Čo treba zahrnúť do rezignácie List ukončite prácu

Posted on

Čo treba zahrnúť do rezignácie List ukončite prácu

Akonáhle ste sa rozhodli ukončiť svoju prácu, profesionálne vec urobiť, je podať výpoveď. Vaša rezignácia list bude uľahčiť prechod v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov na prácu, a vám tiež pomôže udržať pozitívny vzťah so svojím zamestnávateľom, aj potom, čo už nie sú v spoločnosti. Čo by ste mali by ste mali zahrnúť do svojho listu?

Keep Your Letter Short

Pri písaní rezignáciu list, že je dôležité, aby to tak jednoduché, stručné, a zameral sa ako je to možné. List by mal byť tiež pozitívny. Ak ste sa rozhodli ísť ďalej, je tu kritizovať svojho zamestnávateľa alebo svoju prácu nemá zmysel. Možno budete musieť odkaz z tejto spoločnosti jedného dňa.

Čo treba zahrnúť do vašej Odstúpenie List

Váš list o odstúpení by mala obsahovať informácie o tom, kedy ste na odchode. Môžete si tiež nechať zamestnávateľ vedieť, že za váš čas s firmou. Ak si nie ste istí, čo písať, preskúmať vzorky rezignáciu list a dostať tak nápady na to, ako štruktúrovať a slovo listu.

  • Skutočnosť, že ste opustil a dátum, kedy vaše rezignácia je účinná.
  • Ďakujem svojmu zamestnávateľovi za príležitosti, ktoré ste mali počas svojho zamestnania.

To je obvykle lepšie odstúpiť osobne, a potom pokračovať s formálnou rezignácie listu. Avšak, ak potrebujete poslať rezignáciu e-mail, napísať to ako profesionálne, ako by to bola rezignácia list na papieri. Tu je návod, ako odoslať e-mailové správy rezignácie.

Bez ohľadu na to, prečo sa rezignovať, alebo ako sa cítite o tom, či ste spomenul, prečo odchádzate, uistite sa, že neobsahujú nič negatívneho alebo pohŕdavé o spoločnosti, svojho nadriadeného, ​​spolupracovníkov, alebo vašich podriadených.

Tip : Vaše rezignácia listu bude zahrnutá do súboru zamestnanosti a mohli by byť zdieľané s potenciálnymi budúcimi zamestnávateľmi; Preto by malo byť profesionálny a ochotný.

Rezignácia List Písanie Tipy

Aj keď za určitých okolností, ako je ťah cross-country, sa sťahujú do zahraničia, alebo rozhodnutie zamerať sa na výchove, môže mať zmysel oznámiť dôvod pre vašu rezignáciu, v mnohých prípadoch, ktoré zdieľajú údaje o tom, prečo ste odstúpil nie je nutné ,

Všeobecne platí, že udržať svojej rezignácie list stručne ak veci je výhodná. Aj keď to nie je nutné, ktoré ponúkajú na pomoc počas prechodného obdobia a týždňov je zvyčajne ocenia nasledujúci.

Ak chcete zabezpečiť, aby vaše rezignácia list obsahuje všetky správne informácie, a žiadny z nesprávnej informácie nájdete v týchto rezignácia list písanie tipy, než podáte rezignáciu.

Pokyny pre písanie a formátovanie Vášho listu

Rezignácia Letter Dĺžka: Udržujte svoje rezignáciu stručnú; Nechcete písať stránky a stránky týkajúce sa vášho nového zamestnania, alebo prečo sa vám nepáči vaše existujúce. Väčšina rezignácia listy nie sú stránky viac ako jeden zadaný.

Písmo a veľkosť: Použite tradičné písmo, napríklad Times New Roman, Arial alebo Calibri. Vaša veľkosť písma by mala byť medzi 10 a 12 bodov.

Formát: rezignácia list by mal byť jednoduché riadkovanie s medzerou medzi jednotlivými odsekmi. Použite asi 1 “okrajov a zarovnanie textu doľava (vyrovnanie sa pre väčšinu obchodných dokumentov).

Presnosť: Uistite sa, že upravovať svoje rezignáciu list pred zaslaním ju. Ukážte svoju rezignáciu list kariérny poradca alebo požiadajte priateľa, aby ju prečítať, ak chcete, aby niekto iný kontrolovať ju pre vás.

E-mailom alebo Mail?: Je vždy lepšie, aby odstúpil osobne, a potom sledovať tým, že pošle list s rezignáciou. Avšak, ak to okolnosti neumožňujú, aby sa poradiť so svojím manažérom osobne a budete musieť dať im vedieť hneď, môžete poslať e-mail rezignáciu. Tento e-mail by mal riadiť rovnakými pravidlami ako formálna rezignácia listu.

Ako riešiť a organizovať rezignácia Letter

Hlavička: rezignácia list by mal začať s vami aj kontaktné údaje zamestnávateľa (meno, titul, názov firmy, adresa, telefónne číslo, e-mail) a následne ku dňu. Pokiaľ sa jedná o e-mail, skôr než skutočný list, vaše kontaktné údaje na konci listu, po podpise.

Oslovenie: Adresa rezignáciu list svojmu manažérovi. Používať jeho alebo jej formálne titul ( “Dear Mr./Mrs./Dr. XYZ)

Odsek 1: stať, že ste odstúpil a musí obsahovať dátum, kedy bude vaša rezignácia byť účinná. Skontrolujte, či vaša zmluva vidieť, ako veľmi všimnete, že požaduje, aby váš správca.

Odsek 2: (Voliteľné) Ak chcete, môžete si povedať, prečo ste opustil (teda vy sa začínajú inú prácu, sa vracia do školy, máte čas štartu), ale to nie je nutné. Ak sa rozhodnete povedať, prečo odchádzate, byť pozitívne – zameranie na tom, kde budete nabudúce, nie na to, čo sa nepáčilo o svojom súčasnom zamestnaní.

Odsek 3: (Voliteľné) Ak viete, že bude úplne k dispozícii, hovoria, že ste ochotní pomôcť s prechodom, že váš odchod spôsobí.

Odsek 5: (Nepovinné) Ak by ste chceli list referencie od vášho manažéra, môžete požiadať o tom tu.

Odsek 4: (Nepovinné) Ďakujem svojho nadriadeného za príležitosť pracovať pre spoločnosť. Ak by ste mali obzvlášť dobré skúsenosti, môžete ísť do trochu podrobnejšie o tom, čo si ceníte o zamestnanie (sú ľudia, s ktorými spolupracoval, projektoch ste pracoval na, atď.)

Blízko: Použite druhu, ale formálne signoff, ako je napríklad “S pozdravom” alebo “S pozdravom”.
Podpis: Koniec s vaším podpisom, rúk, nasleduje vašej zadaný názov. Pokiaľ sa jedná o e-mail, jednoducho uviesť svoje meno napísané, nasleduje vaše kontaktné údaje.

Odstúpenie Letter Príklad

Kevin Taw
123 Main Street
Anytown, CA 12345
555-555-5555
kevin.tau@email.com

1.9.2018

Ginger Lee
Manažér
Watson a Smith
123 Business Rd.
Business City, NY 54321

Vážená pani Lee:

Píšem dnes, aby vás upozornil, že budem rezignovať svoju pozíciu recepčnej efektívne dva týždne odo dneška. Aj tu na Watsona a Smith si užil svoj čas, a ďakujem vám za príležitosť a školenie ste nám poskytli v priebehu posledných piatich rokov.

Prosím, kontaktujte ma s prípadnými otázkami a budem rád pomôže s akýmikoľvek prípravkami, ktoré je potrebné uviesť v novom recepčnej. Môj email je steve.lau@email.com a môj mobil je 555-555-5555.

S pozdravom,

Kevin Taw (podpis výtlačok letter)

Kevin Taw

Čo nezaradiť vo svojom liste

Ak ste nemal rád svoju prácu, nie je potrebné hovoriť, tak vo svojom liste. Vy nechcete, aby všetkých nepriateľov – po tom všetkom, budete musieť požiadať svojho nadriadeného o odporúčania.

Dôležité informácie : Ak máte v pláne na tom, aby akýkoľvek druh právneho nároku voči svojim zamestnávateľom na nesprávnu liečbu, atď, môže to byť vo vašom najlepšom záujme, aby vynechať túto sekciu.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *