Ako nástroje používať sebahodnotenie, aby sa rozhodli pre kariéru

Posted on

Ako nástroje používať sebahodnotenie, aby sa rozhodli pre kariéru

Jedinci, ktorí sa snažia, aby sa rozhodli pre kariéru sa často pýtajú, či môžu mať test, ktorý im povie, čo zamestnania je pre nich. Bohužiaľ, tam nie je jediný test, ktorý bude magicky povie, čo má robiť so zvyškom svojho života. Kombinácia nástrojov samohodnotenia , ale pomôže s rozhodnutím.

Počas fázy sebahodnotenie tohto procesu plánovania kariéry , získavanie informácií o sebe urobiť kvalifikované rozhodnutie. Sebahodnotenie by mali zahŕňať dôkladne skúmať vaše hodnoty , záujmy , osobnosť a schopnosti .

  • Hodnoty: to, čo je dôležité, rovnako ako úspech, postavenie a autonómie
  • Záujmy: čo ich baví, teda hranie golfu, dlhé prechádzky, a visí von s priateľmi
  • Osobnosť: rysy určitej osoby, motivačné disky, potreby a postoje
  • Aptitude: aktivity ste dobrí, ako je písanie, programovanie a vyučovanie. Môžu to byť fyzické zručnosti alebo tie získané prostredníctvom školení a vzdelávania.

Mnoho ľudí si najať kariéry poradcu, aby im pomohla s týmto procesom a spravovať celú radu zásob sebahodnotenie. Čo bude nasledovať, je diskusia o rôznych typov nástrojov, rovnako ako niektoré iné veci, aby zvážila pri používaní svoje výsledky, aby sa rozhodli pre kariéru.

zásoby hodnota

Vaše hodnoty sú možno najdôležitejšia vec, aby zvážila pri výbere povolania . Ak nechcete vziať do úvahy pri plánovaní svojej kariéry, je tu dobrá šanca, že nemajú radi svoju prácu, a preto nie je uspieť v ňom. Napríklad človek, ktorý preferuje samostatnosť by nemal byť šťastný v práci, kde on alebo ona nemôže byť nezávislý.

Existujú dva typy hodnôt: vnútorné a vonkajšie. Vnútorné hodnoty sú vztiahnuté k samotnej práci a čo to bude prínosné pre spoločnosť. Prímesové hodnoty sú vonkajšie znaky, ako je napríklad fyzické prostredie a zárobku. Hodnota zásob bude klásť otázky, ako sú nasledujúce:

  • Je vysoký plat pre vás dôležité?
  • Je dôležité, aby vaša práca zapojiť interakciu s ľuďmi?
  • Je dôležité, aby vaša práca s cieľom prispieť k spoločnosti?
  • Má prestížnu prácu pre vás dôležité?

Počas sebahodnotenie, je  kariéry poradca  môže podávať jednu z nasledujúcich zásob hodnota:  Minnesota Význam dotazník (Miq)prieskum medziľudských hodnôt  (SIV), alebo  Temperament a hodnoty Inventory  (TVI).

úrokovej Zásoby

Kariérny rozvoj odborníci tiež často spravovať úrokové zásoby , ako je napríklad veľký záujem o Inventory  (SII), predtým nazvaný  Strong-Campbell Záujem Inventory. Tieto nástroje sebahodnotenia pýtať jednotlivcom odpovedať na množstvo otázok, pokiaľ ide o ich ( prekvapenie ) záujmy. EK Strong, psychológ, propagoval ich rozvoj. Zistil, prostredníctvom dát zhromaždil asi páči a čo nie celý rad aktivít, predmetov a typov osôb, ľudí, že ľudia v rovnakej kariére (a spokojní v tejto kariéry) mal podobné záujmy.

Dr John Holland  a iní za predpokladu systém zodpovedajúcich záujmom s jedným alebo viacerými zo šiestich typov: realistické, vyšetrovanie, umelecké, spoločenská, podnikavých a konvenčné. On potom uzavreté tieto typy s profesiou. Keď budete mať úrokovú súpis, výsledky sú porovnané s týmto štúdie uvidíte, kam sa vojde in-sú vaše záujmy, podobné tým z  policajta  , alebo tých, ktoré majú účtovné, napríklad?

osobnostné Zásoby

Mnoho osobnosti zásoby používané pri plánovaní kariéry sú založené na teórii osobnosti psychiatra Carla Junga. Veril štyri páry protiľahlých preferencie, spôsob, akým jednotlivci rozhodnúť sa robiť things- make up osobnosti ľudí. Sú  extroverzia  a  introverzie  (ako jeden odpadne), snímanie a intuícia (ako človek vníma informácie), myslenie a cítenie (ako jeden robí rozhodnutia), a súdiac a vnímania (ako človek žije svoj život). Jeden preferencie z každej dvojice tvoria typ osobnosti jedinca.

Kariérny poradcovia často používajú výsledky z posúdenia na základe Jungian teórie osobnosti, ako je napríklad  píše indikátor Myers-Briggs  (MBTI), aby pomohol klientom vybrať kariéry. Verí, že jedinci s určitým typom osobnosti sú vhodnejšie pre konkrétne povolanie. Príkladom by mohol byť, že introvert nebude dariť v kariére, ktoré mu ukladá, aby sa okolo iných ľudí po celú dobu.

posúdenie aptitude

Pri rozhodovaní o tom, čo pole pre zadanie, musíte objaviť svoje schopnosti, . Nadanie je prirodzená alebo získaná schopnosť. Okrem toho pri pohľade na to, čo ste dobrí v tom, tiež zvážiť, čo vás baví. Je možné, že je celkom zbehlý v určité zručnosti, ale pohŕdajú každú sekundu strávený používať. Všeobecne možno povedať, že aj keď ľudia zvyčajne si to, čo oni sú dobrí.

Aj keď ste posudzovania svoje zručnosti, premýšľať o dobe, ktorú ste ochotní minúť získať pokročilejšie alebo nové  zručnosti . Otázka sa spýtať sami seba, je to, či kariéra má všetky vlastnosti považujem lákavá, ale to trvá x rokov sa pripraviť na to, bol by som ochotný a schopný, aby sa tento časový záväzok?

Dodatočné Čo je potrebné zvážiť

Kým prechádzajú procesom sebahodnotenia, brať do úvahy ďalšie faktory, ktoré ovplyvnia váš výber kariéry. Napríklad premýšľať o svoje rodinné povinnosti a vašu schopnosť platiť za vzdelanie alebo odbornej prípravy. Nezabudnite, že sebahodnotenie je prvým krokom v procese plánovania kariéry, nie posledný.

Po dokončení tejto fázy, ísť na ten budúci, profesijného prieskum . S výsledkami sebahodnotenia v mysli, budúci, vyhodnotiť celý rad profesií, aby zistili, ktoré z nich sú najlepšie fit. Aj keď sú vaše sebahodnotenie môže naznačovať určitú dráhu je vhodný pre niekoho s vašimi záujmami, osobnosť, hodnoty a schopnosti, to neznamená, že to je ten, ktorý je najviac pre vás to pravé. Rovnako tak nie je zľava povolanie len preto, že nevykazuje vo výsledkoch sebahodnotenia. Urobiť veľa výskumu o nejakej profesii, v ktorej Vás zaujíma.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *