Jak napisać list motywacyjny spersonalizowane

Posted on

Jak napisać list motywacyjny spersonalizowane


Słyszałem od ponad kilku menedżerów zatrudniania którzy zastanawiać, czy pisanie listu motywacyjnego jest zagubiona sztuka. Jeden z nich powiedział mi, że otrzymał wiele listów motywacyjnych, które są krótsze niż tweets tym pismem przewodnim, które po prostu powiedział: „Miłego dnia”. a inny powiedział, że: „Proszę zobaczyć moje CV.”

pisanie list motywacyjny nie powinien być zagubiony sztuki. Pracodawcy nadal ich spodziewać. Zatrudnianie menedżerów firm ankietowanych przez Saddleback College wymagających listów motywacyjnych (53%) chce więcej niż tylko podstawowym pismem przewodnim.

Co Pracodawcy oczekiwać list motywacyjny

Według badanych firm, oto, czego się spodziewać w listów motywacyjnych:

  • Dostosowane umiejętności z opisu stanowiska pracy – 33%
  • Clarity (określenie stosowane do pracy) – 26%
  • Szczegóły od CV – 20%
  • Twoja wartość (osobiste) – 19%

Jak widać, pracodawcy oczekują spersonalizowanych listów motywacyjnych, które pokazują im, dlaczego jesteś silny napad na stanowisko i wartościowego kandydata warto poświęcić czas na rozmowę.

Powiedział, że w obronie kandydatów, którzy wysyłają listów motywacyjnych, jak gdyby były one 140 znaków tweets, może to być trudne do uzasadnienia poświęcenie czasu, aby napisać list motywacyjny dostosowane, zwłaszcza gdy nie usłyszeć od pracodawców po wysłaniu na zewnątrz, w niektórych przypadkach, setki listów motywacyjnych i CV.

kółko – – To trudne, kiedy można umieścić wysiłku w stosowaniu i aplikacje zgubić w „czarnej dziury” w Internecie.

Tip : Najważniejsze jest jednak, że jeśli pracodawca żąda list motywacyjny, trzeba wysłać jeden – prawdziwy list motywacyjny, a nie zdanie lub dwa.

Jest to w najlepszym interesie, aby wysłać jeden, nawet jeśli nie jest to wymóg.

Jak napisać list motywacyjny spersonalizowane

Rozpocznij z szablonem: jeden sposób, aby list motywacyjny pisanie trochę łatwiej jest zacząć szablon list motywacyjny. Następnie dostosować go zawierać podstawowe informacje na temat swoich umiejętności i doświadczenia. Zapisz swój list motywacyjny jako dokument programu Word o nazwie pliku, który jest łatwy do rozpoznania tj coverlettertemplate.doc.

Za każdym razem kiedy ubiegać się o pracę, otwórz dokument szablonu pokrywa się i stworzyć nową wersję swojego listu. Personalizować, co jest teraz Twój list motywacyjny szablon, aby dopasować wymagania Zadaniem pozycjach zastosować do. Oto, co trzeba dostosować i uaktualnić na szablonie List motywacyjny:

Informacje kontaktowe:  Edytuj sekcję informacji kontaktowych zawierają informacje dla nowego pracodawcy. Edytować pozdrowienie z nazwą nowego menedżera zatrudniania, o ile masz.

Konkretna praca:  Edycja pierwszy akapit swojego listu do odzwierciedlenia zadania starasz się i gdzie znaleźć delegowania. W pierwszym akapicie pisma przewodniego, można również dzielić się – krótko – dlaczego jesteś pasjonatem pozycji i będzie dobrym rozwiązaniem. Na przykład: „Z moim X-letnim doświadczeniem w branży [] i pasji [xyz podstawowych funkcji pracy / umiejętności], wierzę, że jestem mocny kandydat na to stanowisko.”

Jeśli trafiłeś na stanowisko lub zna kogoś w firmie, pierwszy akapit jest idealnym miejscem wspomnieć połączenie. (Uwaga: Zawsze potwierdź połączenia przed zrzuceniem ich nazwy).

Twoje umiejętności i doświadczenie: Personalizacja ciało listu motywacyjnego i odnoszą swoje umiejętności do opisu stanowiska pracy. Najprawdopodobniej będzie to najtrudniejszy element procesu. Jest to również najważniejsza część listu motywacyjnego. To jest, gdzie można zrobić sprawę kandydata. W CV, masz na liście swoje umiejętności i doświadczenie. Teraz, w liście przewodnim, chcesz pójść głębiej i pokazać, dlaczego szczególności mieszanka umiejętności i doświadczenie pozwoli Ci być idealnym pracownikiem.

 Poświęć trochę czasu, aby pokazać swoją osobowość, więc organizacja może zrozumieć, dlaczego jesteś silny kandydat.

Zamknięcie: Nie trzeba dostosować swój ostatni akapit, zamykanie, oraz podpis. Mogą pozostać taka sama.

Save Your Letter: Pamiętaj, aby zapisać swój list motywacyjny z nową nazwą pliku (File Save As), więc masz kopię każdego wysłanego listu motywacyjnego dla pracodawców.

Wskazówka : Poprawianie jest łatwiejsze niż zaczynać od zera. Z szablonu w miejscu, to nie potrwa długo, aby napisać list motywacyjny dostosowane. Będziesz sprawi, że znacznie lepsze wrażenie ze spersonalizowanej listu, niż gdyby po prostu napisać: „Oto mój życiorys”.

Przykładowy list motywacyjny

Jest przykładem spersonalizowanego listu.

Wnioskodawca Nazwa
123 Main Street
Anytown, CA 12345
555-555-5555
applicant.name@email.com

01 września 2018

Bruce Lee
Dyrektor Human Resources
Sunny Days Daycare Center
123 firm Rd.
Firma City, NY 54321

Szanowny Pan Lee,

Piszę w sprawie otwarcia zostały wymienione na ołowianej nauczyciela maluch w słoneczne dni Daycare Center. Ucieszyłem się, aby zobaczyć masz otwór bo niedawno skończył licencjat w szkole podstawowej. Jednak wolałbym skupić się na przedszkolaków.

Uczęszczając zachodnią studiach pracował w niepełnym wymiarze godzin w Pumpkin Patch, ośrodek opieki dziennej w pobliżu uczelni. W tym czasie rozwijałem umiejętności dydaktyczne potrzebne do pracy z małymi dziećmi, w tym cierpliwości i zdolności do tworzenia prostych planów lekcji. Udało mi się dobrze pracować z moich kolegów nauczycieli. Ponadto, dano mi tymczasową pozycję lidera w sekcji pre-K, podczas gdy regularne ołowiu była na urlopie macierzyńskim, więc wiem, że jestem gotowy do obowiązków tej roli.

I został dołączony moje CV i może skontaktować się ze mną przez e-mail (aubrey.applicant@email.com) lub przez telefon komórkowy (555-555-5555). Czekam na spotkanie z tobą o tej ekscytującej okazji.

Z poważaniem,

wnioskodawca Nazwa

Email List Przykład

Temat: Imię Nazwisko – Store Manager Stanowisko

Piszę, aby ubiegać się o stanowisko kierownika sklepu w Video Game One, wymienione na stronie kariery swojej stronie. Byłem podekscytowany, aby zobaczyć tę okazję, bo mam dwa lata doświadczenia jako asystent kierownika przy zamarznięte Jogurt Shop.

Wymagania reklama pasuje moje Skillset doskonale. Mam doskonałe umiejętności komunikacyjne, a ludzie i udało mi harmonogramów i pracowników przez dwa lata.

Ponadto, podczas gdy na studiach pracowałem na pół etatu w sklepie naprawy komputera i konsoli do gier i byłem na Lidze Kolegium zespołu Legend przez trzy lata. I został dołączony moje CV za uwagę.

Możesz skontaktować się przez e-mail w myname@myemail.com i będę kontaktować się w przyszłym tygodniu, aby zobaczyć, czy możemy znaleźć czasu, aby omówić tę okazję.

Z poważaniem,

Imię Nazwisko
Twój adres
Twój e-mail
Twój numer telefonu

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *