Tipy pre vytváranie Video životopis

Posted on

Tipy pre vytváranie Video životopis


Čo je to video životopis a ako to môže pomôcť vášmu hľadanie zamestnania? Video životopis je krátke video vytvorené kandidáta na zamestnanie a nahrané na internete (alebo e-mailom na manažéra) pre potenciálnych zamestnávatelia ku kontrole.

Video životopis popisuje schopnosti a skúsenosti jednotlivca a zvyčajne sa používajú na doplnenie papiera životopis. Rovnako ako u  tlači životopis , je to možné, aby sa video životopis byť buď všeobecne, alebo cielené smerom ku konkrétnej pozícii alebo spoločnosti. Video životopis možno vytvoriť profesionálne pre vás, alebo si môžete vytvoriť vlastné. Niektoré hľadanie zamestnania a sietí lokalít poskytnúť prostriedky pre užívateľov začleniť videa sa obnoví do ich profilov.

Je dôležité mať na pamäti, že video životopis sa nebude vám získať prácu. Avšak, to môže pomôcť pri uvádzaní na trh sami na potenciálnych zamestnávateľov – ak sa to robí správne.

Mali by ste vytvoriť video životopis?

Vytvorenie video životopis je voliteľná úloha pre uchádzačov o zamestnanie (veľmi zriedka budú spoločnosti potrebovať alebo požadovať video životopis z kandidátov). Pre niektorých uchádzačov o zamestnanie, najmä tie v vizuálnych alebo tvorivých oblastiach, video životopis môže zvýrazniť dôležité zručnosti.

Napríklad video životopis je užitočné pre zobrazenie akýkoľvek druh práce založenej na výkonnosti, či už ide o hranie na javisku, vyučovanie triedy, alebo prezentáciu štvrťročné čísla.

Tiež video životopis môže byť dobrý spôsob, ako predviesť svoje osobnosti; pre ľudí v zamestnaní klienta orientovaný, ktorých práca zahŕňa očarujúce potenciálnym kupcom, video životopis môže byť prospešná.

Avšak, je to ľahké prepočítať vo video životopis – existuje vysoké riziko, že scenár, natáčanie štýl, alebo umiestnenie nie sú vyhovujúce.

Upozornenie: Ak urobíte sami a majú malú natáčanie skúsenosti, vaše video naraziť ako neprofesionálne.
Tiež majte na pamäti, že keď sa niečo na internete, akonáhle vaše video súbor je tam vonku, nemôžete kontrolovať, ako bol zdieľaný.

Urobil zle, to môže v najlepšom prípade brániť svoje šance na získanie interview. V najhoršom prípade to môže zraziť vás z tvrdení a uviesť do rozpakov vás. To je to, čo sa stalo na jedného študenta, ktorý poslal video životopis ukazuje sa dvíhanie závažia, ktoré slúžia tenisové loptičky a spoločenský tanec. Je vyrobená na bicykloch na internete, a to nezapôsobilo žiadne potenciálnych zamestnávateľov, aby prinajmenšom.

Niektorí manažéri náborář nebude ani zobrazenie videa pokračuje, lebo sa obávajú nároky diskriminácie v procese prijímania. Takže, zatiaľ čo video životopis môže byť skvelý spôsob, ako si všimol, starostlivo zvážiť pred vytvorením jedného, ​​aby sa ubezpečil video životopis je správne uloženie pre vás a dobré využitie vášho času.

Tipy pre vytváranie Video životopis

Ak uvažujete vytvoriť video životopis ako súčasť vášho hľadania zamestnania, majte na pamäti tieto tipy:

  • Buďte profesionálny:  Šaty, ako by ste na pohovor, a udržiavať profesionálne vystupovanie. Vyhnúť sa slang a samozrejme nadával. Dávajte pozor tiež na pozadí záberov, a uistite sa, že vyzerá upratané. Tiež skontrolujte, či nie sú žiadne rušivé zvuky v pozadí.
  • Pripravte si skript:  Ešte ad libitum videu úplne. Ak chcete vyzerať prirodzene a off-the-manžeta, ale mal by mať zmysel pre to, čo chcete povedať, a ako chcete frázy to. Nečítajú priamo zo skriptu, alebo z vášho životopisu, pretože to vedie k tupé videu. Medzi hlavné body, ktoré vyjadrujú vo videu sú to, čo vám poskytne spoločnosť a svoje hlavné ciele, zručnosti a úspechy. Myslieť na videu, ako je rozstup, prečo by spoločnosť mala najať.
  • Poznať svoje publikum:  Ako ste si naplánovať svoj scenár a umiestnenie filmovanie, zvážiť, kto bude sledovať video a kalibrovať spôsobom. Video pripravený na pozíciu v banke sa môže líšiť od obrazu pripravené pre start-up.
  • Show, nehovorte:  Použite vizuálne ilustrovať, čo hovoríš vo video skriptu a predviesť svoje schopnosti a zručnosti. Napríklad, keď sa uchádzate o miesto, kde prezentácie sú významnou súčasťou úlohy, môžete natočiť sami zostavovaní PowerPoint. Alebo, ak je niektorý z vašich prezentácií boli zaznamenané pomocou tohto zábery vo videu životopis.
  • Nechaj si to stručne:  Videá by mala byť v rozmedzí od 30 do 90 sekúnd. Niečo dlhšie, než to je nepravdepodobné, že by sa pozeral.
  • Zdieľať s priateľmi a rodinou:  Získanie spätnej väzby od ostatných, je dôležitým krokom. Spýtajte sa pár ľudí sa pozerať na video a vykonávať úpravy a zmeny na základe ich pripomienok.

Vždy majte na pamäti, že akonáhle vaše video je na internete, už nemusíte mať kontrolu nad tým, kto to vidí, alebo ako to je zdieľaný. Vezmite spätnú väzbu od priateľov a rodiny vážne. Ak si myslia, že je to zlyhanie, nezdieľajú video.

Video Pokračovať nerobiť

  •  Nemiešajte svoj osobný život s profesionálne jeden. Ak máte informácie na svojej stránke na Facebooku alebo Twitteri, že by ste preferovať zamestnávatelia nevidia, nespájajú grafickú životopis na niektorú z týchto stránok.
  • Neočakávajte, že vaše videá životopis vymeniť tradičné životopis. Nie všetci zamestnávatelia majú záujem o video životopis, a iní sa obávajú o otázkach diskriminácie, ako je najímanie kandidátov, pretože o tom, ako vyzerajú a radšej zvuk než ich kvalifikácii. Avšak, dobre urobil video môže posilniť svoju kandidatúru na zamestnanie.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *