Ako Answer Behaviorálne Rozhovor Otázky

Posted on

Ako Answer Behaviorálne Rozhovor Otázky

Väčšina manažérov náborové obsahovať aspoň niekoľko otázok správanie v každom pohovore by viesť. Čo môžete očakávať, keď budete opýtaný, tieto typy otázok? V behaviorálne pohovor, anketár kladie otázky o svojich minulých pracovné skúsenosti. Napríklad, on alebo ona by sa povedať, “Povedz mi niečo o dobe, kedy ste museli multitaskingu pri práci” alebo “Dajte mi príklad konfliktu ste mali so zamestnancom. Ako si to vyriešiť? “

Zamestnávatelia, ktorí používajú tento prístup sa snaží konkrétny dôkaz, že dokazuje, že kandidát má schopnosti a zručnosti potrebné pre túto prácu. Myšlienka behaviorálna rozhovor otázku je, že správanie v minulosti je indikátorom budúceho správania. Preto príklady z vašej minulosti dať zamestnávateľovi predstavu o tom, ako by ste zvládnuť podobnú situáciu, ak ste boli, aby pracovali.

To, čo by mohol byť požiadaný

Anketári môže predstavovať rad otázok správania. Príklady pohovore otázky patria: “Môžete mi dať príklad, ako ste motivovaní na nevýkonný podriadený k zvýšeniu produktivity?” a “Opíšte, kedy ste zaviedla nový program, ktorý bol úspešný.”

Zamestnávatelia hľadajú Podrobné vysvetlenie zážitku zo svojej minulosti. Chcú vedieť, čo zážitok bol, a ako ste sa s ňou. Vaše odpovede dá pýtajúcimi údaj o tom, ako zaobchádzať s projektmi a problémy v práci.

Ako sa pripraviť

Je nemožné, aby kandidáti predvídať všetky možné otázky, budete požiadaní pred rozhovorom. Mnohí budú špecifické pre prácu, pre ktorú ste sa zvažuje. Avšak tým, že pozorne preskúma zoznam pracovných miest a revízie zoznamov spoločných správanie pohovore otázky, môžete sa pripraviť na najpravdepodobnejší otázky.

Predtým, než ísť do rozhovoru, mať čas na identifikáciu vlastnosti ideálneho kandidáta pre danú pozíciu. Pozrite sa do zoznamu pracovných miest na zozname kvalifikácií a skenovanie pre všetky kľúčové slová, ktoré vám napovie, čo zamestnávateľ chce na uchádzačov o zamestnanie. Potom odpovedať vašej kvalifikácii na prácu, takže ste pripravení s príkladmi vo vzťahu ku skúsenostiam a kvalifikácii je zamestnávateľ hľadá.

Okrem hľadajú akékoľvek narážky v inzeráte, ak čas dovolí, vykonávajú informačné rozhovory s profesionálnymi kontakty v tejto oblasti získať vstup ohľadom preferovaných zručností, databáz znalostí a osobných kvalít úspešných zamestnancov v danom type práce.

Akonáhle sa dostanete pocit otázok môžete byť požiadaní, ďalším krokom bude prísť s príkladmi z minulých skúseností, ktoré pomohli rozvinúť schopnosti a vlastnosti potrebné pre prácu. Vytvoriť zoznam siedmich až 10 kľúčových aktív, ktoré vám robia silného kandidáta pre vašu cieľovú prácu. Pre každé aktívum, myslím, že anekdoty alebo príbeh o tom, ako ste použili, že sila pridanú hodnotu v nejakej situácii. Môžete použiť anekdoty zo svojich rolí ako zamestnanec, študent, dobrovoľník alebo stážista.

Ako Answer Behaviorálne Rozhovor Otázky

Pri cvičení odpovedi na správanie pohovore otázky, zvážiť nasledujúce, čo sa nazýva metóda STAR odpoveď rozhovor. Jedná sa o štyri krok technika odpovedať na otázky o minulosti správaní pri práci:

  • (S) situácie. Popísať situáciu alebo pôdu. Vysvetlite miesto, ktoré bolo pracovať pre alebo úlohu, ktorý dostali.
  • (T) úloh. Popísať problém alebo problém, ktorý bol konfrontovaný s.
  • (A) Action.  Popísať akciu, ktorú vzal zasiahnuť v situácii, alebo vyriešiť problém. To by malo predstaviť kľúčové aktívum chcete ilustráciu.
  • (R) Výsledky. Popisujeme výsledky vaše akcie generované. Vysvetlite, ako ste pomohol vyriešiť problém, alebo zlepšiť spoločnosť nejakým spôsobom.

Predstavte si, že zamestnávateľ spýta behaviorálnej rozhovor otázku: “Povedz mi niečo o dobe, kedy ste použili svoje organizačné schopnosti s cieľom zlepšiť situáciu v práci.” Možnú odpoveď pomocou STAR techniku ​​vyzerať nasledovne:

Keď som sa na prácu ako asistent na Marketing Solutions, akonáhle som sa dozvedel, že nie je ľahko prístupný systém pre získavanie informácií o minulých kampaniach. Každý z piatich poradcovia mali vlastné počítačové súbory. Navrhla som riaditeľovi, že sme založili spoločnú on-line registračný systém s minulými materiálmi kampane, ktorá by bola prístupná všetkým zamestnancom. Povedal som si každý zo zamestnancov, ktorí majú získať vstup o tom, ako kategorizovať súbory a navrhla systém, ktorý bol implementovaný. Tento systém bol úspešný; je stále na svojom mieste o štyri roky neskôr. Môj nadriadený spomenul tento úspech ako jeden z dôvodov môjho raise v mojej nedávnej kontrole výkonu.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *