Pracovných miest, ktoré sú na vzostupe v priebehu koronavírusy (COVID-19) Pandemic

Posted on

Úlohy, ktoré sú na vzostupe práve teraz

Ak hľadáte prácu práve teraz, máte veľa spoločnosti. Vzhľadom na vplyv COVID-19 pandemickej nároky nezamestnanosti vzrástla viac ako 3,3 milióna v období od 22. marca do 28. marca 2020 v súlade s Bureau of Labor Statistics. Viac ako 10 miliónov pracovníkov podali návrh na dávky v nezamestnanosti. To je najväčší nárast, a najväčší celkový počet pohľadávok v nezamestnanosti, pretože ministerstvo práce začala sledovanie dát v nezamestnanosti.

Dôležité : Kým zamestnávatelia v zábavnom a pohostinstvá sú ubúdanie pracovných miest, ostatné sektory rozbehu najímanie.

Andrew Challenger, senior viceprezident spoločnosti Challenger, Gray & Christmas, Inc., poznamenáva, že “maloobchodníci, zdravotníckych zariadení výrobcovia, výrobcovia spotrebného tovaru, doprave a skladovacie priestory sú prosperujúce práve teraz.”

Obchody s potravinami, lekárne, a podporovať ju tiež najímanie podľa CareerOneStop blog, ktorý sa koná pod záštitou amerického ministerstva práce.

Tip : Ak ste boli prepustení, alebo hľadali prácu, než ekonomického vplyvu na koronavírusy ohniská, môžete prispôsobiť vyhľadávanie na sektory, ktoré sú teraz najímajú.

Mnohé štátne a miestne vlády nútiť občanov, aby zostali doma, pokiaľ je to možné. To malo mrazivý dopad na sit-down jedlo, tehla-a-malty maloobchodné a ďalšie súvisiace podniky. Ale on-line nakupovanie a dodávky vzrástli, a základné služby, ako je zdravotníctvo a skladovanie sa rýchlo najímanie dopyte ústrety.

Týchto 10 povolania sú najímanie teraz:

Pokladničné a Police Stockers

Pred koronavírusy pandémie, pokladničné pracovných miest bolo v podstate slabne. Bureau of Labor Statistics ‘Occupational vyhliadkové príručky premieta tieto úlohy klesne o 4% v rokoch 2018 a 2028. 8. Teraz sa však mnohé potravinárske reťazce stupňovať najímanie na uspokojenie dopytu po curbside pickup, dodávka a in-store služby.

Pokladničné a súvisiace maloobchodné pracovných miest vyžadovať žiadne formálne vzdelávacie poverenia, ale zákaznícky servis skúsenosti a zručnosti sú vždy plus. Tieto práce zvyčajne zaplatí okolo $ 10 alebo $ 11 za hodinu.

Rozvoz Vodiči

Sit-down jedálenský môže byť pozastavená v mnohých oblastiach USA, ale niektoré reštaurácie sa rozširujú dodávkové služby. Napríklad, Challenger, Gray & Christmas konštatuje, že Domino je najímanie 1000 nových vodičov dodávok, aby uspokojili dopyt.

Okrem fast food zariadenia, mnoho ďalších reštaurácií ponúkajú doručovanie prostredníctvom on-demand doručovanie aplikácií, ako sú potraviny, UberEats Grubhub a DoorDash.

Poznámka: Veľa dodávok aplikácií zmenili svoje politiky poskytnúť možnosti doručenie bez kontaktu, chráni zákazníkov aj vodiči.

Jedlo pracovných miest v službách dariť aj v normálnych ekonomických podmienok. Úrad štatistiky práce uvádza, že sa očakáva, že tento zvláštny pracovnej sily na hodnotu medzi 2018 a 2028-oveľa rýchlejšie ako priemerný rast 14%.

Preprava a dodanie Obchodné Ovládače

Bureau of Labor Statistics tiež hlási obrovský nárast dopytu po vodičovi dodávky balík v UPS, FedEx, a US Postal Service. Amazon je tiež najímanie vodičov na vyžiadanie dodanie (Flex) a vodiči dodávky zo mzdy (denné servisných partnerov).

Podľa Occupational vyhliadkové príručky, tieto pracovné miesta zvyčajne vyžadujú vysokú maturitu alebo rovnocenný dokument a zaplatiť okolo priemeru $ 30,000 za rok.

registrované zdravotné sestry

Ďalšie rýchlo rastúce úlohy pred koronavírusy pandémie, registrované zdravotné sestry sú vo vysokej dopyte práve teraz. Nurse.org správy, že cestovné zdravotné sestry a respiračné terapeuti boli zarábať $ 10,000 za týždeň alebo $ 100,000 na 13-týždňové stint pracovať v New Yorku, jedno z Epicenter pandémie.

Avšak zdravotnícki pracovníci nie sú známe pre svoje zameranie na finančné. Angelina Walker v Nurse.org píše: “Boli sme ohromení odozvou zo zdravotných sestier, ktorí jednoducho chcú pomôcť v oblastiach, ktoré ich potrebujú … Horúce linky boli zaplavené sestry hovoria veci ako:, Len ma kdekoľvek, ja nie ‘t starostlivosti o plat, chcem len pomôcť. “

Závodné výhľad registrovaných zdravotných sestier je silná; Bureau of Labor Statistics predpovedá 12% nárast v RN pracovných miest medzi 2018 a 2028. sestier získať strednej plat okolo 71.000 $ ročne.

respiračné terapeuti

Respiračné terapeuti, ktorí pracujú s pacientmi s dýchacími ťažkosťami, sú ďalším kľúčovým skupina lapiť do COVID-19 boja. Rovnako ako sestry, ich plat vzrástol v nemocniciach v koronavirových hotspotov.

V menej nebezpečné dobe, pay dýchacie orgány terapeutmi stále topy $ 60,000 za rok. Ich práca sa očakáva, že medzi 2018 a 2028 porastie o 21%, v závislosti na Bureau of Labor Statistics. 

Administratívnych pracovníkov v nemocniciach a zdravotných stredísk

CareerOneStop hlási, že mnoho nemocníc po celej krajine sú personálne až vysporiadať s COVID-19 krízových situácií, a nie každý úloha vyžaduje licencovanie a certifikáciu. Zákaznícky servis a administratívnych pracovných miest sú nevyhnutné pre poslanie zdravotníckych organizácií.

Dôležité: Najlepšie zo všetkého je, ako Bureau of Labor Statistics poukazuje na to, “ak ste boli prepustení zo zamestnania pohostinstvá, možno zistíte, že ste zručnosti, ktoré prevod priamo na niektoré zdravotnícke služby zákazníkom pracovných miest.”

Administratívny asistent pracovných miest zvyčajne zaplatí okolo $ 18 za hodinu v závislosti na Bureau of Labor Statistics.

Naplnenie Center Associates

So spotrebiteľmi sa drží v blízkosti domova, online objednávky sú na vzostupe a maloobchodné spoločnosti najímajú pokryť zvýšený záujem. Amazon nedávno inzerovanej na 100.000 na plný aj čiastočný úväzok v ich naplnenie centier po celej krajine. Okrem toho, e-commerce obrie uvádza, že zvýši svoj minimálnu mzdu o $ 2 za hodinu na prechodnú dobu počas náboru prepätia.

online Učitelia

Školy v celej spoločnosti bola zrušená tried na mieste a presunul on-line po dobu trvania pandémie. Výsledkom je, že veľa online vzdelávacej spoločnosti najímajú pre učiteľov a lektorov. Napríklad USA dnes konštatuje, že on-line vzdelávacia spoločnosť Outschool naberá na 5000 on-line učiteľa K-12.

Výučba pracovných miest rastie, hlási Bureau of Labor Statistics, ktorý vyčnieva nárast o 11% (oveľa rýchlejšie, než je priemer) v postsecondary oblasti medzi 2018 a 2028.

čistenie Jobs

Podstatné obchodná operácia robia všetko, čo môžu zastaviť šírenie infekcie. Výsledkom je, že čistiace pracovníci sú vo vysokej dopyte po celej krajine. Ak vám nevadí, že čistenie a majú silný zmysel pre detail, mohli by ste byť najatý rýchlo čistiace firmy cez hľadaní zamestnania stránkach alebo prostredníctvom on-demand pracovných aplikácií.

Špecialisti Tech Support

Ako tisíce biele goliere sú nútené z domova situácie, snáď prvýkrát, bude IT a pracovníci podpory tech v dopyte.

Úrad štatistiky práce uvádza, že sa očakáva, že táto práca rastie o 10% rýchlejšie, než je priemer medzi 2018 a 2028. 3 Median miezd sa pohybuje okolo $ 25 za hodinu.

 

 

 

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *