Čo poistný matematik robiť? Ďalšie informácie o plate, požadované zručnosti, & More

Posted on

Čo poistný matematik robiť? Ďalšie informácie o plate, požadované zručnosti, & More


Znalci vykonávať zložité výpočty k pravdepodobnosť rozličných výsledkov týkajúcich sa nehody, chorobou, spotrebiteľského dopytu a investícií. Využívajú špeciálny počítačový softvér na lámanie chleba čísla a vytvárať tabuľky, grafy a správy o svojich zisteniach. Poistný matematik je jedným z najlepších miest pre absolventov, ktorí majú ako hlavnú matematiky.

Znalci predložiť túto štatistických informácií na poistenie manažérov, marketingových manažérov, upisovateľov, investiční bankári a penzijné režisérov na podporu ich rozhodovanie o cenách poistných zmlúv, produktový vývoj / marketingového plánovania, akciových ponúk, a investičných možností.

Poistno údaje, ktoré generujú je zásadný pre úspešné úsilie o riadení podnikových rizík v spoločnosti, ktoré sa musí neustále upraviť svoje podnikanie, výskum a vývoj, a marketingové operácie na kontrolu ich celkovú expozíciu finančných rizík a zaistenie stability svojich obchodných operácií.

Poistný matematik povinností a zodpovedností

Táto práca vyžaduje kandidátov, aby mohli vykonávať činnosti, ktoré zahŕňajú nasledovné:

 • Zhromažďovať a štatistické údaje pre ďalšiu analýzu
 • Odhadnúť pravdepodobnosť a pravdepodobné náklady akcií, ako sú nehody, smrť, prírodnou katastrofou alebo choroby
 • Dizajn, test, a spravovať zásady minimalizácie rizík a maximalizovať ziskovosť poistenie, penzijné plány, a produkovať grafy a ďalšie exponáty vysvetliť návrhy a výpočty
 • Vysvetlí návrhy a poznatky do rôznych strán, od vedúcich pracovníkov spoločnosti, aby klientom, akcionárom, a vládnymi úradníkmi.

Väčšina poistných matematikov pracovať pre firmy zaoberajúce sa života, zdravia, majetku a úrazového poistenia. Ostatné pracujú pre penzijné spoločnosti, poradenské firmy, či vládnych agentúr. Mnoho znalci presťahovať do manažérskych alebo vedúcich pozíciách, kde sa riadi a kontroluje prácu jednotky.

matematik Plat

plat poistný matematik sa líši v závislosti od zamestnávateľa, úroveň skúseností, vzdelania, certifikácia a ďalších faktoroch.

 • Stredná ročný plat:  $ 101560 ($ 48.83 / hodinu)
 • Top 10% ročného platu: Viac ako 184.770 $ ($ 88,83 / hodina)
 • Dno 10% ročného platu: Menej ako 59950 $ ($ 28,82 / hodina)

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Výchova, vzdelávanie a certifikácia

Znalci potrebovať aspoň bakalársky titul v odbore matematiky súvisiace, a silné schopnosti s číslami.

 • College Titul: Väčšina znalci získať bakalársky titul v matematike, poistnej matematiky, alebo podnikania. Ročníkové práce v oblasti štatistiky, ekonómie, výpočtová technika, kalkul, a corporate finance poskytujú vynikajúci základ pre poistno-matematické skúšky a pracovné miesta entry-level.
 • Stáže: Ak chcete maximalizovať svoj potenciál k zemi naplňujúce entry-level prácu ako poistný matematik, vysokoškoláci mali tiež pokúsiť vykonať aspoň jednu stáž, kde môžu pracovať v spolupráci so skúsenými poistní matematici. Poistný matematik stáže sú zvyčajne ponúkané prostredníctvom veľkých poisťovní, čo často platí ich stážistov medzi $ 15 a $ 22 za hodinu. Štandardné podmienky pre takéto praxe sú dokončenie aspoň jednej poistnej matematiky skúšku a GPA 3.5 alebo vyšší. Kandidáti na poistno stáže sú tiež niekedy musia mať dobrú znalosť Excelu a databázy / štatistické analýzy jazyky ako SQL alebo SAS. Vzhľadom k tomu, poistno-matematické vedy je taký špecializovaný odbor, úspešné vykonanie stáž môže tiež otvorené dvere k okamžitému zamestnania po škole.
 • Certifikácia: poistní matematici môžu začať svoju kariéru ako učňov bez akejkoľvek certifikácie. Väčšina znalci prijímať rozsiahle inštruktáže, školenia a čas na uvoľnenie na prípravu na skúšky, zatiaľ čo v práci. Avšak, pre plne profesionálne status, poistní matematici by mala pokračovať associate- a kolega-level certifikácia sa buď zodpovednosti Actuarial Society / CAS (za poistní matematici majú záujem o majetku a úrazového poľa) alebo spoločnosti aktuárů / SOA (s cieľom pracovať v životné poistenie, zdravotné poistenie, dôchodkové dávky, investície a finančné priemysel). Akonáhle je poistný matematik sa konečne stal certifikovaným (po štyroch až šiestich rokov pre certifikáciu spolupracovník a ďalších dvoch až troch rokov za stav priateľstva), sú stále vyžaduje CAS a SOA dokončiť požiadavky ďalšieho vzdelávania.

Vysokoškoláci, ktorí pripravujú pre a prejdú jeden alebo viac z týchto poistno-matematických testov, zatiaľ čo v škole bude mať výhodu pri nábore pracovných miest pre entry-level. Tituly pre predbežné skúšky pre počiatočné poistno-matematického certifikáciu zahŕňajú “s najväčšou pravdepodobnosťou”, “finančnej matematiky”,, Poistno-matematické modely: Financial Economics ‘,, Poistno-matematické modely: Život udalosťami,’, modely pre stochastické procesy a štatistiky ‘a “Zostavenie a hodnotenie poistno-matematických modely “.

Poistný matematik zručnosti a kompetencie

Kým vysoká škola na úrovni vzdelávania a odbornej prípravy je dôležitým predpokladom pre túto pozíciu, existujú určité “soft skills”, ktoré dodajú jednotlivcom výhodu, pokiaľ ide o spoluprácu s ostatnými v kancelárskom prostredí. Tie obsahujú:

 • Analytické schopnosti: poistní matematici musí byť schopný identifikovať trendy a vzory v rôznych zložitých dátových sád
 • Počítačové znalosti: Použitie programovacích jazykov a rozvíjanie tabuľkových modelov, databáz a štatistických modelov je neoddeliteľnou súčasťou práce poistný matematik je.
 • Komunikácia a interpersonálne zručnosti: poistní matematici musí byť schopný vysvetliť zložité myšlienky a technické údaje na rôzne cieľové skupiny, a majú schopnosť úspešne viesť tím a dobre spolupracovať s ostatnými.
 • Riešenie problémov: Jednotlivci musia byť schopní identifikovať riziká danej spoločnosti, a vypracovať plány pre firmu riadiť svoje riziká.
 • Matematické zručnosti: Hlavné nástroje používané v tejto práci pre kvantifikáciu rizík je počet, pravdepodobnosti a štatistiky.

Job Outlook 

Podľa amerického Bureau of Labor Statistics, vyhliadky pre poistné v nasledujúcich desiatich rokoch v porovnaní s ostatnými profesií a odvetví je oveľa lepšia, než je priemer u všetkých povolaní, poháňaným rastúcu potrebu pre pracovníkov na pomoc spoločnostiam riadiť finančné riziko, rovnako ako poisťovňami, ktoré potrebujú analyzovať veľké objemy dát o zákazníkoch.

Očakáva sa, zamestnanosť rastie zhruba o 22 percent v nasledujúcich desiatich rokoch, ktorá je vyššia ako priemerný rast premietaného všetkých profesií medzi rokmi 2016 a 2026. Rast pre príbuzných matematické vedy pracovných miest sa predpokladá rast rýchlejším tempom, čo je 28 percent v priebehu nasledujúcich desiatich rokov.

Tieto miery rastu v porovnaní s predpokladaný rast 7 percent všetkých profesií. Počet poistných matematikov pracujúcich je malý, takže aj veľký nárast zamestnanosti sa premieta do asi 5300 nových pracovných miest v priebehu nasledujúcich desiatich rokov. Typické zamestnávatelia zahŕňajú poisťovne a skupiny riadenia finančných rizík či podnikmi.

Pracovné prostredie 

Znalci pracujú hlavne pre poisťovacie a finančné spoločnosti, v kancelárii nastavenia. Ak pracujú pre poradenské firmy, môže potrebovať poistný matematik cestovať do klientskych kancelárií.

Pracovný rozvrh 

Väčšina znalci pracujú na plný úväzok v tradičnom prostredí kancelárskeho; asi 30 percent pracovať dlhšie ako 40 hodín týždenne.

Ako získať prácu

Použiť: Návšteva hľadaní zamestnania zdrojov, ako Indeed.com, Monster.com a Glassdoor.com dostupných pozícií. Môžete tiež navštíviť on-line ponuky práce na spoločnosti aktuárů (SOA) miesta, alebo použiť priamo do poisťovne ponúk práce.

Spolupracovať s ďalšími Actuaries: Pozrite sa na príležitosť spojením a účasťou na poistno-matematického Networking Group prostredníctvom on-line stránky, ako je LinkedIn. Môžete sa tiež pozrieť na stránky SOA pre pravidelnú sietí akcie.

Nájsť stáž: Získajte pokyny tým, že pracuje so skúseným poistný matematik. Nájdete matematikom stáže prostredníctvom rovnakých internetových stránkach pri hľadaní zamestnania, ktoré zoznam voľných miest. SOA je tiež výpisy pre stáže a asistentov poistno pozícií.

Porovnaním podobnú prácu 

Ľudia majú záujem stať sa matematik tiež zvážiť nasledujúce profesijnej dráhy, patriaci so svojimi strednými ročných platov:

 • Účtovníkov a audítorov: $ 69.350
 • Rozpočet Analytici: $ 75.240
 • Cost Odhady: $ 63.110

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *