Jak wrócić do pracy po okresie przerwy

Posted on

Jak wrócić do pracy po okresie przerwy

Niezależnie, czy złamanie kariery był planowany lub nieplanowany powrót do pracy po wydłużony okres z dala może być wyzwaniem. Niektóre rekrutację i zatrudnianie menedżerów będzie zrozumieć o latach od harówki dziewięciu do pięciu, ale inni mogą czuć lęk o zatrudnieniu ciebie. I, z czasem, z dala od siły roboczej, umiejętności-wraz z CV i wywiad umiejętności -Można potrzeba aktualizacji. To może być trudne, aby czuć się pewnie i kwalifikacje, too.

Przytłoczony? Nerwowy? Nie: Oto jak mieć udane poszukiwania pracy i przejścia powracających do pracy po urlopie.

Porady dla powrocie do pracy po okresie przerwy

Ocenić chce Praca i potrzeb

Nie tylko nurkowanie w poszukiwaniu na stronach delegowania pracy . Zamiast wziąć czas, aby rozważyć, co chcesz: jaki rodzaj pracy będzie wypełniania i satysfakcjonujące? I chcesz wrócić do roli jak ta, którą miał zanim opuściły siły roboczej, lub chcesz spróbować czegoś trochę inny? Zastanów się, co chcesz wyjść z pracy i dlaczego (oprócz względów finansowych) jesteś zainteresowany pracą ponownie. Miej na uwadze potrzeby, zbyt: czy to wymagania płacowe, elastyczne godziny pracy, czy cokolwiek innego. Zrób listę „must-Wymagania” dla następnego zadania.

Plus, zastanowić się nad swoim przerwy w karierze lub szabatowy . Czy uczyć się nowych umiejętności, Wolontariat, rozpocząć zgiełku boku lub na zajęcia? Nawet jeśli nie były aktywnie pracuje, może być godne uwagi osiągnięcia wspomnieć podczas rozmowy lub dodać do swojego CV.

Re-Learn branży i sieć

Jeśli minęło sporo czasu od kiedy pracował, będziesz prawdopodobnie musiał refamiliarize się z branży i możliwości pracy w nim. Niektóre z możliwych kroków, aby zabrać ze sobą:

  • Zbadaj swoją branżę: Poświęć trochę czasu na Glassdoor.com , badania firmy i branży. Możesz być szczególnie zainteresowany, aby dowiedzieć się zakres wynagrodzenia dla ról, które są interesujące dla Ciebie. Oto więcej informacji na temat firm badawczych wstępnej rozmowie .
  • Sieć : dotrzeć do byłych kolegów niech wie, wracasz do siły roboczej. Nie tylko można dostać potencjalnych klientów pracy, ale te kontakty mogą również być w stanie na bieżąco informuje o najnowszych Outlook branży dużych graczy, nowym żargonie itp Zapytaj połączeń o radę i wskazówki na temat poruszania się z powrotem do siły roboczej.
  • Udziału w konferencjach i wywiady informacyjne: Konfigurowanie kilku przypadkowych rozmów informacyjnych może również pomóc poczuć się na bieżąco w swojej branży. Pomoże to utrzymać świeży referencje podczas rozmów kwalifikacyjnych. Konferencje może również pomóc dostać się do prędkości , jak również jest to okazja, aby rozwinąć swoją sieć. Nawet uczestnicząc w Grupie LinkedIn związanej z przemysłem mogą pomóc wrócić w rowku.

Odświeżyć swoje umiejętności

Podczas badań przemysłowych, można odkryć, że istnieje cały nowy świat od żargonu. Nowe programy mogą niezbędny. Albo, być może narzędzia są takie same, ale to tylko chwilę od ich stosować. Odświeżyć swoje umiejętności przed wyjazdem na wywiadów lub wysyłania listów motywacyjnych, to pomoże Ci poczuć się pewniej jako kandydat. Oto kilka pomysłów:

  • Wolontariat: Nawet jeśli to niezwiązane swojej dziedzinie, wolontariat na bieżąco można dostać się ponownie przyzwyczajeni do środowiska strukturalnego, które pracodawcy chcesz zobaczyć. Bonus jeśli wolontariat buduje lub utrzymuje umiejętności , że potencjalni pracodawcy chcą widzieć u kandydatów.
  • Ćwiczenia: Jeśli istnieją nowe produkty lub programy dostępne, które nie znają na swojej, to może mieć sens, aby wziąć udział w zajęciach. Może to być oczywiście w osoby, lub poradnik. Po opanowaniu nowych umiejętności, można umieścić go w dziale umiejętności w CV .
  • Biuletyny, podcasty, itp .: W pewnym stopniu, może nie potrzebują nowych umiejętności. Niektóre pola nie szybko zmienić. Może to być po prostu, że trzeba przypomnieć sobie, jak działa w branży, czy to oznacza kartkując starych podręczników, udział w konferencjach, albo zaczynają czytać codzienne wiadomości branżowe, słuchać podcastów, zapisz się do newslettera itp

Praktyka pracy Umiejętności wyszukiwania

Jak długo czasu minęło od ostatniego stosowane do pracy? Jeśli jest to trudne do zapamiętania, prawdopodobnie trzeba zaktualizować swoje CV . (A może Twój profil LinkedIn , też!) Jak zaktualizować swoje CV, należy rozważyć decydując się na wersji funkcjonalnej , a nie chronologicznym jeden -To może pomóc de-podkreślić lukę w swojej historii zatrudnienia.

Będziesz także chcą ćwiczyć zbyt wywiadów, że środki przeglądania odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do wywiadu i montowanie strój wywiad . Plus, zobaczyć te wskazówki do odpowiedzi na pytania do wywiadu o pozostawania bez pracy oraz w jaki sposób wytłumaczyć szczelinę zatrudnienia w CV .

Wyjaśnić swoją karierę włamanie Ale powinna być krótka

Jeśli miał długą przerwę, będziesz prawdopodobnie musiał omówić go w swój list motywacyjny, a także podczas wywiadów . Bez względu na powód, dla przedłużonego urlopu od pracowników, utrzymać wyjaśnienie krótkie. Proste zdanie zrobi. Spróbuj „Spędziłem czas opieki nad chorym członkiem rodziny” lub „To było dla mnie ważne, aby być w domu z moim dzieckiem aż do przedszkola”, „Byłem wolontariat na imprezach bezdomności natomiast lekcje księgowych”, lub „spędziłem w ciągu ostatnich kilku lat podróżują po całym świecie, działa na moich umiejętności językowych.”

Bez względu na bycie z dala, starają się destylować go do czegoś brief-i powrót rozmowę na pracę, którą zrobił przed swój czas z dala. Twoje doświadczenie zawodowe jest nadal aktualny, nawet jeśli minęło już trochę czasu od kiedy otrzymałem to doświadczenie.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *