Ako napísať sprievodný list personalizované

Posted on

Ako napísať sprievodný list personalizované


Počul som, že z viac ako niekoľko najímanie manažérov, ktorí sa čudujú, ak sprievodný list písanie je stratené umenie. Jeden z nich mi povedal, že dostal veľa sprievodných listov, ktoré sú kratšie ako tweetov vrátane sprievodného listu, ktorý práve povedal: “Pekný deň.” a iný, ktorý povedal: “Prosím, pozrite sa na môj životopis.”

Sprievodný list písanie nie je mal byť stratené umenie. Zamestnávatelia stále očakávajú ich. Zamestnávanie manažéri opýtaných spoločností by Saddleback College, ktoré si vyžadujú pokrytie listy (53%) chcú viac než len základné sprievodným listom.

Čo zamestnávateľov očakáva, že v sprievodný list

Podľa opýtaných spoločností, tu je to, čo očakávajú, že v sprievodných listov:

  • Šité na mieru zručnosti z opisu práce – 33%
  • Clarity (s uvedením práce aplikovaný) – 26%
  • Podrobné informácie z životopisu – 20%
  • Váš (osobné) hodnota – 19%

Ako môžete vidieť, zamestnávatelia očakávajú personalizované sprievodných listov, ktoré im ukázať, prečo ste silným fit na pozíciu a cenný kandidáta hodnote urobili čas na rozhovor.

To znamená, že v obrane žiadateľov, ktorí posielajú sprievodných listov, ako by sa jednalo o 140 znak tweets, to môže byť ťažké ospravedlniť urobili čas napísať vlastný motivačný list, a to najmä, ak nechcete počuť späť od zamestnávateľov po rozoslaní, v niektorých prípadoch, stovky motivačných listov a životopisov.

Je to ťažké, keď dáte úsilie do aplikácií – znovu a znovu – a vaše aplikácie stratiť v “čiernej diere” z internetu.

Tip : Pointa však je, že ak zamestnávateľ požaduje sprievodný list, musíte poslať jednu – skutočný motivačný list, nie jedna alebo dve vety.

Je to vo vašom najlepšom záujme poslať jedného, ​​aj keď to nie je podmienkou.

Ako napísať sprievodný list personalizované

Začať s šablónou: Jeden spôsob, ako sprievodný list písanie o niečo jednoduchšie je začať s šablóny sprievodný list. Potom sa prispôsobiť tak, aby obsahovať základné informácie o svojich schopnostiach a skúsenostiach. Šetrite svoj sprievodný list ako dokument Word s názvom súboru, ktorý je ľahko rozpoznať, tj coverlettertemplate.doc.

Zakaždým, keď budete žiadať o prácu, otvoriť kryt list šablóny dokumentu a vytvoriť novú verziu sprievodného listu. Personalizácie, čo je teraz váš sprievodný list šablóny, aby sa zmestili požiadavky pracovných pozícií vám aplikované. Tu je to, čo budete musieť prispôsobiť a aktualizovať na šablóne sprievodný list:

Kontaktné informácie:  Upravte sekcii kontaktné informácie obsahovať informácie pre nového zamestnávateľa. Editovať pozdrav s menom nového manažéra, ak je to máte.

Konkrétne práce:  Upravte prvý odsek Vášho listu, aby odrážali úlohu, ktorú sa uchádzate sa a kde ste našli na vysielanie. V prvom odseku sprievodného listu, môžete tiež zdieľať – stručne – prečo ste vášnivý polohy a bude dobrou voľbou. Napríklad “S mojimi X dlhoročnými skúsenosťami v odbore [] a vášňou pre [xyz základných pracovných funkcií / zručnosti], sa domnievam, že som silným kandidátom na túto pozíciu.”

Ak ste boli postúpené do polohy alebo poznáte niekoho v spoločnosti, prvý odsek je ideálnym miestom spomenúť pripojenie. (Poznámka: Vždy potvrdiť s pripojením pred klesá ich meno).

Vaše zručnosti a skúsenosti: Prispôsobte telo sprievodného listu a vzťahujú svoje schopnosti k popise práce. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude najnáročnejšie časť celého procesu. Je to tiež najdôležitejšia časť krycieho listu. To je miesto, kde budete robiť veci pre svoje kandidatúry. Na svoj životopis, ktoré ste uviedli, si svoje zručnosti a skúsenosti. Teraz, v sprievodný list, chcete ísť hlbšie, a ukázať, prečo váš konkrétny mix schopností a skúseností by vám umožní byť ideálny zamestnanec.

 Vezmite si trochu času navyše predviesť svoju osobnosť, takže organizácia môže pochopiť, prečo ste silným kandidátom.

Uzavretie: Nebudete musieť upraviť svoj posledný odsek, uzavretie a podpis. Tie môžu zostať rovnaká.

Uloženie Vášho listu: Nezabudnite uložiť sprievodný list s novým názvom súboru (File Save As), takže budete mať kópiu každého sprievodného listu odoslanom zamestnávateľom.

Tip : Ladenie je jednoduchšie, než začínať od nuly. So šablónou v mieste, nebude to trvať dlho, než napísať na mieru motivačný list. Budete mať istotu, aby si oveľa lepší dojem s vašou osobné sprievodným listom, než keby si jednoducho písať, “Tu je môj životopis.”

Sprievodný list Vzorka

To je príklad personalizované sprievodného listu.

Žiadateľ Názov
123 Main Street
Anytown, CA 12345
555-555-5555
applicant.name@email.com

1.9.2018

Bruce Lee
Director, Human Resources
Sunny Days Daycare Center
123 Business Rd.
Business City, NY 54321

Vážený pane Lee,

Píšem o otvorení ste uvedený na vodítku učiteľa batoľa Sunny Days škôlky. Bol som rád, že ste mať otvor, pretože som nedávno dokončil svoj bakalársky titul v základným vzdelaním. Avšak by som radšej sústrediť na predškolské deti.

Kým navštevuje Western College som pracoval na čiastočný úväzok na Pumpkin Patch, do škôlky v blízkosti školy. Počas tejto doby som vyvinul učebné zručnosti potrebné pre prácu s malými deťmi, vrátane trpezlivosť a schopnosť vytvárať jednoduché plány lekcie. Bol som schopný dobre pracovať s mojimi kolegami učiteľmi. Ďalej som dostal dočasnú pozíciu vedúceho v sekcii pre-K, zatiaľ čo pravidelný náskok na materskej dovolenke, takže viem, že som pripravený na zodpovednosti tejto role.

Som pripojený môj životopis a môžete ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu (aubrey.applicant@email.com) alebo mobilného telefónu (555-555-5555). Teším sa na stretnutie s vami o tejto vzrušujúcej príležitosť.

S pozdravom,

Meno žiadateľa

Email Sprievodný list Príklad

Predmet: Meno Priezvisko – Manažér Store Position

Píšem požiadať o pozíciu manažéra obchodu na Video Game One, ako je uvedené na kariérny stránke vašich webových stránok. Bol som nadšený vidieť túto príležitosť, pretože mám dva roky skúsenosti ako asistent manažéra na zamrznutej tuhý jogurt Shop.

Požiadavky na prospekt zmestili mojej skillset dokonale. Mám výborné komunikačné a schopností ľudí a ja sa podarilo plány a zamestnancom za dva roky.

Navyše, zatiaľ čo na vysokej škole som pracoval na čiastočný úväzok v opravovni počítače a herné konzoly a ja som bol na vysokej školy v League of Legends tímu po dobu troch rokov. Som pripojený môj životopis za vašu pozornosť.

Môžete ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu na myname@myemail.com a ja vám kontaktovať budúci týždeň, aby zistil, či môžeme nájsť čas diskutovať o tejto príležitosti.

S pozdravom,

Meno Priezvisko
Vaša adresa
E-mailová adresa
Vaše telefónne číslo

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *