Medzinárodná Curriculum Vitae príklad a písanie tipy

Posted on

Medzinárodná Curriculum Vitae príklad a písanie tipy

Ak ste hľadajú mimo pracovného Spojených štátov, byť vedomí, že mnohí zamestnávatelia vás požiada o životopis (alebo “CV”), možno so sprievodnou profilom, skôr než na “životopis”. To môže byť mätúce, pretože v USA životopise sa používajú takmer výhradne pre prácu v akademickom prostredí , vedeckých oblastí výskumu, a zdravotníckych profesií .

Americké životopisy sú poverení báze, s použitím funkčné kategórie do zoznamu niečí vzdelanie, publikácie, vyznamenania a ocenenia, skúseností z výskumu, školení a odborných termínov. Medzinárodná curriculum vitae, aj keď sú štruktúrované skôr pokračuje s niekoľkými dôležitými rozdielmi.

Medzinárodná Curriculum Vitae Požiadavky

V závislosti od krajiny, na ktorú sa uchádzate, môžete byť požiadaní o poskytnutie osobných údajov, ktoré by bolo nezákonné (z dôvodu diskriminácie na základe veku a ďalších zákonov o zamestnanosti EEOC ) pre zamestnávateľa vyžiadať v Spojených štátoch.

Typy informácií, ktoré by ste mohli potrebovať, aby obsahovať vaše dátum a miesto narodenia, štátnu príslušnosť, pohlavie, rodinný stav vášho / počet detí a ich vek, svoje jazykové schopnosti, náboženstva, zdravotného stavu a / alebo vaše číslo pasu. Mnoho medzinárodných zamestnávatelia vyžadujú tiež kandidátmi zahrnúť obrázky na ich životopisy.

Tipy pre písanie medzinárodnej životopis

Pripravuje medzinárodné životopis bude mať viac výskumu a úsilia, než vypracovanie USA životopis alebo CV. Našťastie existujú zdroje, ktoré vám môžu pomôcť. Tu sú dôležité kroky nasledovať.

Do vášho výskumu : Predtým, než začnete písať svoj medzinárodný životopis, zistiť, aké sú zvláštne požiadavky sú pre krajinu, na ktorú cielite. Jednou z príčin je dobré VisualCV , ktorý uvádza prvky potrebný nielen pre regióny (Severnej Amerike, Austrálii a Veľkej Británii, Európe, na Strednom východe a v Afrike, Ázii a Južnej Amerike), ale aj pre niektoré z jednotlivých krajín v týchto regiónoch.

Pre informácie o konkrétnych krajinách, je najlepšie, môže byť jednoducho “Google” frázy ako “Portugalsko požiadaviek CV.”

Určte dĺžku Optimálna Strana : Rôzne krajiny majú rôzne predstavy o dĺžke životopisov. V Nemecku a Grécku, päť stránok životopisy sú bežné; vo Veľkej Británii, dva je normou.

Rozhodnúť o vašej formátu : Väčšina medzinárodných životopisov, rovnako ako v USA pokračuje, sú štruktúrované pomocou obrátenom chronologickom formátu , počnúc vašej poslednej práci. Avšak, to môže byť tiež účinné použiť funkčné formát , ak chcete zdôrazniť svoje zručnosti a vedomosti (buď preto, že vám chýbajú skúsenosti skutočnú prácu, alebo preto, že chcete vytvoriť významnú zmenu v oblasti kariéry).

Zamyslite sa nad tónom: V západných krajinách, životopisy sú typicky osobné marketingové dokumenty, kde sa očakáva, že “húkanie svoje vlastné lesný roh,” predstaví profesionálne a osobné silné stránky a úspechy, ktoré vám umožnia povzniesť sa nad svoju konkurenciu. V niektorých východných krajinách, ako je Čína, ale záujemcovia o zamestnanie sa očakáva miernejší písať.

Preložiť svoj životopis: I keď nie všetky medzinárodné úlohy vyžadujú, aby ste hovoriť jazykom krajiny, kde budete pracovať a bydliska, veľa robiť. Najlepší spôsob, ako dokázať svoju jazykovú kompetenciu je previesť svoj životopis do jazyka používaného zamestnávateľom. Ak pochybujete o svoje vedomosti, majú natívne alebo pokročilé hovorca skorigovať svoj životopis preložený chyby.

Pružina pre profesionálne headshot : Ak Zaslaním Vášho životopisu zamestnávateľovi, ktorý vyžaduje fotografiu, majú profesionálne jeden zaujatý.

Vzorka International CV

To je príklad medzinárodnej CV. S ee nižšie pre viac príkladov.

Barry Žiadateľ
Rua Main, Porto, Portugalsko
barry.applicant@email.com
000.123.4567 (Cell)
Pohlavie: M
Dátum narodenia: 13.srpna 1990, Porto, Portugal
Národnosť: Portugalská
Married

PROFIL

Môj kozmopolitné pozadia a analytické podiely v iných kultúrach spolu s vedením niekoľkých európskych jazykov, dovoľte mi riadiť nadnárodné pracovnú silu, ktoré vyžadujú zladenie rôznych národných prístupov k výkonu umenia. Osvedčená vodca s rozsiahlym skúsenostiam v oblasti prevádzky, výroby a techniky riadenia ľudských, rýchlo som sa prispôsobiť novým výzvam a ľahko motivovať výroba projektu konsenzu, schvaľovanie, koordinácia, financovanie, stagingu a uvedenie na trh.

VZDELÁVANIE

Vyštudoval históriu, Lusiada univerzite v Lisabone, Lisabon, Portugalsko
Key kurzu : portugalskej histórie, stredovekej histórie, renesančné histórie, portugalskom Explorers, španielskej histórie, talianskej histórie, dejiny pápežstva

Odborná príprava vo všeobecnej hudobných štúdií, Gregorian INŠTITÚT Lisabone, Lisabon, Portugalsko
tematických oblastí : dejiny hudby, gregoriánsky chorál, hudobné kompozície, hudobné notácie, hudobné divadlo, symfonický skladateľov, orchestrálne hudba

PROFESIONÁLNE SKÚSENOSTI

Casa da Música koncertné-Hall, Porto, Portugalsko
vedúci verejných a stavebných služieb  (09 2017-súčasnosť)

  • Koordinuje a riadi 500 front-of-house, back-of-house, správu, údržbu a marketing personálu.
  • Zahájený nový digitálny marketingovú kampaň, ktorá zvyšuje priemernej veľkosti publika o 40%.
  • Pod dohľadom plánovanie CZK 1,5 M renovácii historických budov areálu.

Casa da Música koncertné-Hall, Porto, Portugalsko
výrobný a prevádzkový riaditeľ  (apríl 2015-august 2017)

  • Koordinované Contemporary Music vystúpenia vysoko postavených skupín z Veľkej Británie, Japonska, Afriky a Južnej Ameriky.
  • Prerokovanej rentabilné zákazky na novú javiskovú osvetlenie a audio zariadenia.
  • účinne spolupracovala s hlavnými médií a sociálnych médií vplyvných na zvýšenie povedomia verejnosti o koncert halových akcií.

Honors / AWARDS

RIBA European Award 2018
Cena Európskej únie za súčasnú architektúru, 2017
Cenu Asociácie muzikantov, 2017

JAZYKY

Portugalsky, anglicky, španielsky, francúzsky a taliansky

POČÍTAČOVÉ ZRUČNOSTI

Microsoft Office Suite (Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook) a Adobe Creative Suite

Kultúrne záujmy a pohybové rekreácie

História, hudba, sociológie, psychológie, divadlo, symfonická hudba, tenis a plávanie

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *