Zadania, które idą w górę Podczas koronawirusa (COVID-19) pandemii

Posted on

Zadania, które idą w górę Right Now

Jeśli szukasz pracy teraz, masz dużo spółki. Ze względu na wpływ COVID-19 pandemii, roszczenia bezrobocia wzrosła ponad 3,3 miliona w okresie od 22 marca do 28 marca 2020 roku, zgodnie z Bureau of Labor Statistics. Ponad 10 milionów pracowników złożyli do zasiłku dla bezrobotnych. To największy wzrost, a największa łączna liczba bezrobotnych roszczeń, ponieważ Departament Pracy rozpoczął śledzenie danych dla bezrobotnych.

Ważne : Podczas pracodawcy w branży rozrywki i hotelarstwa wysypują pracy, inne sektory są rozkręceniu zatrudniania.

Andrew Challenger, Senior VP of Challenger, Gray & Christmas, Inc., zauważa, że ​​„detaliści, producenci urządzeń medycznych, produktów Producenci konsumenckie, transport, magazynowanie i udogodnienia są kwitnącej teraz.”

sklepy spożywcze, apteki, a także wspierających go zatrudniania według blogu CareerOneStop, która jest sponsorowana przez Departament Pracy USA.

Wskazówka : Jeśli już zwolnieni lub szukali pracy przed ekonomicznych skutków wybuchu koronawirusa, można dostosować swoje wyszukiwanie do branż, które są ofertami.

Wiele rządów stanowych i lokalnych zachęcając obywateli do pozostania w domu, jeśli to możliwe. Miało to wpływ na chłodzenie sit-down kolację, handel detaliczny cegły i zaprawy i innych powiązanych przedsiębiorstw. Ale zakupy i dostawy w Internecie osiągnęły, i podstawowe usługi, takie jak opieka zdrowotna i magazynowania szybko do zatrudniania spotykają się popyt.

Te 10 zawodów zatrudniają teraz:

Kasjerów i półkowe Stockers

Przed koronawirusa pandemii, Praca kasjer były zasadniczo słabnie. Bureau of Labor Statistics’ Occupational Outlook Handbook prognozowanych te zadania do spadku o 4% w latach 2018 i 2028 8 Teraz jednak wiele sieci sklepów spożywczych są rozkręceniu zatrudniania aby zaspokoić popyt na krawężniku odbioru, dostawy i usługi w sklepie.

Kasjer i pokrewne Praca detaliczne wymagają żadnych formalnych poświadczenia edukacyjnych, ale obsługa klienta doświadczenie i umiejętności są zawsze plus. Zadania te zwykle zapłacić około $ 10 lub 11 $ za godzinę.

Żywność Kierowcy dostawy

jadalnia sit-down może zostać zawieszony w wielu obszarach USA, ale niektóre restauracje poszerzamy usługi dostawy. Na przykład, Challenger, Gray & choinkowe zauważa, że ​​Domino jest wynajęcie 1000 nowe sterowniki dostawy, aby zaspokoić popyt.

Oprócz szybkich zakładów spożywczych, wiele innych restauracji oferujących dostawę na żądanie za pośrednictwem aplikacji dostarczających żywność jak UberEats, Grubhub i DoorDash.

Uwaga: Wiele aplikacji wysyłki zmieniły swoją politykę, aby zapewnić opcje dostawy nie-kontaktowych, chroniąc zarówno klientów i sterowników.

Praca usługami gastronomicznymi rozwijać nawet w normalnych warunkach ekonomicznych. Bureau of Labor Statistics podaje, że oczekuje tego specyficznego pracowników ma wzrosnąć o 14% między 2018 i 2028-o wiele szybciej niż średnia.

Dostawa i detaliczne dostawy Sterowniki

Bureau of Labor Statistics podaje również ogromny wzrost popytu na kierowców dostawczych pakiet w UPS, FedEx i US Postal Service. Amazon jest również zatrudnianie kierowców na żądanie dostawy (Flex) i sterowniki dostawy płac (codziennie obsługa partnerów).

Według Occupational Outlook Handbook, zadania te zazwyczaj wymagają maturę lub równoważny i zapłacić około średnio 30.000 $ rocznie.

Zarejestrowane pielęgniarki

Innym szybko rozwijająca praca przed pandemią koronawirusa, zarejestrowanych pielęgniarek są bardzo potrzebne teraz. Raporty Nurse.org że pielęgniarki podróży i terapeuci oddechowego zarabiali $ 10.000 tydzień lub $ 100,000 za 13-tygodniowym pobycie do pracy w Nowym Jorku, jeden z epicenters pandemii.

Jednakże, pracownicy służby zdrowia nie są znane ich naciskiem na finansowy. Angelina Walker w Nurse.org pisze: „Zostaliśmy zasypani odpowiedzi od pielęgniarek, którzy po prostu chcą pomóc w dziedzinach, które ich potrzebują … Numery interwencyjne zostały zalane pielęgniarki mówiąc takie rzeczy jak„po prostu umieścić mnie wszędzie, I don ‘t dbają o wynagrodzenia, po prostu chcę pomóc”.

Perspektywa zawodowa dla zarejestrowanych pielęgniarek jest silna; Bureau of Labor Statistics prognozuje wzrost o 12% w pracy RN między 2018 a 2028 r Pielęgniarek zarobić średnią płacę w wysokości około 71000 $ rocznie.

Terapeuci układu oddechowego

terapeuci oddechowego, którzy pracują z pacjentami z trudnościami w oddychaniu, to kolejna grupa klucz na pierwszej linii frontu w walce COVID-19. Jak RNS, ich wynagrodzenie wzrosło w szpitalach w koronawirusa hotspotów.

W mniej niebezpiecznych czasach, płatna terapeutów oddechowych nadal topy 60.000 $ rocznie. Oczekuje się, że ich praca rosnąć o 21% między 2018 i 2028, zgodnie z Bureau of Labor Statistics. 

Pracowników administracyjnych w szpitalach i ośrodkach zdrowia

CareerOneStop donosi, że wiele szpitali w całym kraju są kadrowych do czynienia z COVID-19 kryzysowego i to nie każdego zadania wymaga licencjonowania i certyfikacji. Obsługa klienta i zadania administracyjne są niezbędne do misji organizacji opieki zdrowotnej.

Ważne: Najlepszy ze wszystkich, gdyż Bureau of Labor Statistics zaznacza, „jeśli już zwolnieni z pracy hotelarskiej, użytkownik może znaleźć masz umiejętności, że transfer bezpośrednio do niektórych zadań opieki zdrowotnej obsługi klienta.”

Administracja Praca asystent zwykle zapłacić około $ 18, za godzinę w zależności od Bureau of Labor Statistics.

Spełnienie Centrum Associates

Konsumentów wystających blisko domu, zamówienia online są dynamicznie rozwijającym się i przedsiębiorstwa prowadzące detaliczną zatrudniają aby sprostać zwiększonym zapotrzebowaniu. Amazon niedawno reklamowane za 100,000 pełnym wymiarze i niestacjonarnych stanowiskach w ich realizacji ośrodkach w całym kraju. Ponadto, e-commerce gigant stwierdza, że ​​zwiększy minimalną płacę za 2 $ za godzinę tymczasowo podczas fali rekrutacji.

Nauczyciele Online

Szkoły w całej firmie odwołały zajęcia na miejscu i przeniósł się on-line w czasie trwania pandemii. W rezultacie, wiele firm nauki online zatrudniania nauczycieli i wychowawców. Na przykład, notatki USA Today, że firma edukacyjna w Internecie Outschool zatrudni do 5000 Online K-12 nauczycieli.

pracy nauczyciela rosną, donosi Bureau of Labor Statistics, który wystaje wzrost 11% (znacznie szybciej niż średnia) w zakresie policealnej między 2018 i 2028 r.

sprzątanie Praca

Olejki operacje gospodarcze robią wszystko co mogą, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji. W rezultacie, pracownicy czyszczące cieszą się dużą popularnością w całym kraju. Jeśli nie przeszkadza czyszczenia i mieć silną uwagę na szczegóły, można je szybko zatrudniony przez spółkę czyszczenia przez strony w poszukiwaniu pracy lub za pośrednictwem aplikacji pracy na żądanie.

Specjaliści Tech Support

Jak tysiące pracowników umysłowych są zmuszane do pracy zdalnej sytuacje, być może po raz pierwszy, to i specjalistów wsparcia tech być popyt.

Bureau of Labor Statistics podaje, że ta praca jest spodziewany wzrost o 10% szybciej niż przeciętnie między 2018 i 2028 3 Mediana wynagrodzeń oscyluje wokół 25 $ za godzinę.

 

 

 

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *