Komunikacja werbalna – niezbędny miękkie umiejętności

Posted on

Komunikacja werbalna - niezbędny miękkie umiejętności


Komunikacja werbalna jest wymiana informacji między jednostkami lub grupami poprzez mówienie. Jest to jeden ze sposobów interakcji z naszych szefów, pracowników, współpracowników i klientów lub klientów w pracy. Używamy również aktywnego słuchania, komunikacji niewerbalnej, takie jak język ciała i mimiki i piśmie komunikacji.

Gdy werbalne umiejętności komunikacyjne są słabe, zamierzonymi odbiorcami wiadomości nie będzie w stanie ich zrozumieć, a następnie, nie będzie w stanie odpowiednio reagować. Chociaż te awarie nie spoczywa wyłącznie z głośników ubogich umiejętności słuchania lub błędne odczytywanie sygnały niewerbalne mogą być również winni, zaczną z niego.

Jak poprawić swoją Komunikacja werbalna

Doskonalenie umiejętności komunikacji werbalnej pomoże uniknąć nieporozumień w pracy. Podjąć następujące kroki, zaczynając jeszcze zanim jakiekolwiek słowa zostawić usta:

 1. Przygotowani: Zanim zaczniesz rozmowę, dowiedzieć się, jakie informacje mają zapewnić. Następnie zdecydować się na najlepszej drodze do przesyłające je do odbiorcy. Na przykład, czy trzeba zrobić to twarzą w twarz albo jeden telefon zrobić?
 2. Ostrożnie dobieraj słowa: Użyj słownictwa odbiorca może łatwo zrozumieć: jeśli on lub ona nie rozumie swoje słowa, wiadomości zostaną utracone.
 3. Mów wyraźnie:  Bądź świadomy swojej objętości i szybkości mowy. Mówiąc zbyt cicho będzie utrudniać ktoś cię słyszeć, ale krzyczał może być bardzo odpychający. Mówić na tyle powoli, aby być rozumiane, ale nie tak powoli, że urodziła słuchacza lub umieścić go do spania.
 4. Użyj Proper Tone:  Twój głos może ujawnić swoje prawdziwe uczucia i postawy. Na przykład, jeśli jesteś zły lub smutny, to będzie natknąć pośrednictwem tonem. Staraj się trzymać kontrolę nad tym, aby uniknąć ujawniania więcej niż chcesz i rozprasza słuchacza z zamiarem w wiadomości w.
 5. Nawiązać kontakt wzrokowy: osoby, do której mówisz będzie lepiej być w stanie połączyć ze sobą, jeśli utrzymują kontakt wzrokowy całej rozmowy.
 6. Przyjazd ze słuchaczem okresowo: Get zwrotnych, aby upewnić się osoba, z którą rozmawiasz cię rozumie. On lub ona musi „get”, co chce powiedzieć. Podczas mówienia, obserwować swoje mimikę i język ciała, lub po prostu poprosić o werbalne potwierdzenie, że on lub ona cię rozumie.
 7. Nie rozpraszać: Szum tła będzie rozpraszał słuchacza i sprawiają, że trudno dla niego, aby usłyszeć, co mówisz, nie szkodzi, rozumiem. Znajdź ciche miejsce do rozmowy. Jeśli mówisz do kogoś przez telefon, przejdź do spokojnej okolicy, i upewnić się, on lub ona jest w jednym, jak również. Jeśli nie jest to możliwe w tej chwili, zorganizować mówić, kiedy jest.

Praca które wymagają doskonałe umiejętności Komunikacja werbalna

Niezależnie od tego, co twoja kariera jest, będzie prawdopodobnie trzeba mówić do ludzi, przynajmniej od czasu do czasu. Dlatego dobre werbalne umiejętności komunikacyjne są krytyczne. Niektóre zawody, jednak uzależnione od posiadania doskonałej werbalne umiejętności komunikacyjnych. Oto kilka, które wymagają tej umiejętności miękkie:

 • Dyrektor naczelny:  prezesi są odpowiedzialni za wszystkie działania w organizacji, które działają. Muszą być w stanie dzielić się informacjami z osobami wewnątrz i na zewnątrz obiektu, w tym z innych menedżerów najwyższego szczebla, pracowników, klientów i akcjonariuszy.
 • Dyrektor szkoły:  Dyrektorzy szkół podstawowych i zarządzać wtórnych. Doskonałe werbalne umiejętności komunikacyjne niech interakcji z wykładowców szkoły, rodziców i uczniów.
 • Menadżer Zarządzający nadzorować pracę pracowników działu lub całej organizacji. Muszą być w stanie dostarczyć informacji zwrotnej dla swoich pracowników w jasny sposób.
 • Badania Operacyjne Analityk: Stosując swoją wiedzę z matematyki, analityków operacja pomóc przedsiębiorstwom i innym podmiotom w rozwiązywaniu problemów. Silne umiejętności komunikacji werbalnej pozwalają im pracować jako członek zespołu.
 • Medycyna Scientist:  naukowcy badania medyczne przyczyny chorób oraz opracowanie metod zapobiegania i leczenia na podstawie ich ustaleń. Muszą być w stanie wyjaśnić ich wyników do współpracowników.
 • Economist: Ekonomiści zbadanie rozkładu zasobów. Współpracują oni z klientami i omówić swoje wyniki z nimi.
 • Psycholog kliniczny lub poradnictwo:  Kliniczne i porady psychologów diagnozowania i leczenia osób, które mają zaburzenia psychiczne, emocjonalne i behawioralne. Spędzają swoje dni rozmawiać z ludźmi.
 • Archeolog:  Archeolodzy studiować historię i prehistorię badając dowody pozostawione przez ludzi. Muszą wyjaśnić swoje wyniki badań z kolegami.
 • Małżeństwa i rodziny Terapeuta: Małżeństwo i rodzina terapeuci leczenia osób, rodzin i par, zaburzeń psychicznych i problemów interpersonalnych. Muszą przekazywać informacje swoim klientom.
 • Nauczyciel:  Nauczyciele poinstruować uczniów w różnych przedmiotów. Wyjaśniają pojęć dla studentów, współpracę z innymi nauczycielami i omówić postępy uczniów z rodzicami.
 • Bibliotekarz:  Bibliotekarze wybierać i organizować materiały w miejscach publicznych, szkoły akademickiej, prawa i bibliotek korporacyjnych. Uczą patronów biblioteki, jak korzystać z tych zasobów.
 • Dentysta:  Dentyści badać i leczyć zęby i dziąsła pacjenta. Współpracują oni z higienistek i asystentek stomatologicznych, a także omówienia procedur ze swoich pacjentów.
 • Aptekarz:  Farmaceuci dozowania leków na receptę do pacjentów. Dostarczają one informacji oraz instrukcje do nich, aby mogli skutecznie i bezpiecznie korzystać z tych leków.
 • Marketing Manager:  menedżerów marketingu opracować i wdrożyć strategie marketingowe firm. Współpracują oni z członkami zespołów marketingowych.
 • Programista:  Programiści nadzorować tworzenie oprogramowania komputerowego. Silne umiejętności komunikacji werbalnej pozwalają im polecić członków swoich zespołów.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *