için serbest meslek noterler oldukça iyi yapmak. Kendi patron olarak kendi ev ya da araç (yani mobil noterler) çalışabilirler. birçok banka ve posta taşıyan mağazanız artık noter hizmetlerini tedarik Ancak, bazı alanlarda talebin düşük.

Ayrıca noterler vardır Büro çalışanları birçok işveren için değerlidir. Eğer yasal veya kredi evrak kolları bir sektörde çalışıyorsanız o işverenin rakiplerine göre çok daha hızlı işlem resmileştirmektir izin verdiğinden, noter olma akıllı bir harekettir.

Çalışma alanı

Geleneksel ofis rolünde öncelikle işe noterler için, onların çalışma ortamı geleneksel ofis alanı içinde aynıdır. Bir serbest meslek noter (tam zamanlı veya yarı zamanlı) Ancak, eğer, o zaman mobil olmak için daha fazla fırsat var. Bu, (isterseniz, veya evde) kendi ofisinde noter hizmeti vermek için gerekiyor veya planlanmış imzalanması için müşterilerinize yolculuk anlamına gelir. Mobil noterler kilometre için ücret izin verilir.

Çalışma programı

Kendi patron olarak veya noter da birçok görevimden biri olacağı bir şirket için çalışan olmasına bağlı olarak, sizin programınız esnek olabilir ya da tipik bir 9 ila 5 ofis işi olabilir. Mobil noterler genellikle müşterilerine karşılamak amacıyla, akşamları ve hafta sonları dahil garip saat, çalışması için gereklidir.

İş alın Nasıl

Bir Noter Lisansı alın Eğer bir noter lisansı başvurusunda bulunuyorsanız, size devlet gerekliliklerine bakmak gerekecektir.

Özgeçmiş içinde Noter Becerileri dahil noterler ihtiyaç vardır bir şirkette iş başvurusunda zaman, özgeçmişinizi sizin noter niteliklere dikkat etmek önemlidir. Bir serbest meslek noter gibi bir müşteri tabanı oluşturmak için arıyorsan, pazarlama ve markalaşma içine biraz zaman ve para yatırım yapması gerekecek.

İş Listeleme: Eğer noter görevlerinizin bir parçası olacak burada tipik bir iş için başvuruyorsanız, basitçe standart bir iş arama ana iş unvanı bulun. Üst iş siteleri çoğu üzerinde, ilave bir anahtar kelime olarak “noter” ekleyerek aramanızı filtrelemek için gelişmiş arama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *