İş Reddi ve Nasıl Devam Edilir?

Posted on

 İş Reddetme başa ve Move On Nasıl

Hiç kimse bir iş için reddedilmelidir sever. kalbinin işe alma ayarlanmış, hatta emin konser değil istedim vardı İster geri çevirdi oldum, hala sokması bulmak için.

O tekrar tekrar olur ve ne zaman iş arama reddi ile başa çıkmak için özellikle zor olabilir – ama bu iş arayanlar için nadir bir deneyim değil. birçok durumda, tek bir iş açılması için başvuru yüzlerce belki vardır unutmayın. Eğer son derece nitelikli konum bile, daha sık işi alırsınız daha reddedilmiş olacak bu nedenle duruyor.

İpucu: sizin için mükemmel iş bulma süreci kalma gibi bir çok şey var: demişler, size prens veya prensesi önce kurbağaların bir sürü öpmek zorunda.

bu rüya fırsatı bulma ve işe alma, uzun vadeli hedefi başarılı olmak için size geri çevirdi baş etmeyi öğrenmesi gerekir. Aksi takdirde, büyük bir kariyer barikat içine anlık aksilik dönmesine izin kolaydır.

Bir İş Reddetme sonra geçin nasıl

Sonra üzerine Hareketli bir iş teklifi almıyorum üç bölüme ayrılabilir:

  • ret üzerine alınıyor
  • adaylığını analiz
  • iş arama yoluna devam eden

Reddetme Üzeri alınıyor

Potansiyel bir işveren tarafından reddedilmesi üzerine elde etmenin ilk adımı kaybı eşlik hayal kırıklığı, hayal kırıklığı ve öfke paylaşım gerektirir. Bir arkadaş veya aile üyesine Konuşma ve gizlilik ortamında duygularını paylaşmak.

İpucu: Havalandırma negatifi salıverme ve hareketli için çok yararlı bir araç olabilir.

Sadece iyi Destekçilerinizi almak emin olun. ile paylaşımına ideal kişi gelecekte patron ya da iş arkadaşınız olmayacak kişidir. hislerin anlaşılabilir olsa da, bunları daha sonra başka bir iş için adaylığını değerlendirmek olabilir birisi üzerinde kötü bir izlenim bırakmak istemiyoruz. Aile üyeleri iyi bir seçim yanı sıra iyi ve kötü zamanlarda aracılığıyla sizinle oldum eski arkadaşlar.

Ve ne yaparsanız yapın, işe alma yöneticisi şey negatifi söylemek güdüsünden. Eğer gelecekte tekrar kuruluşa başvurmak isteyebilirsiniz olmadığını bilemezsiniz. Bazen bir aday reddedildi tam olarak neden bilmek zor, ve bunu fazla kalifiye nedeni bu olabilir. Eğer durum buysa, işveren daha iyi bir iş teklifi ile daha sonraki bir tarihte geri gelebilir.

Yine, çoğu aramalar oldukça rekabetçi olduğunu kabul etmek önemlidir ve birçok yetenekli adaylar nedeniyle genellikle sıkı bir iş piyasasına reddedilir. Bu işveren aslında sizi reddeden, bunun yerine bir (hatta belki biraz) daha iyi oturması olarak başka bir aday gördüğünü olmadığını oldukça muhtemeldir. işe kararlar genelde sübjektif olduğundan, başka İşveren sizi seçmiş olabileceğini tamamen mümkündür.

Ayrıca, belki işe alma yöneticisi haklı olduğunu ve bu iş senin için en uygun değildi ve dışarı çalıştı ya rolünde mutlu olmazdı unutmayın. Bu durumda, şirket sizi işe değil sana bir iyilik yaptı.

Sizin Adaylığını analiz

Gelecekte üzerine getirebileceği bir şey varsa görmek için işe sürecine yaklaşımınız yansıtmak için zaman ayırın. görüşme sırasında olayların açıklığa özgeçmiş, mektup, ve İzlem görüşmeden sonra gözden geçirin.

Eğer iş için daha iyi bir uyum gibi görünüyor yapılan bu daha güzel hafif ve birinde kendinizi sunmak amacıyla farklı tamam bir şey olabilir eğer sen katılan iş gereksinimleri ve insanlar hakkında öğrendiklerini göz önüne alındığında, kendinize sorun.

Tipik olmasa da, bazen bir işveren sizin adaylığı konusunda görüşlerinizi paylaşır. Eğer durum değil ve sen kuruluşta herkes yakınlık kurdu varsa, yapıcı eleştiri için bir istek ile yaklaşan deneyin.

İş Arama ilerlemeye devam

Adaylar onlar onlar iş görüşmesine çivilenmiş düşünüyorum, özellikle bir iş indi eğer duymak için beklerken arayış süreci genellikle kaybetmek ivme. o tuzağa düşmeyin. Size sunulan ve bir iş teklifi kabul edilene kadar seyir durdurmak için iyi bir fikir asla.

Eğer yazılı bir şey var kadar, Arama işlemine devam. Eğer reddedilirse darbe yumuşatmak, olacak diğer seçenekleri bulmak ve görüşmeci olumlu yanıt alınca. Ayrıca ne olursa olsun bu özel iş arazi olsun, daha iyi bir teklif bulabilirsiniz.

Yani, uygulayarak ağ ve uzun vadeli kariyer planı üzerinde çalışmaya devam et. En iyi senaryo, size düşünüyorsanız bu iş için daha çekici bir aday olacak. En kötü senaryo, sen yepyeni arama ile sıfırdan başlamak zorunda olmayacaktır.

Temel Çıkarımlar

İş Arama Reddetme Herkes başına gelir. : It for You Do Sonraki Sayımlar Bu nedir kullanın! Bu fırsat görüşme becerilerini mükemmel ve yaklaşımınızı analiz etmek.

Hissedin Ücretsiz Vent için – Ama Sağ Destek Sistemi seçin: Do işverene geri bildirebilir işe alma yöneticisi veya birilerine bir şey negatifi söyleme.

Kişisel Momentum Lose etmeyin: Eğer elinde bir teklif gelene kadar işler bir işverenle oldukça ümit vaad bile, iş arama bitmiyor.

: İşe Alma Yöneticisi sana iyilik yapıyor olabileceğini aklınızda bulundurun iş gerçekten sizin için kötü bir uyum olabilir … ya da aynı şirkette daha iyi bir pozisyon için bir çağrı daha sonra alabilir.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *