Europass životopis písanie tipy

Posted on

Europass životopis písanie tipy

Vzhľadom k tomu, Európska únia rozrástla, stále viac a viac štandardov sú vykonávané Európskym parlamentom s cieľom zvýšiť kvalitu života a priviesť ju na určitú úroveň, kedy občania spoločne žijú a pracujú v Európskej únii budú všetci majú rovnaké práva.

Keď budete žiadať o polohe vnútri niektorého z členských štátov EÚ, či už študujú alebo jednoducho sa snaží získať skúsenosti, jedným z najdôležitejších otázok je, aby bolo možné, aby sa vaše vedomosti a schopnosti jasne chápaný do svojho potenciálneho zamestnávateľa.

Čo je to Europass?

Dňa 15. decembra 2004, a to prostredníctvom rozhodnutia č 2241/2004 / ES, Európsky parlament Rada prijala jednotnú transparentný rámec pre kvalifikácia a kompetencií založením Europass.

Europass  sa skladá z piatich dokumentov: Europass Curriculum Vitae (CV), Europass jazykový pas, dodatok k Europass Certificate, dodatok k diplomu Europass, a dokument Europass Mobility. Prvé dve formy môžete vyplniť sami, zatiaľ čo ostatné tri sú vyplnené a vydané príslušné organizácie.

Vytvorenie vášho Dokumenty

Ak nechcete mať životopis ešte môžete vytvoriť on-line pomocou nástroja pre tvorbu životopisu . Môžete vytvoriť motivačný list s použitím rovnakého systému. Ak už máte životopis, môžete ho upraviť a nahrať on-line . Budete musieť uložiť do cloudu alebo exportovať, keď budete hotoví.

Môžete použiť systém Europass vytvoriť pas zručností a jazykový pas , a preskúmať dodatok k certifikátu , Europass-mobilita , a dodatok k diplomu bude potrebné žiadať o pracovné miesta v rámci EÚ.

Europass CV písanie tipy

Vytvorenie životopisu je prvým a najdôležitejším krokom v procese hľadania zamestnania. Predtým, než  začnete písať  svoj životopis Europass, existuje niekoľko bodov, ktoré by ste mali vedieť.

Vaša CV Europass je prvý kontakt s potenciálnym zamestnávateľom, a budete musieť upútať pozornosť zamestnávateľa v prvých 10-15 sekúnd čítanie vášho životopisu. To je jediný spôsob, ako sa zabezpečiť  rozhovor pre danú úlohu . Ale predtým, než začnete písať to, mali by ste si sami pripomenúť niekoľko dôležitých krokov:

Príklady preskúmanie , než začnete. Nájdete ukážky vo formáte PDF pre každú krajinu v EÚ on-line. Používať je ako vodítko pre vytvorenie vlastnej životopis.

Vaše schopnosti a zručnosti musia byť jasne a logicky prezentované tak, že vaše skúsenosti budú vyčnievať.  Venujte pozornosť k detailu, pretože to je podstata prezentáciu. To zahŕňa pravopisné chyby a interpunkciu.

Všeobecne platí, že váš Europass Životopis by mal byť stručný.  Zvyčajne sa pre osoby s len pár rokov skúseností, dve stránky sú viac než dosť. Pre profesionálov s viac skúseností, môžete napísať Europass CV s viac ako dvoma stránkami. Ak žiadate o manažérske pozície, budete musieť uviesť predchádzajúce skúsenosti podrobnejšie, vrátane dôvodov, o tom, prečo by sa váš potenciálny budúci zamestnávateľ zváži vám ponúka výkonnú plat. V tomto prípade je napísať svoj životopis Europass s čo najväčším počtom strán podľa potreby.

Vždy prispôsobiť svoj životopis na popis práce na pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Skúste, dokonca upozorniť na potenciálne kvalifikácia, ktoré vlastníte, ktoré sú požadované zo strany zamestnávateľa. Neleží v životopise, ako lož môže byť objavená pred alebo počas pohovoru.

Europass CV má štandardné logické poradie, v ktorom sa prezentovať svoje schopnosti a skúsenosti. Budete musieť dokončiť:

  • Osobné informácie
  • Pracovné skúsenosti popis
  • Školenia a vzdelávanie opis
  • Zručnosti a kompetencie opis

formátovanie životopisu

Udržujte s navrhovanými písmo a rozvrhnutie životopisu, pretože to je štandardizovaný rozhodnutie č 2241/2004 / ES. Vytlačiť svoj životopis na bielom papieri, aby sa ubezpečil, že rozloženie je správne.

Nezabudnite, že obsah a podstata vášho životopisu musí byť zrejmé, k potenciálnemu zamestnávateľovi počas 10-15 sekúnd čítanie. Vzhľadom k tomu, by ste mali vždy používať krátke vety. Sústrediť sa na relevantné aspekty svojho školenia a pracovné skúsenosti, a vysvetlite prestávky v štúdiu či kariére.

Po dokončení písaní životopisu, uistite sa, že niekto iný  názor a nechajte  ho, aby sa ubezpečil, že obsah je jasné, ľahko pochopiteľné, a neobsahuje žiadne pravopisné chyby.

Majte na pamäti, že v Európskej únii, váš Europass životopis je kľúčom k úspechu v procese hľadania zamestnania. Stalo sa štandardný dokument umožňuje použiť pre akúkoľvek prácu v ktoromkoľvek členskom štáte Európskej únie, a zároveň uľahčovať to pre uchádzačov o zamestnanie a zamestnávateľov.

Kedy použiť životopis Miesto Resume

V Spojených štátoch životopis je používaný iba v prípade podania žiadosti o akademické, vzdelávacie, vedecké alebo výskumné pozície.

Životopis možno použiť aj žiadať o štipendiá či granty. V Európe, na Strednom východe, v Afrike alebo Ázii, zamestnávatelia môžu očakávať životopis skôr ako  životopis .

Zvoliť vhodnú ŽIVOTOPISU

Uistite sa, že vybrať si vitae učebného formátu , ktorý je vhodný pre pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Ak žiadate o priateľstve, pre  napríklad , nebudete musieť obsahovať osobné informácie, ktoré by inak mohli byť v medzinárodnom CV.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *