Druhy sprievodných listov

Posted on

Druhy sprievodných listov

Keď ste hľadaní zamestnania, je dôležité zvoliť vhodnú motivačný list na bránu listu je. Existujú rôzne druhy sprievodných listov, vrátane piatich najbežnejších typov: aplikácie listy, odporúčania sprievodných listov, listy záujem, sietí a hodnotové propozície písmen.

Sprievodný list používate určí, či žiadate priamo o prácu, alebo jednoducho hľadajú zamestnanie hľadaní pomoc od jednotlivcov vo svojej profesionálnej siete.

Urob si svoj Letter Špecifické

Uistite sa, že vybrať si typ sprievodného listu, ktorý odráža, ako sa uchádzate o prácu alebo typ pomoci pri hľadaní zamestnania žiadate.

Váš sprievodný list by mal byť navrhnutý špeciálne pre daný účel. Pokiaľ sa jedná o sprievodný list k životopis v žiadosti o zamestnanie, mal by byť prispôsobený pre každú pozíciu, ktorú hľadáte. Zamestnávanie manažéri môžu rozpoznať, keď sprievodného listu Žiadateľ je všeobecný ten, ktorý on alebo ona umožňuje použiť pre viac pozícií. Takéto pokrytie listy, ktoré ukazujú na nedostatok starostlivosti alebo hlbokého záujmu spoločnosti, môže mať za následok váš životopis bol schválený bez toho, aby prvý pohľad.

Druhy sprievodných listov

  • Aplikácia Letter:  Zmluvné list Aplikácia je napísaná žiadať o špecifické pracovné miesto. Jedná sa o tradičné sprievodný list, ktorý je poslaný s životopis požiadať o zamestnanie.
  • Postúpenie Sprievodný list:  postúpenie Sprievodný list zmieňuje meno osoby, ktorá vás len o prácu. To môže byť skvelý spôsob, ako získať záujem zamestnávateľa, a to najmä v prípade, že jedinec poskytujúci postúpenie je známe, že spoločnosti, pre ktorú majú záujem o prácu.
  • Letter of Interest:  List záujmu, tiež známy ako pri geologickom prieskume liste pýta možných otvorov pracovných miest v určitom podniku.
  • Sieťové Letter:  Sieťové listy vyžiadať s hľadaním zamestnania radu a pomoc. Tie môžu byť riešené s kolegami, jednotlivcom ste sa stretli v odborných konferencií a iných odborných podujatí, alebo k ľuďom, na ktoré ste sa pripojil cez profesionálnych sociálnych sietí, ako je LinkedIn.
  • Hodnota Proposition Letter:  Hodnota problém je krátke zhrnutie vysvetľovať, čo robí kandidát jedinečný.

Ako bolo uvedené vyššie, by mala byť vaša sprievodných listov zameraná na potenciálne pracovné miesta čo vás zaujíma. To znamená, že predtým, než písanie listu aplikácie, postúpenie sprievodný list, motivačný list, alebo hodnotová propozície list, budete musieť urobiť si úlohy a výskum spoločnosti odosielate svoj list. Vyzbrojení týmito znalosťami, potom môžete preukázať vo svojom liste, ako sa vaše skillset a pracovné skúsenosti by výrazne prispieť k organizácii by mali najať si.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *