Ako sa vysporiadať s odmietnutím zamestnania a ísť ďalej

Posted on

 Ako sa vysporiadať s Job odmietnutia a Move On

Nikto nechce byť odmietnutá pre prácu. Či už ste mali vaše srdce nastaviť na získanie najal, alebo sa dokonca ani istý, že chce vystupovať, to ešte žihadlá, aby zistil, že ste bola odmietnutá.

To môže byť obzvlášť ťažké vyrovnať sa s odmietnutím pri hľadaní zamestnania, keď sa to stane znova a znova – ale to nie je neobvyklý zážitok pre uchádzačov o zamestnanie. Nezabudnite, že v mnohých prípadoch, tam sú snáď stovky žiadateľov o jediné pracovné miesto. Dokonca aj keď ste veľmi kvalifikovaný, je logické, že budete odmietnutý častejšie, než budete mať prácu.

Tip: Proces hľadanie ideálne práce pre vás je veľa ako datovania: ako sa hovorí, musíte pobozkať veľa žiab, než nájdete svojho princa alebo princeznú.

Ak chcete uspieť v dlhodobom cieľom nájsť ten sen príležitosti a dostať najal, musíte sa naučiť vyrovnať s tým, že odmietol. Inak je to ľahké nechať momentálnej automatického poklesu premeniť významné kariéry zátarasu.

Ako presunúť na Potom, čo Job Zamietnutie

Pohybujúce sa po nedostal ponuku práce možno rozdeliť do troch častí:

  • prekonanie odmietnutie
  • Analyzovať svoju kandidatúru
  • Vpred s hľadaním zamestnania

prekonanie odmietnutie

Prvým krokom k prekonaniu odmietnutia potenciálneho zamestnávateľa so sebou nesie zdieľanie frustrácie, sklamania a hnev, ktorý sprevádza žiadnu stratu. Talk známemu alebo člena rodiny a zdieľať svoje pocity v dôvernom prostredí.

Tip: Vetranie môže byť veľmi užitočným nástrojom pre púšťanie negatívnych a ďalej.

Len byť istí, že si vyberiete svojich priaznivcov dobre. Ideálny osobou k podielu sa je niekto, kto sa nestane budúci šéf, alebo spolupracovníka. Aj napriek tomu, že vaše pocity sú pochopiteľné, nechcete, aby urobiť zlý dojem na niekoho, kto by mohol neskôr vyhodnotiť svoju kandidatúru pre ďalšiu prácu. Rodinní príslušníci sú dobrou voľbou, rovnako ako starí kamaráti, ktorí boli s vami prostredníctvom dobrých i zlých časoch.

A čo robíte, odolať nutkaniu povedať nič negatívneho na manažéra. Nikdy neviete, či budete chcieť použiť k organizácii v budúcnosti znova. Niekedy je ťažké presne vedieť, prečo sa kandidát zamietnutý, a to by mohlo byť, že ste boli príliš kvalifikovaní. V prípade, že je to tak, že zamestnávateľ môže vrátiť k neskoršiemu dátumu s lepšie pracovné ponuky.

Opäť platí, že je dôležité si uvedomiť, že väčšina vyhľadávania sú veľmi konkurencieschopné, a mnoho talentovaných kandidátov sú často odmietané kvôli úzkeho trhu práce. Je celkom pravdepodobné, že zamestnávateľ nie je v skutočnosti vás odmietať, ale videl ďalšieho kandidáta ako (možno dokonca o niečo lepšia) fit. Vzhľadom k tomu, najímanie pracovníkov sú zvyčajne subjektívne, to je celkom možné, že ďalšie nábor mohol ťa vyvolil.

Tiež majte na pamäti, že možno manažéra pravdu, a táto práca nie je najlepšou voľbou pre vás, a vy by ste nemal vypracovali alebo bol šťastný v úlohe. V takom prípade spoločnosť vám urobil láskavosť tým, že vám najímať.

Analyzovať svoju kandidatúru

Urobte si čas premýšľať o svojom prístupe k procesu prijímania, aby zistil, či existuje niečo, čo by mohlo zlepšiť niekedy v budúcnosti. Skontrolovať svoj životopis, motivačný list, čo sa stalo v priebehu rozhovoru, a vašu Naväzujúce po pohovore.

Vzhľadom k tomu, čo ste sa naučili o požiadavkách pracovných miest a ľudí zapojených, spýtajte sa sami seba, či by ste mohol urobiť niečo inak, aby sa predstaviť sám seba v lepšom svetle a ten, ktorý ťa javiť ako vhodnejšie pre túto prácu.

Hoci to nie je typické, niekedy zamestnávateľ bude zdieľať spätnú väzbu o svojej kandidatúry. Ak to nie je tento prípad, a vyvinul vzťah s niekým v organizácii, skúste blížiace sa im so žiadosťou o konštruktívnu kritiku.

Udržujte Váš Hľadanie práce vpred

Kandidáti často strácajú hybnosť pri ich hľadaní, kým čakal, až budem počuť keď dostal prácu, a to najmä v prípade, že si myslia, že pribil na pohovor. Nepatria do tejto pasce. Nikdy to nie je dobrý nápad prestať hľadať, kým ste bola ponúknutá a prijal ponuku.

Kým nebudete mať niečo v písomnej forme, pokračovať v hľadaní. Hľadanie ďalších možností, a prijímať pozitívne reakcie od anketárov, zmierni ranu, ak sú odmietnuté. Dalo by sa tiež nájsť lepšiu ponuku, bez ohľadu na to, či sa dostanete tento konkrétny prácu.

Takže majte uplatňujú, sieťovanie, a pracovať na vašej dlhodobej kariérny plán. Najlepší scenár, budete mať ešte atraktívnejšie kandidátom pre túto prácu uvažujete. Najhorší scenár, nebudete musieť začínať od nuly s hľadaním zbrusu nové.

to najdôležitejšie

Hľadanie práce Odmietnutie sa stáva každému. To je to, čo robiť ďalej, čo sa počíta: využiť túto príležitosť a zdokonaliť svoje zručnosti pátraniach a analyzovať svoj prístup.

Neváhajte a Vent – Ale Vyberte System Support pravdu: nič nehovor negatívne manažéra, alebo niekto, kto by mohol podať správu na zamestnávateľa.

Nestrácajte Momentum: Aj keď veci vyzerajú sľubne u jedného zamestnávateľa, neprestávajte hľadanie zamestnania, kým nebudete mať ponuku v ruke.

Majte na pamäti, že prenájom manažér môže robiť láskavosť: Úloha môže byť naozaj zlé fit pre vás … alebo by ste mohli dostať hovor neskôr pre lepšiu pozíciu u rovnakej spoločnosti.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *