Sprievodný list Tipy: Ako vytvoriť svoj sprievodný list Stand Out

Posted on

Sprievodný list Tipy: Ako vytvoriť svoj sprievodný list Stand Out


Jedna z najťažších vecí na písanie sprievodný list pre prácu, je, že môžete stráviť veľa času a úsilia písanie perfektné list, ale neviem, či niekto bude čítať. Písanie dobrý motivačný list je práca. Musíte sa uistiť, že to dobre napísané, ukazuje zamestnávateľovi, prečo ste kvalifikáciu, a nemá žiadne viditeľné chyby, ktoré vám môže stať rozhovor.

Aký je najlepší spôsob, ako dostať svoje sprievodný list všimol, keď zamestnávateľ má veľa z nich pozrieť si? Existuje niekoľko rýchlych a jednoduchých krokov, ktoré môžete podniknúť, aby napísať sprievodný list, ktorý uchváti manažéra.

Pozrite sa na tieto tipy a uvidíte, ktorý z nich bude pracovať pre vás najlepšie. Dokonca aj niekoľko malé zmeny môžu urobiť veľký rozdiel.

Rýchle tipy, ako dostať svoje sprievodný list zaujmú

1. Vyberte si správny typ listu. Predtým, než začnete písať sprievodný list, uistite sa, že ste vybrali správny typ listu. Tento štýl sa budú líšiť v závislosti na tom, či píšete list ísť s životopis, informujete pracovných miest alebo za zmienku postúpenie.

2. Nájdite kontaktnú osobu. Ak môžete nájsť kontaktnú osobu pre sprievodný list, budete môcť prispôsobiť, a budete mať niekoho sledovať-up s zabezpečiť, aby váš list dostane sa pozrel na.

3. Zahrnúť postúpenia. Je to stojí za to niekoľko minút, aby zistil, či poznáte niekoho, kto vám môže odkazovať na prácu. Skontrolujte, či vaše sieť LinkedIn a vašich priateľov na Facebooku objaviť niekoho, kto pracuje v spoločnosti, ktorá vám mohla odkazovať.

4. Vyberte základné písmo.  Vyberte písmo, ktoré je ľahko čitateľný. Times New Roman, Arial a Calibri dobre fungovať.

5. Keep it krátke a jednoduché. Sprievodných listov nemusí trvať dlho. V skutočnosti všetko, zdĺhavý list bude robiť, je, že oči čitateľa pohasly. Niekoľko odsekov je veľa, a Váš list by nikdy nemala byť dlhšia ako jednu stránku. Ak váš list je príliš dlhá nepoužívajú menšie písmo, upravovať a nakrájame slová miesto.

6. Nechajte veľa bieleho miesta na stránke. Ďalším spôsobom, ako zlepšiť čitateľnosť je zahrnúť medzery medzi pozdrav, odsekov a váš podpis. Je to oveľa čitateľnejšie dobre rozmiestnených list, než je zbierať ten, ktorý je ťažké čítať, pretože tam je príliš veľa informácií napchaté do príliš malého priestoru.

7. Prispôsobte sprievodný list k životopisu. Zvoliť rovnaký font ako pre svoj životopis a sprievodný list a aplikácia bude vyzerať leštené a profesionálne.

8. Uistite sa, zhodu medzi svojimi schopnosťami a kvalifikáciou pracovných miest. Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako dostať svoje sprievodný list si všimol, je, aby sa jednoznačný súlad medzi požiadavkami na pracovnú pozíciu uvedené v pomôcť chceli reklamy a prihlasovacích údajov. Neočakávajte, že zamestnávateľ na to prísť.

9. Označte len najdôležitejšie informácie z vášho životopisu. Nepoužívajte sprievodný list k remake a zopakovať to, čo je vo svojom životopise. To je príležitosť, aby sa zameriavajú na špecifické zručnosti a atribúty ste, že bude prínosom pre zamestnávateľov. Preskúmať rozdiel medzi životopis a sprievodný list pre viac informácií.

10. Prispôsobte si list a ukázať zamestnávateľovi, čo môžete ponúknuť spoločnosť. Nestojí to za odoslaním sprievodný list, ktorý nie je vlastné. To je vaše ihrisko sa urobiť rozhovor, takže mať čas prispôsobiť svoj list, nehovoriac o postúpení, ak máte jeden, a podeľte sa o svoje najsilnejšie kvalifikácii. Tu sú tipy pre písanie vlastné sprievodný list.

11. Použitie T-Shape pre vás pokryť list. Sprievodný list v tvare písmena T uvádza svoje skúsenosti a požiadavky na zamestnávateľa, zvyčajne v tabuľke po úvodnom odseku a nad zatváranie.

12. Použitie guľky. Za použitie zoznamu s odrážkami je ďalšia možnosť pre získavanie informácií všimol vo svojom liste. Odseku môžu byť rozmazané dohromady, ale guľky nakresliť oči čitateľa k obsahu na stránke. Uistite sa, že každá guľka bod je krátka a začína s akčným slovo. Prehľad rád pre zaradenie guľky do sprievodného listu a príklad sprievodným listom s guličkami.

13. Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste nemali zahrnúť do sprievodný list . To nie je nutné obsahovať osobné údaje. Nikdy obsahujú požiadavky platu, ak zamestnávateľ výslovne požaduje, že áno. Nezmieňujú, ako ste opustil svoje posledné zamestnanie, najmä ak boli vypálené. Udržujte svoj list zameraný na prácu, pre ktorú sa uchádzate, a udržať ju faktické.

14. Zatvorte svoj list s tým, ako budete sledovať (ak máte kontaktnú osobu) a uviesť svoje kontaktné údaje, takže je ľahké pre zamestnávateľov sa dostať do kontaktu. Potom sa pridá zatváranie a vaše meno, a máte takmer hotovo. Tu je výber uzávery, ktoré pracujú dobre pre sprievodných listov.

15. Kontrola preklepov a gramatických chýb. Neklikajte posielať alebo nahrať, než ste si vzali čas, aby starostlivo skorigovať svoj list. Grammarly je skvelý nástroj na zabezpečenie toho, aby vaše sprievodných listov sú perfektné. Prečítaj si to nahlas a môžete vyzdvihnúť nejaké ďalšie chyby. Tiež, pozrite sa na tieto tipy na korektúry svojej sprievodných listov sami.

16. Zahrnúť e-mailový podpis pri odosielaní e-mailov sprievodných listov. Ak e-mailom sprievodný list, nezabudnite zahrnúť podpis svoje meno, telefónne číslo, e-mailovú adresu a LinkedIn profil URL, ak máte jeden. Že bude uľahčujú náborář sa dostať do kontaktu s vami.

17. Email to pre seba, aby sa uistili, že formátovanie je perfektný. Je tu ešte jedna vec, ktorú treba vykonať pred odoslaním listu. Poslať kópiu pre seba za konečnú kontrolu. Uistite sa, že formátovanie tak, ako chcete a korektúre to ešte raz.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *