Sports Agent Job Description: Plat, zručnosti, & More

Posted on

Sports Agent Job Description: Plat, zručnosti, & More

Športové agenti reprezentujú záujmy športovcov, najmä v rokovaní o zmluve. Oni tiež zaobchádzať sponzorstva, vzťahy s verejnosťou a finančné plánovanie. Profesionálni športovci často podpisujú svoju prvú profesionálnu zmluvu v ich neskorých dospievajúcich alebo skorých 20s a málokedy majú skúsenosti alebo vzdelanie, aby plne pochopiť právne zložitosťou. V prípade vysoko postavených športovcov, tieto zmluvy sú často pre stovky tisíc alebo milióny dolárov, a atléti potrebujú manipuláciu tie financie vedenia.

Športové agent povinnosti a zodpovednosť

Športové agenti musia byť zdatný v nasledujúcich úloh, ktoré majú byť úspešný pri svojej práci:

 • vyjednávaciu
 • Má odborné znalosti športov svojich klientov
 • zberu dát
 • analýza štatistík
 • Promotions
 • Networking
 • umenie obchodovať

Najväčší zodpovednosť za športových agentov je typicky dojednávaní zmlúv pre hráčov, ktorých zastupujú. K tomu, že efektívna, agenti musia plne pochopiť hodnotu svojich klientov na trhu, čo znamená, že pozná športu, ako aj generálnymi riaditeľmi alebo iné funkcionára družstva rokujú na druhej strane stola.

Agenti musia byť schopní identifikovať porovnateľné hráčov, ktorých zmluvy by mohlo slúžiť ako základ pre to, čo ich klienti hľadajú. Športové agenti by mali byť schopní predložiť úplné štatistické analýzy, ktoré ukazujú ich klienti si zaslúžia zo zmluvy, ktoré hľadajú.

V mnohých ohľadoch, agenti sa predávajú v hodnote svojich klientov do tímov v lige, kde hrajú a nájsť generálnych riaditeľov v týchto líg, ktorí si cenia toho, čo svojim klientom ponúkame. To stojí za to prichádza v podobe hry na ihrisku, súdu či ľadu, a to tiež prichádza v podobe marketingového potenciálu pre tím. Populárna a úspešný hráč môže zvýšiť predaj vstupeniek alebo predaj Jersey. Agent môže tiež pomôcť hráči zvýšiť svoje príjmy prostredníctvom potvrdenia.

Sports Agent Plat

Kým niekoľko agenti môžu zarobiť milióny reprezentujúci športovci vysoko postavených, ktorí podpísali zmluvy v hodnote desiatok miliónov dolárov, väčšina agentov pracujú s atlétmi v menšom meradle.

 • Stredná ročný plat: $ 59.829
 • Top 10% ročného platu: $ 90,000
 • Dno 10% ročného platu: $ 27,000

Zdroj: Payscale.com

Vzdelávanie, a certifikácia

Zmluvy môžu byť zložité, takže agenti musia mať právne a finančné skúsenosti a zručnosti pre remeselné dokumenty, ktoré najlepšie vyhovujú potrebám svojich klientov. Športové prostriedky pochádzajú z rôznych prostredí.

 • Vzdelanie: Aj keď to nie je úplne nutné, určité práva často je najlepšia cesta k kariéru ako športový agent. Vzhľadom k tomu, rokovania kontraktu sú také dôležitým aspektom práce, je dôležité, aby agenti mať právny základ. Mnoho športových agenti sú absolventi programov športového manažmentu na bakalárskej úrovni, ktorý potom pokračoval k pridať právnický titul. Agenti, ktorí nemajú právne vzdelanie všeobecne potrebujú k svojej práci s niekým, kto má mať znalosti v preskúmanie zmlúv a poradiť spôsobom.
 • Certifikácia: rôznych líg alebo hráči združenia často vyžadujú prostriedky, ktoré majú byť certifikované, aby reprezentovali hráča. Tieto certifikáty sa líšia medzi líg.

Športové agent zručnosti a kompetencie

Byť športové agentov mieša obchodné a predajné zručnosti, s vášňou pre šport. Nie každý má rád obchodnú stránku športu, ale agenti musia mať predajné a marketingové zručnosti, ktoré pomáhajú svojim klientom získať čo najlepšie finančné návratnosť pre svoje atletické schopnosti.

 • Láska k športov: Agenti potrebujú najvyššiu úroveň znalostí o športe ich klienti prehrať, a najlepší spôsob, ako byť dobrý v získavaní, že vedomosti sú naozaj užiť analýze šport, svojich hráčov a jej tímov.
 • Ľudia zručnosti: Profesionálny šport znamenať veľký tlak a mnoho veľmi silných osobností. Robiť svoju prácu dobre, úspešné agenti musia byť schopní efektívne a profesionálne komunikovať so športovcami a manažérov tímov.
 • Predajné zručnosti: Získanie športovec lepšej zmluvy alebo potvrdením často je o tom, efektívne predajné ihrisko. Ktorý zahŕňa robí potrebné výskumné a ukazuje tím, prečo dohoda je pre nich dobré, rovnako ako klient.
 • Persistence: Najlepšie ponuky neprichádzajú spolu cez noc, a budovanie klientsku základňu tiež nejakú dobu trvá. Rané práce na rokovania o zmluvách, často začína rovnako ako rok predtým, než nová dohoda je skutočne dosiahnuté, a agenti práve začína zvyčajne musieť dať v rokoch práce v podniku pred zaistením svoje vlastné klientov.

Job Outlook

nárast počtu pracovných miest pre agentov reprezentujúci športovci a zabávači sa odhaduje na 3 percentá za desaťročia, ktorá končí v roku 2026, v súlade s Bureau of Labor Statistics. To je podstatne nižší rast ako 7 percent priemeru prognózované pre prácu ako celok.

Pracovné prostredie

Pracovné prostredie sa mení v závislosti na tom, či činidlo pôsobí samostatne alebo ako súčasť väčšej agentúry. Niekto práve začínate ako súčasť agentúry by mohlo mať za úlohu vykonávať výskum na podporu rokovaní dohliada viac skúseného agenta. Agent pracujúci nezávisle na sebe bude mať na starosti celého procesu. Zamestnanci môžu byť k dispozícii na pomoc, ale nezávislým agentom stále bude mať širšie zodpovednosť.

Pracovný rozvrh

Byť športové látka je veľmi náročná práca, ktorá často znamená byť k dispozícii po celú dobu, aby slúžil potrebám zákazníkov a udržanie ich profesijné obrazmi. Keď nepracuje priamo sa zaoberať rokovania o zmluve, alebo vyriešiť problém, agenti treba analyzovať štatistík a príprava na budúce rokovania.

Ako získať prácu

PLATÍ

Športové kariéra Finder a práce v športe poskytujú pracovných ponúk na kariéru v športe.

nadväzovanie

Ustanovujúce silnú reputáciu v športovom riadení a ďalších súvisiacich pracovných miest môže pomôcť začať kariéru ako agent.

Porovnaním podobnú prácu

Nevyhnutné zručnosti, aby bolo dobré športové agenta preložiť aj do iných profesií, ktoré sa vzťahujú na iných oblastiach profesionálneho manažmentu športu. Niektoré z týchto pozícií a ich medián ročných platov zahŕňajú:

 • Právnik: $ 119.250
 • Finančný riaditeľ: $ 125.080
 • Marketing manager: $ 132.230

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *