Athletic Trainer Náplň práce: Plat, zručnosti, & More

Posted on

Nesmie zamieňať s osobnými trénermi, ktorí pomáhajú jednotlivcom zlepšiť fyzickou kondíciou, atletických trénerov prácu s atlétmi v tíme a individuálne športy, aby sa zabránilo zranenie, poskytnúť okamžitú liečbu zranenia, ktoré sa vyskytujú v priebehu športových súťaží, a pomáhajú športovci rehabilitovať pred zranením.

Atletický tréner povinnosti a zodpovednosť

Táto úloha zvyčajne vyžaduje schopnosť urobiť nasledovné:

  • Vychovávať hráča na správnej techniky v pohybe, a vo svojom športe, aby nedošlo k zraneniu
  • Uplatňovať pásky, obväzy, a traky pre športovcov pred praktikami a hier až po zranení sa vyhnúť
  • Radí športovci na správne používanie zariadení
  • Osvedčená tiesňovej starostlivosti a prvá pomoc pre športovcov je to nutné
  • Pomoc zranených športovcov rehabilitovať v plnej sile
  • Vykonávať administratívne úlohy súvisiace s rozpočtom, nákupy zariadení, zranenia a liečebných správ a ďalšie

Kým ich práce môže treba pracovať s niekým z profesionálneho športovca na vysoké školy futbalového tímu, základná úloha atletického trénera je rovnaký: prevencii a liečbe zranení športovcov.

American Medical Association uznáva atletické trénermi sú spriaznené zdravotné profesionálov, ktorí pracujú, aby sa zabránilo, posúdiť, liečiť, a rehabilitáciu pohybového aparátu zranenia. Tréneri majú rozsiahle znalosti o prvej pomoci, pretože často sú prvé na mieste poskytnúť okamžitú liečbu, kedy dochádza k zraneniam v atletických súťažiach.

Kým tréneri pracujú s trénermi a športovcami každý deň, oni sú zvyčajne pod dohľadom licencovaného lekára. Môžu sa stretnúť s týmto lekárom raz alebo dvakrát týždenne alebo denne, v závislosti od nastavenia.

Atletický tréner Plat

plat atletického lektora sa môže líšiť v závislosti od umiestnenia, skúseností a zamestnávateľom.

  • Stredná ročný plat: $ 46.630
  • Top 10% ročného platu: $ 69.530
  • Dno 10% ročného platu: $ 30.740

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Požiadavky na vzdelávanie a kvalifikácia

Podľa Národnej asociácie Športový tréner, väčšina trénerov majú magisterský či doktorský titul. V niektorých prípadoch sa vyžadujú tieto tituly aj v iných prípadoch, budú pomáhať jednotlivec s kariérnym postupom.

  • Vzdelanie: Pre takmer všetky atletické trénerských pozíciách, aspoň sa vyžaduje bakalársky titul. Väčšina vysokých škôl a univerzít po celej Severnej Amerike ponuke akreditované programy a s popularitou vysokoškolská atletika, tam je veľa príležitostí pre učebne a klinických skúseností. Tréneri zvyčajne študovať súvisiace so zdravím kurzy, ako je anatómia, fyziológia, výživa a bio-mechaniky.
  • Licencovanie alebo certifikácia: Väčšina štátov vyžaduje, aby tréneri mať licenciu alebo registráciu. Pre certifikáciu, tréneri potrebujú bakalársky titul od akreditovanej atletického tréningového programu. Navyše, úspešný kandidát na získanie osvedčenia musí prejsť dôkladnú kontrolu. Ak chcete zachovať certifikáciu, držitelia poverenie musí pokračovať v užívaní lekárskej súvisiace s kurzami a dodržiavať štandardy praxe.
  • Skúsenosť: Pri práci s tímami, tréneri učia dôležité komunikačné zručnosti pracovať s lekármi, tréneri, športové riaditelia, a športovci.

Atletický tréner zručnosti a kompetencie

  • Komunikačné zručnosti: Najlepšie športové tréneri hrdí na prácu s atlétmi, trénermi a zdravotníckych pracovníkov na dennej báze. To si vyžaduje vynikajúce komunikačné schopnosti a často slúži ako prostredník informácií od lekára do koča alebo športovci.
  • Fyzická kondícia: Tréneri by mali byť schopní chodiť, behať a kľačať podľa potreby rýchlo lieči zranenia a práce s atlétmi.
  • Interpersonálne zručnosti: Školitelia musia teraz pracovať v tímovom prostredí a spolupracovať v nejakom vzťahu s lekármi, pacientmi, športovcov, trénerov a rodičmi.

Job Outlook

US Bureau of Labor Statistics projektov, že zamestnávanie atletických trénerov porastie o 23 percent od roku 2016 do roku 2026, čo je oveľa rýchlejší ako priemerný 7 percent u všetkých profesií.

Tréneri sú požadované pre viac atletické preteky, než kedykoľvek predtým, pretože väčší dôraz je kladený na bezpečnosť prostredníctvom regulácie. S atletických trénerov v mieste, športové tímy a skupiny často schopní ušetriť peniaze na náklady na poistenie.

Pracovné prostredie

V závislosti od druhu športu, trénerov môže trávia väčšinu svojho času práci doma, alebo vonku. Zvyčajne je potrebných mnoho postavenie, pretože pozorovať dlhé hodiny praxe požadované tímy a športovci v jednotlivých športoch. Cestovať do atletických disciplín často je nutná.

Okrem potenciálu pre dlhé hodiny, je potenciál pre neodkladnú starostlivosť môžu poskytovať stres pre trénera. Rýchle rozhodnutia je často potrebné v takýchto chvíľach. Tiež tu môže byť tlak rýchlo získať vrcholoví športovci späť po zranení a na hracej ploche.

Pracovný rozvrh

Ak tréner pracuje s konkrétny tím, ich doba líši podľa prílivu a odlivu mimo sezónu, preseason, a pravidelné sezóny. Trénerov, ktorí pracujú v nemocniciach a na klinikách môže mať viac pravidelný harmonogram a často vykonávať terénne prácu na rôznych miestach.

To nie je nezvyčajné pre školiteľov na vysokej úrovni škôl tiež pôsobiť ako učiteľ, ktorý v priebehu sezóny môžu vyžadovať rozsiahle hodiny spolu (niekedy 60 až 70 týždenne).

Porovnaním podobnú prácu

Ľudia, ktorí majú záujem stať sa športové tréneri tiež zvážiť nasledujúce kariéry, ktoré sú uvedené s ich medián miezd:

  • Tréneri a skauti: $ 32.270
  • Zdravotníci a záchranári: $ 33.380
  • Fyzioterapeuti: $ 86.850
  • Rekreačný terapeuti: $ 47.680

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.