Aké sú klady a zápory voľnej nohe?

Posted on

Aké sú klady a zápory voľnej nohe?

Ak ste sa rozhodli, že chcete pracovať z domova, ďalšia otázka pre mnohých je:  Mám prácu pre seba, alebo nájsť miesto z domova zamestnania?

Úprimne povedané, situácia veľmi často, aby toto rozhodnutie pre nás. Avšak, ak máte to šťastie, aby sa váženie dôvodnosti samostatnej zárobkovej činnosti (alebo voľnej nohe) proti tradičným zamestnanie, zvážte nasledujúce výhody a nevýhody samostatnej zárobkovej činnosti.

Pros

Väčšia voľnosť pri plánovaní a vykonávaní práce

Sloboda zvoliť si svoj denný rozvrh je jedným z najatraktívnejších výhod voľnej nohe. Vzhľadom k tomu, IRS definuje nezávislého dodávateľa, ako niekoho, že firma nemá priamy “prostriedky a metódy”, podľa ktorých pracujú, sú prirodzene mať väčšiu slobodu v ich pláne. Nezávislí dodávatelia sú často dané práce na projektovej báze a zaplatil po ukončení prác.

Ľahšie nájsť prácu

Kedy firmy najímať voľnej nohe, nie sú robiť toľko záväzku tak, ako sú, keď sa najať zamestnanca, a preto môžu byť ochotní najať niekoho, kto úväzok s menej pôsobivý životopis. Takže voľnej nohe môže byť spôsob, ako preniknúť do novej brandži. Ale práca bude musieť preukázať svoje schopnosti, ak chcete získať viac.

Work-at-home pozície s väčšou pravdepodobnosťou

Kým nezávislí dodávatelia môžu pracovať v kancelárii, pretože nie sú tak tesne pod dohľadom ako zamestnanci sú viac pravdepodobné, že bude na základe doma. To môže byť prínosom pre spoločnosť najať dodávateľa, pretože nemusia poskytovať kancelárske priestory pre nich.

Daňovo uznateľné výdavky na

Samostatne zárobkovo činné osoby môžu odpísať celý rad rôznych obchodných nákladov na svojich daniach z príjmov. Medzi dane samostatnej zárobkovej činnosti odpočty pracujú-at-home dodávatelia vybavenia je domáca kancelária odpočet.

Žiadne dane vyradené platobnej

Kontroly, že nezávislí dodávatelia dostávajú od klientov sú typicky väčšie, než by ako zamestnanci, pretože žiadne dane sú vyňaté. To neznamená, že nemajú dlhuje dane, ale dostanú viac peňazí vopred.

Kompenzácia môže byť vyššia

Vzhľadom k tomu, že najme dodávateľa môže byť lacnejšie pre spoločnosť, môže byť schopný ponúknuť vyššiu mieru kompenzácie. Avšak, toto je v žiadnom prípade vždy.

Zápory

Posledným pre v predchádzajúcom zozname sa zdá byť v rozpore s prvým con na tomto zozname. Uvedomte si, že spoločnosti sú vždy pri pohľade na ich spodnom riadku, takže kompenzácie značne líšiť v závislosti od schopností požadovaných a na trhu pre tieto zručnosti.

Nie je nutná k získaniu minimálnej mzdy

Vzhľadom k tomu, nezávislý dodávateľ sa často vykonáva na základe projektov, neexistuje žiadna záruka, čo je hodinová sadzba môže byť, alebo či je vyššia ako minimálna mzda.

vyššie dane

Zamestnávatelia zaplatí polovicu nákladov na sociálne zabezpečenie a Medicare dane zamestnanca. Dodávatelia zaplatí všetky z týchto daní prostredníctvom dane samostatnej zárobkovej činnosti.

platenie daní

Zamestnávatelia zbierať príjmu a dane zo mzdy cez zrážkach zo mzdy a poslať ich do vlády. Nezávislý dodávateľ musí vziať na odosielanie týchto platieb, a môžu byť požadované štvrťročné odhadované daňové platby.

Náklady na riadenie podniku

Aj keď je to pekné, že náklady na prevádzku podniku, sú odpočítateľné z daní, je to ešte krajšie, keď niekto zaplatí za pripojenie k Internetu, kancelárskych potrieb a iných obchodných potrieb. Obvykle zamestnávatelia platiť pre tieto typy nákladov.

žiadne výhody

Výhody, ako je zdravotné poistenie, dovolenku, odchod do dôchodku plány, atď sú ponúkané iba zamestnancom,

Menej Security Job

Firmy najať nezávislí dodávatelia často, pretože majú krátkodobé projekty alebo nepravidelnou pracovný postup. Dodávatelia prácu môže prísť na sviatok alebo hladomor stints.

Platby často prichádzajú nepravidelne

Rovnako ako práca môže byť nepravidelný, takže môže platby. To môže urobiť osobné rozpočtu ťažké.

Fakturácia a Collection je povinnosťou zhotoviteľa

Na rozdiel od platu, ktorý prichádza na harmonograme sa žiadna akcia zo strany zamestnanca, dodávateľ musí zvyčajne poslať faktúru ktorá sa má zaplatiť. A v prípade, že faktúra nebude zaplatené včas, je dodávateľ, ktorý je potrebné v nadväznosti na zabezpečenie úhrady. A v niekoľkých prípadoch môžu klienti nikdy platiť vôbec, čo znamená, že sa vrhne na zhotoviteľa, podať žalobu alebo akceptovať bytia stiffed.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *