Rozdiel medzi internovať v malej firme vs. veľký podnik

Posted on

 Rozdiel medzi internovať v malej firme vs. veľký podnik

Keď letnej stáž sezóne hity, mnoho mladých kandidátov musí rozhodnúť, akú veľkosť firmy chcú pracovať pre-start-up, stredne veľké firmy alebo veľké firmy. Hoci stáže mávajú isté podobnosti bez ohľadu na veľkosť firmy, svoje role, skúsenosti a možnosti sa môžu líšiť aj pri prechode z väčšej spoločnosti na menšie jeden. Nevedia, rozdiel môže byť stresujúce, keď sa snažíte rozhodnúť, ktorý stáž je pre vás to pravé.

Keď sa dostanete stáž, bez ohľadu na to, či spoločnosť je veľký alebo malý, dostanete skvelý praktické skúsenosti, resumé staviteľ, nadväzovanie kontaktov a možnosť skutočne rozhodnúť, či chcete vykonávať toto pole po dokončení štúdia.

Brand Name Recognition

Niektorí ľudia získajú stáž skúsenosti na veľkých spoločností, ako sú líšky alebo NBC , napríklad. Veľký, značkové firmy stáž na svoj životopis vám pomôžu získať prácu v peer spoločnosti po dokončení štúdia.

Veľké mená záležitosť ešte v oblastiach, ako sú práva, a ak pracovníci v oblasti ľudských zdrojov skenovania pokračuje, prominentné mená firmy vyniknúť. Ak ste študoval marketing, pridáte oveľa väčší vplyv na váš životopis Ak máte stážistu na Disney, skôr než butiku firmy.

Stredne veľké Public Relations firma môže ponúknuť veľké skúsenosti s rôznymi spôsobmi a môže mať meno uznanie lokálne, čo môže pomôcť svojej post-koľaj vyhliadky. Malé firmy majú svoje výhody, ale nebudete mať výhody na meno-uznanie. Tie by mohli mať tiež ťažšie nájsť big-name mentorov v menších firmách a majú menší prístup k priemyslu veteránov, ktorí prešli mletie a žil povedať o to, aby.

V dokonalom svete, mali by ste mať prospech z zažíva niekoľko rôzne veľké firmy a výhody, ktoré idú spolu s každým konkrétnym typom stáže.

U väčších spoločností, v skutočnosti zaistenia stáž môže byť oveľa proces do hĺbky. Tie by pravdepodobne stretne s oddelením ľudských zdrojov ako prvý dozvedieť o konkrétnych termínoch aplikácie, dáta začatia a koncovým dátumom. Tie by mohli byť aj vzhľadom k tomu, firemné propagačné tovar, ako sú portfólia, perá a iné dobroty, ktoré nesú logo firmy.

V závislosti od veľkosti podniku a ako sa sídlom ich stáž program, firma by mohla liečiť stážistu na obedy zadarmo, výkonné reproduktory obed série, interných miesil udalosti a ďalšie. U väčších spoločností, tam bolo viac ľudí okolo, ale nemusí nutne mať možnosť stretnúť sa s nimi.

Získavanie pracovných skúseností

Keď sa internista s smaller- a stredných podnikov, budete pravdepodobne môcť nadviazať pevnejšie vzťahy s ľuďmi, s ktorými pracujete pod, pretože tam je ich menej a menej stážistov.

Môžete tiež mať viac skutočné príležitosti, ktoré pomáhajú ostatným na rôznych projektoch. Medzi typické úlohy budete vykonávať ako stážista-administratívne práce, výskum, písanie poznámok a pozorovanie zasadnutia, nie sú nevyhnutne líši od práce, ktorú bude robiť u veľkých podnikov. Jediným rozdielom je to, že budete mať viac príležitostí, aby prijali väčšiu zodpovednosť a širšiu škálu úloh.

Ak uvažujete o stáž s firmou, ktorá robí zaujímavé veci, ale nikto o nich počul, že je v poriadku. Robiť stáž, aby trvalý dojem, robiť to najlepšie, aby sa zapojili do zmysluplnej práce, siete, a pomoc s toľkými rôznymi úlohami, ako je to možné. Na väčšie spoločnosti, môže stále získať veľké skúsenosti, ale môžete tiež skončiť hranie počítačových hier pri prázdnom stole celý deň.

Prostredie

Možno zistíte, že internovať pre väčšiu spoločnosť cíti ako generický, neosobné skúseností v niektorých ohľadoch. Menšie firmy majú oveľa ľahšie vytvárať osobné pocit, a preto, že pracovníci nebudú tak veľké, môžete naozaj puto a zoznámiť sa s kolegami z práce.

V menších spoločnostiach, budete pravdepodobne mať prístup k zamestnancom, ktorí sú pomerne vysoko v spoločnosti, ktorá vám môže vystaviť viac zaujímavá práce a ďalšie vplyvné kontakty. Naopak, stážisti u väčších spoločností sa môžu ocitnúť kopírovanie a schmatol kávu pre zamestnancov na nižších úrovniach.

Tieto dni, väčšina študentov bude internista s niekoľkými spoločnosťami v priebehu svojej kariéry koľaj. Potom, čo ste dokončili stáž s menšou spoločnosť, vykonávať stáž s rozpoznateľným značkové firmy.

Váš starší stážista skúsenosti by mali pomôcť sa dostanete dosť veľké meno. Ktoré majú obe tieto možnosti budú vyrovnávať svoj životopis a dať vám užitočné skúsenosti v dvoch rôzne veľkých spoločností. Dúfajme, že do konca roka svojich praxou, budete mať lepší cit pre veľkosť a typ spoločnosti, ktorý chcete pracovať po škole.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *